Jom Ajo qe foli me shokun e Burrit prej qe e ka thirr Burri per drek, njeriu per nje nder rron! | Histori Të Jetës

me shokun e Burrit

Jom Ajo qe foli me shokun e Burrit prej qe e ka thirr Burri per drek, njeriu per nje nder rron!

Jom Ajo qe foli me shokun e Burrit prej qe e ka thirr Burri per drek, njeriu per nje nder rron! – Desha te di a ekziston dashuria me shikim te pare. Sepse une sbesoj ne dashuri. E di qe sdo marr komente pozitive por dhe une e kam tregu historin sikur ka kohe qe jemi njoft jo vetem 2 jav kemi qe folim i falenderoj te gjith. Njeriu per nje nder rron hera e pare qe vinte ne shtepin tone ka 2 jav qe ka ndodh kjo histori. As nuk jemi pare kur me pare. Dhe ai vet shprehet sec kisha nje parandjenj tkeqe sdesha me ardh. Kjo qe mka ndodh mu askujt mos i ndodht shprehet. Serdha te ha buken e te shoh gruan e shokut. Kemi fol ka 2 jav dhe asnje fjal ngacmuse, kujdesu per fmit mos i ler pa hanger a i more, a i cove ne shkolle,je nena me e mire ne bote bashkeshortja me e mire njeriu me i vecant qe kam njoft sdua asgje prej teje. Ti per mua je moter mtha. tet doje dikush pa kushte do te thot shume. Perkushtimin e quaj dashuri jo pasurin, lekun gje qe une se kam pas asnjeher asnjeren prej ktyre. Sbesoj ne dashuri sepse kam nje jet me bashkeshortin dhe asnjeher ska qen i perkushtuar qoft nje dhurat te vogel apo per nje kafe sme ka nxjer. Nuk jam as e bukra e dheut as e lanmja e dynjas meritoj shum me shum por kjo eshte jeta dhuron shum e smer mos them asgje.e dua pa fund  skam ndermen te shkatroj familjen time lumturin e femijeve te mi. E dua tim shoq nje dite ia kam dhen besen. Dhe pse ai sesht i perkushtuar ndaj femijeve dhe mua. Kam ngel dhe pa buk kush sma ka kuptu.ka ik ne kurbet me muaj e se ka ngrit tel tpyet si je si jane fmit a ke me hanger.i kam then tlt ktheje kojen pas  mendo se na ke len ne shpi me dhem shpirti kur degjoj femijet te kerkoj babin me fol.qaj ne fshetesi femijet e mi meritoj lumturin e gjith botes.mami po spate lek me na dhen per shkoll sduam. nje cokollat kur e han,mami blej dhe per babin.por prap kujt si kam tregu as familjes time.arsyeja qe sdua ta di askush si kaloj une. njerezit do thon sa mire e ke po tu qash hallin.prinderit sdua ti shoh te vuajn per problemet e mia.dhe me mire kam gjet forcen tek femijet e mi.kam ngrit jeten time per 13 vjet me forcat e mia pa ia shtri doren askujt me ndihmen e vllezerve tmi kur mkan dhen  lek kam punu vet ne robaqepsi dhe ato pak te ardhura qe sjell im shoq .dhe e falenderoj zotin per ktu ku jam e kam nis jeten nga 0.skam pasuri por me mjafton vetem fjala e femijeve te mi kur me thon “mami te duam sa bota”dhe kam gjith lumturin e botes.jetoj me kryet lart per prinderit e mi e 2 engjejve qe mka fal zoti dhe tim shoq nje dite i kam dhen besen.