Jam e bukur dhe e gjate,jam lidhe me burre te martuar, vetem ai me ben te ndihem e kompletuar... | Histori Të Jetës

Jam e bukur dhe e gjate,jam lidhe me burre te martuar, vetem ai me ben te ndihem e kompletuar…

Jam e bukur dhe e gjate,jam lidhe me burre te martuar, vetem ai me ben te ndihem e kompletuar…-Pershendetje jam nje vajz 30 vjeqare kam kam pas nje jet shum te veshtir ne mosh te re kam perjetu shum qka.si nga sfera e varfnis po ashtu edhe dashuris. Jam shum e lendume emocionalisht. Mos te zgjati shum ju lutna mos paragjykoni mos shani po naj keshill e juja me kish nevoit.me fol pe veten o keq me tha po kam qen nje vajz shum e bukur qe kam pas shum tipare tmira po fatin kam pas tkeq.Kam qen e gjat trup tmir qe meshkujt anderr um kishin. Ferri jetes tem filloj ne mos shum te re.kur isha 17 vjet nje shok asi themi shok ose person i aferm familjar i tha babit per mem feju me nje djal me mosh 10 vite ma i madh. Un tham drejten nuk deshta as familja ime se shum e re e un e dojsha nje djal tjter.Po se di si mu mbush mendja pranova u fejova ma shum per kushte se ishum familje varfne. Po kjo nuk zgjati un isha shkoll me ata djalin qe e dojsha edhe vazhdova me dal me ta e fejume qe ma heret skisha pas as puthje me ta. Ma shkurt u ndava nga i fejuari per at personin qe edojsha. Ky idioti qe e dojsha me malltretojke me ofendojkw edhe vazhdova dola 4 vite me ta gjeti tjtrem me la. Hajt bera gabimin e njejt e gjeta nje djal urt po ashtu me disi te aardhna finaciare jo shum po ma mir se te baba po. U martova se dojsha e tradhtojsha prap me ishin aj. Mandej u martu per veti u rahatu bani fmij un meta mbrapa. Ky djali qe isha martume ish disi i trullavt. Nuk mujta me vazhdu vendosa mu nda. Kur mas nje kohe u lodha martes ndamje u njoftova nje burr martum me kushte jo tmira. Po na familje i ndrequm punt shum mir. Un punojsha sme lake pershtypje parja ma. Kalova 5 vite te lumtura me ta. Po i martum prap i erdhi fundi. Njeri qe um ka ba mu ni mas miri u ka aj. Me ka msu me ka kshillu tana tmirat i kam kalu me ta mbi gjitha u dashurova mardzishy ta. Po i erdh fundi vendosim mu nda. Un smujta mi perballu ndarjen nga aj. I erdhi ndamja shum keq u bana agresive ju kercenojsha me nje fjal se njofsha veten.po aj e majti situaten kontroll ka qen shum i mequm. Besomni spo muj me kqyr djal tjter qe 1 vit e gjys jam nda smuj me dal me kerkan hiq. Jam dashuru deri asht si thojn. Kisha pas qef me ma dha naj keshill e juaja mu kish nevojit. Qdo sekond me del para. E kam lendu shum edi po apet edu. Po dashnia po verbojke. Zdi qysh me hjek nga mendja. Flm shum murkuptim e mos paragjykoni e shani. Se jeta po sjellke shum sfida