fbpx

Kam frike qe nese i tregoj per semundjen time djalit qe foli me te do te reagon keq, spo du me ja prish jeten me pas nje femer lara lara...

Kam frike qe nese i tregoj per semundjen time djalit qe foli me te do te reagon keq, spo du me ja prish jeten me pas nje femer lara lara…


Kam frike qe nese i tregoj per semundjen time djalit qe foli me te do te reagon keq, spo du me ja prish jeten me pas nje femer lara lara…-Pik se pari Faleminderit qe na mundeson mi shpreh hallet e dertet tona dhe te kerkojm sado pak fjal t mira qe na sherojn brengat tona. Pershendetje une jam nje vajz 25 vjeqe dhe jetoj ne Ferizaj para disa kohe kam fillu me fol me ni djal dhe jam ne bisedime me nje djal dhe tash per Vitin e Ri ai vjen ne Kosov ,,, eshte diqka interesante qe ne pelqehemi shume as vet nuk e dim si na erdh kjo pelqim ndaj nesh dhe po e ndjejm se do kemi nje komunikim dhe mirkuptim si dhe pelqim , por ai djali po dyshon pak n mu shkaku i sjelljeve t mia edhe t folme kur po flasim me thirrje ! se sa filloj me fol mire edhe foli me vullnet sa pas naj dite m thot qka ki qka ke ndryshu pse po fol kaq ftoft , po une e kam ni breng qe pom shqeteson shume edhe nuk di qysh ka mu qas te aj , se ne nuk jemi taku asniher . Une kam semundjen Vitiligo dmth njolla t bardha n trup , nuk jan ngjitese ose diqka penges thjesht vdes qelizat e lekures nga mungesa e vitamines D besoj qe e dini dhe keni pa , mu mkan shfaq po disa njolla t vogla po ket vit mu kan shfaq pak ma shume nuk m vrehen po n disa pjes trupit shume , skom pas kontakt me kerkan osht i vetmi djal qe kam zgjat muhabet edhe tash sa po munona mi tregu qe ket sen e kam amo pom nal diqka se normal se kam pas problem jom pajtu me ket fat edhe me tregu se kam pas problem , po tash pom ndodh ndryshe edhe ndjenja e kesaj semundje ka fillu me reagu te une ndryshe , sa menoj ni dit ti tham spo shkrujna e e kam ket hall edhe spo du me ta prish jeten tande me pas n krah ni femer lara lara me njolla n trup po spom lajn fjalt e tina qe gjdo her um mer mu si primare n jeten e tij , ndoshta sosht kurgjo kom pa qifte po mu mka fiksu shume n mendje ,,, sado pak kam nevoj per mendimin e juv ose nga pervoja e ndonjerit ketu ‘ nuk po di ‘ a me ndalu kontaktin apo mu pa live edhe mja sqaru , n anen tjeter kemi koh qe folmi edhe mos mja tregu po ndina si n faj kam mbet n mendime peng , jam shume e shqetesume nuk mka ndodh maheret tash jam ne stres pak se osht ni ndjenj jo e mire nashta sado pajtohesh e harron po kur e sheh trupin tond durt ose ftyren qe ka fillu me tu ba njolla n at moment thu mu nuk pom vyn me jetu skam jet edhe skam pse me vazhdu , edhe dorzohesh prej gjithqkahit n at moment edhe tash qe ni kohe kom fillu me nejt n dhom shume vet se jam me ni gjendje jo t mire , osht hera par qe ni djal um pelqen shume edhe nuk di pse mendja menon qe me ket djal ka me pas diqka t bukur ni jet t mirkuptushme ni jet t qet sdi pse ma ka dhan at pershtypje . Qaq po kam deshir sa qaq m hidhet me fshi po nuk pom len ndergjegjja spaku pa i dhan ni arsyeje , I vetmi sen n jeten tem qe spo du mu deshpru me ket djal nese ja jap lajmin qe e kam Vitiligon edhe me reagu aj jo mire ose mu nderpre kontakti nuk isha ni mire , Ju lutem sinqerisht qe fjala juv e mire dhe mendimet e juaja t me sherbejn sot !!! Ni tekst mem tregu se qysh mja fillu me ja spjegu , se mkan hup edhe mendimet nga shqetesimi e tepert nga stresi po kam edhe dhimbje n gjoks dhe shtrengime . Faleminderit e mirepres gjdo koment t juajin , Zoti ju Shperbleft .

';