Jetime mbeta, axha me braktisi ma mbylli deren por sot kam 4 femije dhe nuk mund te imagjinoi se si kan mundur familja ime te me le... | Histori Të Jetës

Jetime mbeta, axha me braktisi ma mbylli deren por sot kam 4 femije dhe nuk mund te imagjinoi se si kan mundur familja ime te me le…

Jetime mbeta, axha me braktisi ma mbylli deren por sot kam 4 femije dhe nuk mund te imagjinoi se si kan mundur familja ime te me le… – Pershndetje Dua te Mbetem Anonime Nje Pjes Nga Jeta Ime. Nje Histori Per Nje Jetime Siq Isha Un Jetoja Me Agjen Prinderit Me Vdiqen Ne Aksident Kur Isha E Vogel Qe Nga Mosha 5 Vjeqare Agja Me Rriti.I Mbusha 6 Vjeq Dhe Hyra Nshkoll Agja Ka Qen Njer I But Por Nusja Agjes Ka Qen Shum E Ashper Edhe Prindrit Kur Mi Vdiqen Skishke Deshir Tme Merrte Mem Rrit Jetoja Ne Fshat Kishim Lop Dhi Gjithaqka Dhe Un I Mbusha 8 Vjeq Dhe nusja Agjs Me Tha Qe tash u rrit Do I Msojsh Gjitha punt Per Me Nejt Ty Ktu Ndryshe Do qes Jasht Prej Shpis tem dhe te nesrmen un 8 vjeqare ajo me mor ne ora 5 te mengjesit dhe me qoj tek lopt dhe tha qe prej tash ty do i mjelsh lopt dhe dhit dhe do jav pastrojsh gjitha qka duhet 20 lop vendosa ty melja vetem qe mos te me qesin nga shpija kisha frik e vogl lusja zotin tme letson dhimbjen ne zemer mallin e mamit dhe babit aq shum me mungojshin.dhe kshtu vazhdova qe nga mosha 8 vjeqare te mjel lopt dhe te gatuaj kurse nusja agjit dhe dy vajzat e saja rrishin duke me kqyr dhe me bertitshin gjdo dit kisha deshir tshkoja nshkoll si te tjert por shkolla ime nuk zgjati shum deri ne klas te 9 dhe ma nderpren shkolln agja skishte qka tbente shkaku se gruja kish marr perpara gjdo send i thojke dhe atij mua me dhimke agja shum.gjdo nat u lutsha per prindrit e mi dhe per veten time.vitet iken dhe un i mbusha te 18 vite dhe vishin msitit tme kerkonin per nuse dhe nje dit erdh nje i pasur nga evropa dhe me kerkoj nuse per djal dhe nusja agjes me tha qe do ta jap te ky se kish pare do na kurtalis dhe neve ja shomi hajrin gjithaqka folke un asnjeher pa pa djalin me te cilin doja te martohem.erdh fjala u fejova dhe tri jav ndejta e fejume u martova at shkova tek varri i mamit dhe babit duke qar se dojn mem martu dhe se njo at person lus zotin tjet i mir tket zemren e mir dhe kur u martova shkova nuse atje ne shtepin e burrit te pasur shumm gjdosen tbukur nuk disha te haja buk me pirun nuk disha te pastroja si ata me gjdosen eletrike gjdosen tek familja burrit ishte ndryshe mu duk vetja sikur jom ne enderr por ajo enderr nuk zgjati shum burrin me te cilin u fejova dhe u martova pa ditur se kush ishte ai at nat e kuptova se ai esht nje pin gjithqka nje njeri i kafev nje njeri i cili pi drog kur kuptova aq shum qaja aq shum bertita sa qe ushtoj gjith shtepija pse mu pse mu un jam jetime pse ma bot kto pse jeta mallkoj ku hyra ngjinah un dhe per nje koh u ndava nga ai burr i cili perpos droges nuk kish qen njeri i mir.shkova tek agja prap por nusja agjes me mbylli dern tha ski vend tek ne dhe mbeta ne rrug skisha ku te shkoja nana ime ska pas familje ka qen jetime as dajallar skisha.dhe vendosa te shkoj ne jetimore duke prit nje bus mu afru nje plak afer dhe me pyti se pse kam syt lot ja tregova te ter historin dhe me mor ne shtepijn e tij dhe me tha qe do kujdesem un per ty ai kish pas nje djal dhe dy vajza aq mir me priten ata mu aq shum me deshten sikur te isha motra e tyre dhe aty kalova gjismen e jetes dhe nje dit vendosa te martohem ai djal i cili u dashurua ne mua ishte pikrisht djali i agjes qe me mor te me rriste ai me ofroj dashuri te sinqer ai me kuptoj dhe ai nje dit mtha se dua tmartohem me ty.dhe sod jemi te lumtur kemi dy binjeq dhe dy binjake qika dhe djem.jemi shum te lumtur ne familjen ton gjith jemi nrrug te zotit dhe mos harroni qe zoti durimtart i sprovon por nqofse duron ju shperblen. Me respek.