Kerkon qe dhe kur te shkoj ne wc ta lajmroj, jam lodhur, eshte nje njeri i merzitur kam mbetur ne mes… – Histori Të Jetës

shkoj ne wc

Kerkon qe dhe kur te shkoj ne wc ta lajmroj, jam lodhur, eshte nje njeri i merzitur kam mbetur ne mes…

Kerkon qe dhe kur te shkoj ne wc ta lajmroj, jam lodhur, eshte nje njeri i merzitur kam mbetur ne mes… – Ju lutem anonim, edi qe dot marr ofendime nga me te ndryshmet, po shum kisha dasht qe ket histori ta merrni prej ni kandi pak mat but,kam njoftu nje djal ne net, ne fillim mka rrejt qe jeton mnyr trregullt me dokumenta shum muj i qendroj mbrapa ksaj rrene derisa spat ku me shku mo,edhe pse u zhgenjeva u lidha kaq shum me to saqe e fala ,aj asni pik shprese nuk e kishte qe dot bonte diqka per dokumente tgjitha firmat vetem e mashtruan, nderkoh mua nje shoqe vazhdimisht me toshte per vllaun e saj qe jetonte jasht edhe ai, un e njoftova vllaun e shoqes pim cafe, edhe nje djal qe ska asni arsye mi thon jo,por mua me dhemb shpirti per kt djal qe prita meshum se dy vjet ta sho, nuk disha kend pe pres se nuk ekisha pa kurr , vendosem qe mos tflasim me ngaqe me bente presjon shum, ku shkove pse dole me ndaloj te dal edhe ne mramje me shoqe, sguxoja te rrija as me koleget e mi te fakultetit. Mas 3 dit me lajmroj qe esht ne kosov, isha aq e hidheruar me te po un qaja nga gezimi qe erdh nks enderr me shum se dy vjet prisja tbehej realitet. U takum me pelqej aq shum isha shum e lumtur mendoja qe tash problemet moren fund,por veq qa u shtuan, ka nje gjelozi te pa pershkruar saqe jom ka e urrej tash, por tnjejten koh kur sflasim me dhemb shpirti por esht i pa durueshemm me gjelozi te tepruar kerkun rahat sem le me nejt edhe wc nese shkoj mi kallxu kjo gjelozi mka shkaktu urrejtje per te por edhe te shkputem nga aj me nxihet fryma, mashum pom lendun qe e lendoj ate, por edhe me dokumente hala sesht kerkun pret tja nisin kontraten per leje qendrim atje, ndersa koha ime po ik, jom mes dy zjarreve ta le apo tvazhdoj me te ,nuk di si te veproj me te lodhin sjellet e tij nuk mund te duroj tere jeten te jem keshtu me te nuk e di si tja dal apo si tja beje me kete njeri ky nuk kam asnje mendimi nuk me vjen ne koke por nuk jam as e qetsuar qe ti mendoj gjerat mire e mbar sepse gjithqka me eshte blokuar nekoken time nuk di tja dal me te nuk shkon jeta me kaq shume xhelozi nuk mund ta kthej koken anjeher sepse menjeher pyet kush qkfar si ohhh zot nuk di qkaa te beje… kisha dasht mendimin e juaj ju si dot kishit vepruar ? Ndoshta ndonje mendim i juaji esht i arsyeshem do tem ndihmoj.