Ju thash "Dua te punoj", Vjehrra m'tha "Nuk te la mrena, ta msheli deren", tash qe punoj si parukere nuk po muj e duroj ma! | Histori Të Jetës
Dua te punoj

Ju thash “Dua te punoj”, Vjehrra m’tha “Nuk te la mrena, ta msheli deren”, tash qe punoj si parukere nuk po muj e duroj ma!

Ju thash “Dua te punoj”, Vjehrra m’tha “Nuk te la mrena, ta msheli deren”, tash qe punoj si parukere nuk po muj e duroj ma! – Ju pergzoj per ket faqe qe na dhat mundsein te shprehmi lirshum Prsh te gjith lexusve te ksaj faqje si te gjita shoqet apo shokt ne jet faqe desha te shprehemi kam besim tek faqja juaj te jam anonime u dashurova me nje djal dhe vendosem te martohemi ne mosh 17 vjeq pas nje viti me lindi femiaj i par jeta jon ndrysh nga vjehrra tu e shti djalin ndaj mej ishte i ri i mvarun prej tyne besojke ju tutke besa edhe vazhdun konfliktet ndaj neve burri ja nisi te me tradhtonte me lindi femija i dyt aj prap njejt nuk ndryshojshin konfliktet ja nisi te punonte rrogen nanes ja derzonte me lindi femij i tret prap njet i thojsh thmija po na hjekun keq ti po punon po ushqim per thmi nuk kam aj apet vazhdojke mem tradhtu u lodh thash dua te punoj vjehrra tha jo nuk ban me pun se nuk te la mrena ta msheli deren fmija hjekshin rava ne dilem thmija nisen te rriten shpenzimet ma te mdhaja edhe vendosa te provoj nje sallon parukere edh prap kinflikte po nuk i kisha gajle konfliktet se filloj puna te shkojke mbar burri nuk u nalke me tradhti boll i folsha ma se nuk ban ksht aj prap vazhdonte vet spunonte shum rrall pun private dhe merrke parat e mija mas femrav shkojshin femijet e kuptun qka po bahet edhe u mundun te ndalin po e la apet vazhdojke tash jam lodh pej beve tina pej tradhtive femijet kan gjet fatin e jetes ky vazhdon prap njetin sen jam qetash ju ka ba boll o mush pusi qe thojn ni fjal popullore nuk po muj e duroj ma jeta jem me shkoj tum maltretu tradhti ju kisha lut femrav te mos besoni qka ju premtoj se ka plot ksi qe rrejn per interesa mos raft kush ne fat te jetes si kam ra une mledhni men kini kujdes se jeta osht e gjat une e kam duru haku i femive mos mej lan jetim pa nan dej sa erdhen ne ket mosh te pjekuris kam sakrifiku gjat gjith jetes allahi i denoft zullumqart qe qojn dor te nje femer e sinqert qe nuk jav ban pa drejten po mudohet te maj familjen tja plotsoj kushtet qysh osht obligim per ni prind keni kujdes femra me falni qe e zgjata nashta po njeri qe ka halle derte e zgjat dhe nuk mund ti pershkrun krejt se 28 martes nuk jan te vogla mej qu te zeza respekt per faqn dhe lexust.