Kam gabu qe u martova i ri, gruaja nuk po me len edhe pse e din qe e kam tjetren, tash e kam kuptu dashurin e vertet dhe nuk du me... | Histori Të Jetës

Kam gabu qe u martova i ri, gruaja nuk po me len edhe pse e din qe e kam tjetren, tash e kam kuptu dashurin e vertet dhe nuk du me…

Kam gabu qe u martova i ri, gruaja nuk po me len edhe pse e din qe e kam tjetren, tash e kam kuptu dashurin e vertet dhe nuk du me…-Pershendetje kisha pas deshir me i pa komentet per ket histori,jam i martuar kam dy femij por me gruan assesi nuk mund te vazhdoim tash kam nje person ne jeten time qe po e dua prejse e takova gjithqka ndryshoi per mua jam ne hall gruaja nuk largohet nga un un nuk e dua por skam zemer as me e nda nga fmit ne anen tjeter e dua dike tjeter se di si tja bej ngajher them se duhet ta harroi lumturin time per femijet por jam teper i dashuruar ne merin aq sa smund ta heq nga mendja as i minut me gruan skam as i mardhenie vetem qe ajo rri me femijet ne ks ne banes kurse un jetoi ne montenegro vetem kur vizitoi femijt asgje me shum asnje takim me shum kurse me merin dua te flas gjdo minut gjdo sekond as iher smund ta harroi kur ajo sme flet them me vete me mir te vdes kam hall te madh se di se cila esht zgjidhja te mos i lendoi femijt pasi qe jan te lidhur per nenes shum kurse un e dua merin me shum se gjdo gje, gabova e u martova ne mosh te re si gjdo i ri qe gabon deshti Zoti e mfali dy fmij diqka qe e falenderoi zotin edhe sa i perket raportit e dashnis me gru asniher ska egzistu po kam than me veti gjuna hajt se po vazhdoi zban me e lan pastaj u ban fmia kom than sban fmin mej lan edhe asniher skam menu per veti un jetoi shtet tjeter e ajo ne ks jeton me fmi obligimet i kry po spo muj mi than se dil nuk po muj derisa takova dashnin e jetes kam than nasht du sme duru po ni dit e njoftova ni qik nga tetova merin qka mejher nshikim tpar mhini nzemer edhe i thash du met vet diqka tha fol i thash a po martohesh me mu edhe kshtu vazhdun bisedat kajher ma pak e kajher dej nmengjes ajo mbani me menu se dashnia egziston po ni dit nana e fmive tmi e ka vrejt se un jam ne kontakt me to edhe i ka shenu i ka than se mem lan rahat se un jam burri i saj un vendosa me e lan mos me vazhdu mo se veq u lendu e sdojsha me lendu ma shum se gjdo dit e ma shum ka me lendu lidhja jon fjalt e njerzve e un spo du me lendu edhe pse prejse jam nlidhje me to gjithqka o nryshe per mu gjithqka ka ndryshu tash e kuptoi se qka o dashnia tash e kuptoi qka ban njeri per dikon qe e don e sa tutet se e hup at person e di qe o gabim po osht npytje dashnia fajet i kom un se ajo u lendu po smuj me vaszhdu kurse merin zdu me lendu po edhe smuj me jetu pa to gjithqka jom gjendje me jep per merin po spo di se qysh mja bo qfar zgjidhje me e gjet mos mu lendu fmia e mos mu lendu as ajo ishalla Zoti mnimon