Jom plak tu ja ndjek burrit kur***, edhe ato plaka nuk pe di ku e gjejn fuqin me shku me burra t'martum... | Histori Të Jetës

Jom plak tu ja ndjek burrit kur***, edhe ato plaka nuk pe di ku e gjejn fuqin me shku me burra t’martum…

Jom plak tu ja ndjek burrit kur***, edhe ato plaka nuk pe di ku e gjejn fuqin me shku me burra t’martum…- Pershendetje jam e martuar qe 22 vite ne nje familje qytetare dhe qe njihen per respekt po ne fakt kom ndegju shume vone qe vjehrri e kish tradhtu gruen, vllau i burrit po edhe motrat i kan tradhtu burrat po nuk kom besu qe burri mtradhton sepse na e kemi pas dashnin edhe jemi kan te lumtur me njani tjetrin. Nuk kom pas jete te mire kom hjek shume me probleme te familjes ktij, histori muj shkruj qe kom perjetu ne martes po i kom harru. Tash e 4 vite na eci puna mire fillum mej rregullu punet ne shpi ai punonte shume gjat un as qe e pengoja edhe mu ka dhimb shume gjithe jom lute ruaja Zot shendetin edhe une jom mundu me ja kursy burrit te hollat per me ba diqka e ai ka shku u mar me pro.stitukta qe dy vite mtradhton une me fmi tu mos pas kurfar jete e ky tu ba qef jasht tu shku per shkupa e tirane e durrs neper hotele mkish tradhtu me vajza prej 18 e deri 24 e ky i ka 48 tu e dit krejt qyteti tu shku njana nkompani tu lujt me kta si me pas burr krejt kompania tu i dit te flliqtat e tij. Une qe ni vit kom fillu me kuptu edhe e zisha e ky sa her i kom than ka bertit mka sha sa her ja kum permen ni kur.v ky veq qe sum ka maltretu edhe si ka kursu kurr thmit edhe aq shume bertitke sa qe krejt lagjja i ka kuptu problemet tona, une jom kan teper e mire me kto po ky qe ni vit skom fjal ne qka u shendrru skisha besu qe vjen dita me pa djersen e 22 vite martes mas kur.vave e nxejsha me gps ne motele vinte ne shpi si i qmendur nuk i kursejke te shamet e ofendimet para fmive veq qe ja lejsha ne gjysme e se fundmi e zbulova qe jo veq femra per se.ks ka pagu po kish pas edhe femer e kish mashtru i kish than qe jena te ndam edhe mi jep ka 1000€ per jetese a nuk e kini iden ne qfar banese jetoj e ky i ndrrron kerret e 100 mij€ edhe tu ba mas saj si i qmendur tash e kuptova qe ky krejt kto sjellje i kish ba per me lujt menq une e me lan une qe ky me kan i paster ne sy te familjeve edhe kur metet vet me detyru at femren mu martu me ta qe kishe e kom lan faji i saj se ajo spe dojke kish dal veq per interesa te veta se kom fol me ta ne pleqni merdh puna une me dal me ja njek kur.vat gati me te gjitha kom fol dhe pse ato skan faj se me zor se kan shti kto paramendone qe 22 vjet martes ska hi kurr mem ble ari e vjet kish hi ne argjentari mej ble unaz kur.ves edhe ma e keqja e krejt ksaj qe per gjdo dit mi ka ba fmit be rrejshem kishe qe spo ben kurgje ishalla Zoti mi ruen fmit prej beve te ktij. So ni muj qe ma ka pranu qe mtradhton edhe jetoj me ni kulm per hater te fmive edhe jom ka vuej shpirti pom digjet gjdo dite e nuk foli me kerken veq mos me ja qit te zezat ktij e ky as po provon me pshtu martesen nuk pe njoh ma as qe i vjen keq per mu po veq mbertet qe e kom zbulu eshte ne gjendje mem lendu kur po ja zbuloj te flliqtat. Nuk po di qka me bo me gjithe kto probleme sikur kish provu me ndryshu mej lan krejt e mem respektu noshta prap e kisha fal po jo ktij veq i pengon qe e kom zbulu as qe i vjen keq as per mu e as per fmi