Kam femije me Grun tem edhe prap m'tha "I kam dasht veq paret e tua, t'kam futur borxhe tash skam qka jetoj me ty"! | Histori Të Jetës

Kam femije

Kam femije me Grun tem edhe prap m’tha “I kam dasht veq paret e tua, t’kam futur borxhe tash skam qka jetoj me ty”!

Kam femije me Grun tem edhe prap m’tha “I kam dasht veq paret e tua, t’kam futur borxhe tash skam qka jetoj me ty”! – Dua te mbetem anonim. Ju pershndes gjithve dua te ju tregoj nje histori po per mua esht shum e rend te jetoj kshtu. Jam 35 vjeqar dhe sikur shum te rinj kem mendjen ne europ per nje jete me te mire. Dhe kshtu si 22 vjeqar un mora rrugen per europe dhe disi ja dola. Me ndihmen e Zotit ketu tash ku jam pas 3 vite u njoftova me nje vajz shqiptare me dukej shum vajz e mire e me nje edukate te mire familjare dhe kshtu u dashurova ne te dhe ajo ne mua mendoj… Dhe kshtu shkova vet te babai saj e dhe I thash e dua dhe me don ai mu duk shum njeri fisnik I kulturum dhe u fejuam isha I gezuar me ne fund po mar nje shqiptare me tradita shaiptare . Mbas 5 muaje u martuam me gjith ato sakrificat e mia bera disa lek per dasmen kshtu u martuam hyra me borxhe per te mar nje apartment me te mire dhe kshtu filloi jeta ime kinse te lulezoi dhe kshtu zoti na fali femij te mrekullueshem shendosh e mire faleminderimi I takon vetem zotit por pas 3 vite martes ajo filloi te ndryshoj shume te me shaje te me thoshte shum fjal te egra qe te mi thoshte dikush tjeter do kaloje me pasoja te medhaja por un isha I dashuruar ne te dhe nuk beja zhurme te madhe me shpresa se ajo do te ndryshoj ka vetem nje period te keqe ose nuk esht mire me familjen e saj por kurr nuk e pyetja se nuk dua te hy me familje se qka ndodh esht diqka private dhe nuk shkoi 2 vite mbas nje pasdite me pune isha ne nje ndertese te madhe ku punoja me merr ne tel dhe me thot un nuk te dua me ty I kam dashur vetem parat e tua tash te kam futur me borxhe deri ne fyt skam qka jetoj me ty besoni me leshuan kembet u ula she fillova te qaj (vajtoj) si nje femi mendoja te hidhja prej asaj lartesie por kur mendoja femit nuk mund ta beja. Dhe nje shok qe ish me mua filloi te me flase te me ngushelloj se jeta ka shum sakrifica kshtu sdi as vet si mberriva ne shtepi por kjo pune me qoi ne depresion nuk kisha apetit per as gje as me ngren as te pi vetem cigare she mendime te thella dhimbje ne zemer per 2 muaj humba 16 kg nuk me merrte gjumi nuk kisha afer askend isha I vetem ne 4 muret mengjesi vinte un zgjuar dhe kshtu fillova ti zbuloj dhe borxhet qe mi kish ber Duke punuar dit e nate ne fund. Me.borxhe me gjith se edia we kisha nje shume parash por ajo kish marre me vete por tek e fundit paraja shkon e vjen thosha vetem te me kthehet ajo qe dua te jemi bashk si me par me femit te lozim bashk dhe nje dite bera zemren gur te pyes pse ma beri kete qfar faji apo mos gabova diqka dhe mora ne tel me pergjigjet me thot harrom se mua vllezerit prinderit me dhan diku tjeter nuk I besoja vesheve se ajo tha ato fjale dhe disi u blokova nuk di me trup isha ne nje vend por sikur te ecja e gjith bota me ra mbi krye dhe kshtu vendosa ti lenduse cili do qofte qe me dilte para familjes saj por me ndihmen e disa shokeve me larguan Nga ai mendim jo fitimprures por vetem humbje kohes. Dhe kshtu vendosa ta harroj por femit I ruaj vete nen e bab jam vete. Dhe zoti me ndihmoi tani e urrej me vjen per te vjellur vetem kur mendoj se qka I beri familjes nje e poshter e pa edukate. Nje mentalitet derri. Pas 1 viti me qon nje telegram aman dua te kthehem kam gabuar me gjith se ajo kishte fjetur. Me 2 meshkuj tjer mendja se do te ket nje jet me te mire se qe kishte ku ja plotesoja gjitha deshirat. Kshtu takova un nje kusherire te asaj dhe I tham te lutem I thuaj se un nuk egzistoj per ate as per mua nuk egziston ta kaloje kete faqe te filloje te lexoje nje kapituull te ri. Me gjith se zemra ime e done akoma por kujtimet qka me beri dhe si shkoi me tjer pa nuk ja fali as ketu po as ne boten tjeter tash une jetoj me femit e mi jam shum i lumtur. dhe ajo esht e vdekur per mua. Me vjen keq qe ka mbetur rrugeve I deshiroj nje jete ashtu se vet ka dashur te jetoje ashtu kur ske ne krye thojn e ban me shpine. Ju flm shpresoj qe kurr mos te ndegjoj ndarje kur ka ne mes dhe femij.