Jetoj vetem per hater te femijeve,ne martes skam qen asnjeher e lumtur... | Histori Të Jetës

Jetoj vetem per hater te femijeve,ne martes skam qen asnjeher e lumtur…

Jetoj vetem per hater te femijeve,ne martes skam qen asnjeher e lumtur…Pershendetje histori te jetes .Ne rradhe te pare ju falenderoj qe po ju jepni mundesi gjdo njeriu te shpreh ate qe e mundon ne zemer .edhe un si gjith te tjeret dua te permbledh historin time te jetes .Jam nje femer nga shqiperia jam 35 vjeqare . Ne kohen kur u martova une isha shum e vogel u njoha me nje djale dhe u dashuruam si i thone me shikim te pare ,dhe u fejuam pas nje viti u martuam por nuk beme dasem si te gjith se nuk donte burri e mir vitin e par ikem jasht shtetit dhe kaluam mir pastaj vendosem qe te vinim ne shqiperi per nje arsye familjare . Shtepia ku jetonte familja e burrit ishte ne fshat e ndersa e imja ne qytet une nuk isha mesuar te beja pune se plus mosha por dhe nuk kisha pune se jetonim ne pallat e mir une vazhdoja te beja ashtu siq me thonin tek familja e burrit .familja ime ishte 5 antar e ndersa e burrit 8 e mir pas nje viti me lindi djali i pare edhe kur isha shtatzane punoja deri ne muajin e nente te gjitha punet e shtepise por dhe ne toke punoja pasi lindi djali u be disa muajsh burri me iku ne kurbet dhe atje ndenji tre vite pa ardhur por ky u merte me tra/ikimin e dr*** pas nje kohe e kap policia e fut mbrenda , dhe une e vuajta shum kte gje por me pas ate e nxorren dhe u kthye ne shtepi e theksoj se un ne ate shtepi ashtu siq kisha ardh pa dasem as dhome te gjumit nuk kisha por fleja neper divane e me vone ngela shtatezane me djalin e dyte dhe ne kete kohe filluan gricjet me burrin nuk ishte i perkushtuar si me pare e ai kishte filluar te me tradhetonte e une u mundoja te beja gjdo gje per te respektuar familjen e tij edhe pse pa kushte kurr nuk me blinte gje as rroba asgje prej gje me ndihmonte familja ime edhe per femijet qfar te ju mungonte atij e ky mir qe nuk punonte por dhe me tradhetonte e njehere ra zilja e tel te burrit edhe i them te qoj zile dikush me tha lere kush te doje te me marr le te marr jo te qoj zile dhe un e hengra kte pastsj nje nate tjeter ky len tel te fikur dhe shkon dikun me nje shok dhe un ja ndez tel dhe ne moment me vjen nje sms e asaj gruas dhe u ndjeva aq keq sa nuk ja keni iden edhe erdh burri edhe i tregoj kshu kshu e u ngaterrova me te e kaloi kjo Linda djalin e dyte dhe ky prap ashtu vazhdonte dhe un mendoja se ky e ka harru e me vone doli fb dhe ky kishte hap fb e tij si te gjith por paswordin kurr nuk ma thonte me nxirrte justifikime e mir iku serisht jasht shtetit dhe ndodhi diqka qe nepermjet nje te afermi ja gjeta paswordin dhe ja hapa qte shikoj plus qe me kte femren qe me tradhetonte qe ju betohem nuk ishte e mir as sa gjysma ime por ky kishte folur me dhjetra femra te tjera mua ne ate moment me shemb bota mbi koke e vuajta teper sepse isha mundu me ba gjdo gja mir dhe pa kerku azgje kurr dhe asnjeher nje fjal te mir te ma thonte burri nuk kishte ndodh e me von erdh ai dhe u zum aq shum sa qe un une u semura me binte te fiket shpesh dhe kujt per kete histori nuk ja thash dhe akoma nuk e di kush dhe me nuk me hiqet nga mendja sa here e shikoj tim shoq kam vuajtur per 20 vite me rradhe e nuk mund ti shpreh ketu te gjitha edhe vazhdoj e jetoj per hater te femijeve ne nje martes qe per mua ska qen kurr e lumtur veq lot kam derdhur me falni qe e zgjata por gjdo histori e ndodhur nga ne nuk ke si ta permbledhesh shkurt dhe kisha nje apel per te gjitha ato njerez qe mundohen te shkaterrojne familje bota eshte me rrota mos ato ndonje pjestar i familjes tyre ka me u lendu aq fort siq na kan lenduar ne flm paraprakisht te gjith komentuesve qe na japin keshilla