Burri eshte tu bashkjetu me tjetren kinse po don me i ba letrat, Une si qyqe gjith diten me dy pleq ne shpi! | Histori Të Jetës

tu bashkjetu me tjetren

Burri eshte tu bashkjetu me tjetren kinse po don me i ba letrat, Une si qyqe gjith diten me dy pleq ne shpi!

Burri eshte tu bashkjetu me tjetren kinse po don me i ba letrat, Une si qyqe gjith diten me dy pleq ne shpi! – Jeta e nje gruaje pa mbeshtetjen e burrit… Pershendetje jam anonime ju lutem! Deshta me nda edhe historin teme, jam nje nene 37 vjeqare jam martuar 17 vjeq, 20 vjet martes, jam nene e dy femijeve burri me ka lan qe 12 vite jeton ne Zvicerr asnjeher sme ka ardh as mem pa mu e as per femijet, une jetoj me vjehrri femijet i kam 17 dhe 14 vjet. Burri eshte tu bashkjetu me tjetren kinse po don me i ba letrat po ai edhe ketu sa u kan me mu me ka malltretu shume edhe nuk e kam ndjej mungesen e tij asnjeher se femijet tu i rrit familje shpi si krejt grat amo tash fmija veq jan tu ec naper shkolla e une si qyqe gjith diten me dy pleq kta ka 85 vjet i kan me smundje po shyqyr patent shoferin e kam se vjehrra shume e smure veq naper spitale po duhet me qu, i kshyri se kur kum pas nevoj mem mbrojt dikush nga maltretimet e burrit kta me kan perkrah jasht mase se kan llogarit qe e kan djal, edhe po burri pare me qon po kurr prej shpis nuk guxoj me dal pa e pyt edhe te familja veq nje nate nuk guxoj ma shume se mos me ndegju pare sna qon. A eshte kjo jete? Femijet me thojn nene edhe naj dite durim ban se dulem prej krize perqafimet e femijeve me japin forc. Besoni se tash po i lakmoj kur po i shoh te lumtur te tjeret afer grus e fmive qka me than zoti nje jet ja ka dhan secilit! Familjen e kam po me kushte jo te mira nuk ju kam kerku kurr mem ndihmu se e kam dite sa kan mundesi. Me kete mesazh per jeten tem ju kisha lut vajzave te reja mos u martoni nese nuk jeni me naj pune, se veq ato gra qe i kan rrit fmijen vet ma dine se jeta jem me shkru nje roman me 1500 fjal nuk kish mjaftu!