Kam qen 15 vjeqare kur jam martu,Sme kan interesu as prinderit as kerkush tjeter, por gjithqka ndryshoj kur une... | Histori Të Jetës

Kam qen 15 vjeqare kur jam martu,Sme kan interesu as prinderit as kerkush tjeter, por gjithqka ndryshoj kur une…

Kam qen 15 vjeqare kur jam martu,Sme kan interesu as prinderit as kerkush tjeter, por gjithqka ndryshoj kur une…-Ju lutna anonim.UNE jam nje vajz 23 vjeqare ,qysh kur fillova shkollen e mesme u takova me nje djal ne moshen 15 vjeqare dhe ne moshen 15 e gjysme vjeqare u martova ,sme ka interesu prinder e asnje njeri tjeter ne fillim prinderit nuk me flisnin sepse nuk ishin te kénaqur per vendimin qe kisha marr ,por me kalimin e kohes me kuptuan edhe ata pasi qe u martova dhe me lindi vajza ime e cila sod ka 7 vite por un edhe pse e doja burrin nuk isha shum e lumtur pas gjitha aty malltretimeve .tradhtijave,ai nuk ishte asniher i pajtimit per tu ndar dhe sa her qe me malltretonte ose me tradhtonte kerkonte falje dhe qante kinse ka bér gabim kaluam se bashku 3 vite ne ferr sepse un nuk guxoja as ti tregoja familjes se qfar po me ndodh sepse familja ne fillim me kishin lutur se ai djal nuk éshten per mu por un si nje 15 vjeqare nuk i kam dégjuar kam gabuar por me kalimin e kohes edhe familja e vrejti se un jam duke vuajtur shum kisha ndryshuar pamjen fizike e psiqike dhe u detyrova ti tregoj familjes prap se prap prinderit e mi me perkrahen deri ne piken e fundit per ta marrur fémijen tim per ta rritur ne shtepin e babit dhe per tu ndar nga ai pasi u ndajtem dhe mora vajzen me veti ai nuk na linte kurr rehat duke na kercnuar ter familjen ne ishim vetem 4 motra dhe nuk kishum vélla ,babi im ishten njeri shum i urt dhe nuk doja ti sjellja problem dhe mas ni kohe prinderit e mij me pdal nropozuan te largohem nga kosova qe te dal ne evrop te filloj nje jet te re . Masi dola fitova lejeqendrimin ne nje shtet te evropes X dhe kaloi nje koh e gjat fillova nje jet te re por kurr nuk u dashurova mo edhe as qe interesohesha per ndonje mashkull kur te familjes me propozonin per ndonje djal un nuk ndihesha mir kisha dridhje trupi ..vetem kur u qelke tema me gjet ndonje njeri un nuk ndihesha mir besa edhe nga nje her kisha (tug),gjithqka para syve te mij ishte evladi im si ta rrisja si ta edukoja si tja spejgoja se qfar ka ndodhur , qe disa muaj jam duke folur me nje djal atij nuk i pengon e kaluarja ime sepse edhe ai kishe nje te kaluar me nje tjeter grua dhe eshten 4 vite me i madh se un masi qe ishim par ne ket vit kishim nejtur se bashku un edhe pse me pelqente ai edhe pse doja te kem nje lidhje me te sa her qe u takojshum un qdo, her u likshtojsha nuk isha mir edhe dojsha qe te jem vet kisha dhimte koke nuk mund te qendroja me te as edhe 10 minuta a ne telelefon e ne internet flasum pa problem deshta tjav boj nje pytje a thu pse kjo po me ndodh keshtu?