Jam Ajo qe njoha nje djal para dy muje ne FB, kishte gjera shtes qe deshta t'ju jap pergjigjjem juve! | Histori Të Jetës

Ajo qe njoha

Jam Ajo qe njoha nje djal para dy muje ne FB, kishte gjera shtes qe deshta t’ju jap pergjigjjem juve!

Jam Ajo qe njoha nje djal para dy muje ne FB, kishte gjera shtes qe deshta t’ju jap pergjigjjem juve! – Mirmrama , jam ajo anonimja qe kisha shkrujt per at djalin qe e njoha ne fb para 2 muajsh ! ne rrall te par falenderoj te gjith per komentet te mira dhe te “keqija”, por sidomos ato qe me ato fjal te veta me ben te ndihem mir , sepse me bejn te kuptoj qe ka akoma njerz te mir dhe qe arrij te te kuptoj ne disa situata …. gjithsesi desha tju sqaroja diqka ,,, normal historija ime nuk esht tragjike dhe as fundi botes esht nje gje qe ta harroj normal por e ndava me ju sepse dhe vet habitem sepse disa njerz jan aq te pa bes ,mua do me kishte mjaftu te me kishte dhen nje arsye dhe ne at moment do i kisha uru nje jet plot lumturi ,nuk kerkova asgje tjeter, , dhe un nuk thash qe per 2 muaj jam dashuru me at djal sepse un nuk i besoj rrjeteve socjale , se normal nuk din me cilin person po flet dhe ndoshta aj shtiret , dhe dashurija e paster lind veq peball , por un thash qe ky djali me thonte kto gjera qe un normal nuk i besoja aq leht dhe per ket arsye i thoja tja lejm kohes dhe kur te vendosim te takohemi dhe te shohim nese e duam njeri tjetrin dhe te thojm gjithqka ne sy ,.. aj me thoshte qe me don aq shum saqe arriti te me propozoj fejes dhe ne fb , per mu ishte nje absurditet sepse nuk mund te kerkojsh fejes ne fb kur at person nuk e ke par kurr , dhe normalisht i thash qe tja lejm kohes dhe qe mos nxitohemi sepse fejesa dhe martesa nuk jan loj por nje pergjesi shum e madhe dhe sidomos at person do e njohish mir sepse do te kalojsh jeten me te , ne te mir e ne te keq .Siq ju thash aj donte te hikte ne suedi ndersa un jetoj ne ne nje shtet te europes por e letrat nuk i interesoshin aspak ! edhe nje her faleminderit per ata qe me than me u perqendru te shkolla , sepse ky esht synimi im qe te dipllomohem ne deg per te cilen po studjoj dhe nje dit dua te jem dikush dhe te ndimoj dhe te tjert me professjonin qe do kem , dhe normal dhe un do kem fatin tim , por thjesht tregova ket “histori” per te than nje mendim timin qe koha verteton gjithqka dhe qe vajzat dhe djemt mos te nxitohen dhe ti japin koh njeri tjetrit per tu njohur , as nuk jam merzit as nuk dua ta bej te madhe por me vjen keq qe aj u sill ne at menyr me mu sepse un jam sill mir me te dhe gjithmon i kam than qe njeher per njher jemi shok ne fb pastaj me kalimin e kohes do shohim , si te jet fati !….. ky sqarim ishte me shum per disa nga ju qe komentuat qe si gjithmon gjejn rast per tu “tallur” pa pas asnje arsye , sepse un as nuk dola me te as nuk e kam pa kurr thjesht me vjen keq se pse disa sillen keshtu se shqiptari shquhet per besnikeri dhe rrespekt ! ah dhe nje komentuse kishte shkrujt qe u tregova naive , me vjen keq por nuk e di pse mendon keshtu se ne fund aj nuk arriti asgje me mu se kurr nuk i kam than te du apo qe jam dashuru por veq i kam than ti lejm koh qdo gjaje … dhe nje gje te fundit kjo faqe esht per te tregu histori dhe per te shpreh mendimet tona dhe per ket arsye shkrujta dhe un , se ndoshta aj neser mund te dali me nje vajz edhe live dhe pastaj pa asnje arsye ti thoje me harro , se nga i pa besi qa nuk pret … naten e mir te gjithve