Ju qe m'that "Te mban si gum rezerv", cka me bo qe sdini mi majt Burrat e juj e kerkojn ngrohtesi te nje tjeter! | Histori Të Jetës

gum rezerv

Ju qe m’that “Te mban si gum rezerv”, cka me bo qe sdini mi majt Burrat e juj e kerkojn ngrohtesi te nje tjeter!

Ju qe m’that “Te mban si gum rezerv”, cka me bo qe sdini mi majt Burrat e juj e kerkojn ngrohtesi te nje tjeter! – Pershendejte, un qe shkruajta dhe me heret qe thoshi jo te mban si gum rezerv qka me ba ne o femra qe sdini mi majt burrat e juve dhe kerkojn ngrohtesi te nje femer tjeter, ka gra boll te trasha qe sdin ti bejn burrat per vete ,nje gru e veren kur burri e tradheton nuk flen kurr me to vec ajo rrin si hut ne shpi e vjen tek un pernat ajo do me nejt me mamin e babin e ktina le te rri ti bajn hyzmet un kurr se kom burrin per vete qka me duhet nana dhe baba ktina, me pas qen gum rrezerv kerkush se shkaterron familjen e vet,nuk kapet me te shpis mirpo un kam fillu te kem dhe me do nga familja e tina komunikim e disa nga ato me dalin dhe zot se fundi fundit un skam faj, ky normal e ka marr me shkuesi se ka marr vet ka qen shum i ri po kur merret edhe me shkusi ne ditet e sotme qe jemi ne kerkush si mban ato lidhje se cdo gja esht me dashuri kan ik ato koha si dikur, me vjen keq qe po ju them po me kish maj vec si gum rezerv dhe jo me i than asajna qe ka ne shpi dhe krejtve per mua dhe qe ka femi me mua, ajo sdo me e besu normal qe sdo me e besu qe burri ka tjeter kend bon probleme kote kur e din le ta palon aty mos mi shti krejt familjes stres, se ajo kishe po kapet me krejt po i qon ne kam po ky prap se prap mua sme len, dhe cila gru duron me e thir burri ne sy me i than un jam me ket e du ket ti cka le** do me falni shprehje qka mos tu i than edhe ndaq ik ndaq rri un ste du ma, me ta than ashiqare ti vec me kan taman femer e marume e mbrapametur edhe ajo qe osht e trash e kupton ket sen jo ma ajo, ksaj pra i thohet me te nejt ne shpi me zori biles rri po mos bon potera kote mi trazu krejt se kerush sja nxa per te madhe e as asht ky qe po me len mu sado qe mundohem e qka si kan ba edhe i bajn se kerkush se duron as dajakun dhe asnje fjal per nje femer qe e paska rrezerv qe thoni ju un thjesht doja mendime jo ofendime se per ofendime jeni te parat ju e disa se shohin jeten e vet llug qe ekan biles jetoin edhe tu e dit qe e ka nje femer te dyt ajo e para vec hajt sa me ba punet e shtepis me i nejt gati qatyne pleqve ato se kan pik problemi se edhe ju qe shkruani e komentoni sbesoj qe jeni kaq te ndershme po nejse, thjesht doia me than me ju dasht burri kaq shum e ruan martesen e vet sbon fmi me tjeter kon sdel ashiqare, si thot familjes te vet kjo le te rrin se un at tjetren se la kurr edhe normal se ne knej nga kosova kem mentalitet tjeter jo si len baba nana mu nda per hater femive jo marre hallki plus edhe shum sene tjera po un du me jetu per vete se kur sjam e lumtur un qka me duhet hallki se goja si nalet kerkujna e krejt jan gati e flasim simbas qefi per tjeret e a jam un e lumtur a po vuj un kerkush si mendo kto sene, edhe ne sja patem nis per seriozisht po qka me ba sjem as te part as te fundit qe po dashurohemi ai me e pas dasht grun e vet kaq shum sish lidh me mu ose po mos te isha un me dikon tjeter ish lidh se bana me zor mu dashuru me mu me ba sakrifica shum per mu e plus sene tjera, dhe kjo esht histori shum e vertet qe tha dikush pak me heret kjo so e vertet asht rren a dicka e till kjo a shum histori e vertet ,ai ka nje problem tash per tash qe sdua ta tregoj ashtu e ka punen edhe normal skom dasht me e shqetsu njeher se biles ska ma shum se 2 dit qe i thash bone nje zgjidhje ma se boll u ba ja anej jo knej e normal me tha vec te kryhet ky sen se un kam jeten me ty dhe me femiun ton ,e qfar dashurije esht kjo kur dhe gruja i ben presjon jo ka me ti pru bab vllazni jo ka met qu ne polici ti oj lo* qe sje e zoja me e ba per vete qka po ja permen kto pse kshu mahet burri ose gruja me arrit deri ne ket pik qa lidhje mundet me qen kjo un se kuptoj kshuqe un e di shum mir dhe jam shum e sigurt qe me to ska sen edhe pse e ka ne shpi normal se edhe ajo i rrin si ka ik kurr cka do qe ka marr vesht qe na ka pa ashiqare e krejt senet asaj si bon pershtypje asht mesu dhe kaq a se e don ky at kurr ska shanc as se besoj se nje femer me ja ba krejt senet ne sy pa e qit kurr me shetit pa kurgja hiq edhe ajo ma e ka kuptu po ku me dit ka qef vet me nejt ashtu le te rrin ska lidhje se mu so tu me interesu vec thjesht doja me dal aty qe ai svjen tek un kur don po at e kam non stop noshta tek ajo shkon ndonjeher kur don se ajo rrin si hut e un e kam cdo moment at njeri, po ishalla do zoti sa kam prit ska me prit dhe zgjidhet kjo qeshtje sa me shpejt e si thot ky jeton me mua dhe femin ton dhe ajo le te ben qa te don thot ndaq te rrin ne shpi me njerzt te mi ndaq te ik se prej meje ska me shpres, flm qe e lexuat historin time shpresoj ndonje mendim te mir se sigurt i ka ndodh ndokuj si mua kjo histori ose pak a shum si e imja dhe qfar ka ndodh me ju ne te ardhmen!