Burri po m'thot "Je zgjeru shume, shko te mjeku ngushtohu pak se kshtu po m'detyron mi njek femnat tjera"! | Histori Të Jetës
Je zgjeru

Burri po m’thot “Je zgjeru shume, shko te mjeku ngushtohu pak se kshtu po m’detyron mi njek femnat tjera”!

Burri po m’thot “Je zgjeru shume, shko te mjeku ngushtohu pak se kshtu po m’detyron mi njek femnat tjera”! – Te lutem anonym !Jam nje vajz 23 vjeqare jetoj jasht. para disa jave me ka ranuar me fjal te renda burri im dhe shum sene dhe kohen e fundit ja ka nis shum.Krejt problemi qendron tek mardhenja kur kemi mardhenje aj tranohet krejt se masi te kryn (Mfalni shprehje) ma bon heej ti je shum e gjan ti spo mknaq mu as nuk po din me bo stila as pozita ti po rrin si plak bonu pak ma atraktive shko te mjeku ngushtohu se ti je zgjeru shum,ama ky per mu u kon i pari edhe veq me to kom pas pun kur pi thom po nfillim pse skesh e gjon per ty thot spo di qka u bo po ti sje tu mrahatu mu hiq po mdetyron me dal mi njek tjerat une kom nevoj ti me kon e mir nkit aspekt se je tu e lshu veten totalisht,kjo osht proces i jetes edhe nese nuk e kena mir qit pun kogja dom munet me na bo.Tana mas 1 dite me kerkon falje apet te nesrit tjeter njeri cdo dit e me shum bahet i keq me mua, un asgje sjam ti ba, familja e burrit sme flasin se po mendojn se un kam faj dhe un aspak skam faj. Ju ka tregu mas pari nanes tvet per problemin ton tani u perhap nkrejt familjen un po skuqna kur po flasin po atynev spo jav nin po kaniher po mshkon mendja se nuk osht ktu problemi po kan qeff me mhek qafe sidomos burri jem se ky e ka nis krejt kit pun ata nuk e shohin se qfar thot aj dhe me ka than “babi ka than ti ski qka vjen nket shpi ma” “hajt djali jem se ta gjej ni nuse tjeter” e pi asaj dite mua jeta mu ka shkaktruar un as nuk flas me te, aj po thot dua mu nda nga ti. edhe pse e dua me gjith zemer kam vendosur ti dha fund ksaj lidhje, se me zorr nuk shkon, me ka than shum sene qe mkan lendu shum shum.. dhe kam fol me disa shoqe per ket pun dhe me kan than mos me ja fal ma, se prap ka me fillu qishtu me fol, qe 4 vite jam me te..Kurr nuk kena pas ksi probleme qe mu anku burri nket aspekt te une niher i pata thon si ne hajgare qateher ne fillim kur ja nisi me u anku tha hej je zgjenu e ksi sene thash mos tu ka zvoglu ty se un mir jom edhe ja nisa me kesh ma pat mshu me dore qe kurr jeta e tij sma ka mshu ma heret diqysh per ket problem qe pe kom po mvjen edhe marre me fol me dikon perpos shoqes tem nuk po kom me kerkon tjeter po tutna edhe po kom hala shpresa mos po ndryshon naj sen pe kupton qe osht gabim amo po mdoket jo valla.Ju lutem pa ofendime. spo di qka te veproj 1 her ja kum fal.. e tasht ma spo di as ka me shku, rruga mka hup spo di as qka me ba ma. dhe me ka kresnuar me fjal te renda, qat dit qe te sho ka me te lendu shum fjal te renda me ka then.