Jan munu shume Vllaun me kthy kunder meje, njerezit n'ven t'zemres kan vendos gur, por qdo sen ja kam... | Histori Të Jetës
Jan munu shume

Jan munu shume Vllaun me kthy kunder meje, njerezit n’ven t’zemres kan vendos gur, por qdo sen ja kam…

Jan munu shume Vllaun me kthy kunder meje, njerezit n’ven t’zemres kan vendos gur, por qdo sen ja kam… – Pershendetje Histori Të Jetës… Dua te mbes Anonim. Jam nje djal nga nje qytetz ne rrethin te Prishtines. Jam 19 vjeq. Kah koh qe jam lexus i ksaj faqeje dhe kam lexu histori nga me te ndryshmet dhe qe nje koh mendoj ta tregoj edhe un historin time nfakt ka shum po pe shkruaj per fillim vetem njeren rrug te ksaj historie. Familja jem nuk asht pothuajse si shumica e te tjerave Prindrit me par kan qen te martuar Babes i kan vdek 3 femij pastaj Bashkshortja dhe femijen e vogel dmth te 4trin e ka gjall vllau i madh ndersa Nena si ka qen ma heret me msit martesat ja ka pa “Sherrin” pasi nuk ka qen ne rrugen e drejt e ka malltretu e madje e ka kercenu edhe me vllaun e saj te vetem dikur mbas 3 vite babgjyshi (baba i nanes) e ka ndal. Ndersa prej dy prindve e kam veq 1 moter. Gjithmon jam kan ai qe ka psu si nga rrethi ashtu edhe nga te tjeret po Nana gjithmon mka mbrojt shum her nfamilje ka pas grindje mes prindrve shkaku im se baba e ka mbrojt vllaun e madh edhe motren jo qe nana nuk i ka mbrojt edhe ta po nuk e ka dasht padrejtsin. Nana per mu gjithqka edhe shum her mos me than gjith her kam hesht shkaku saj pasi esht me diabet e tension tlart nuk e di tham me ba me humb Nanen nuk em vyn as mu jeta. Edhe gjithmon jam kan aj fmija qe jam sakrifiku per hir tfamiljes kam hesht kam duru po kajher smujsha ma shperthejsha po gjith i bisha pishman pse fola bisha nstres ndepresion edhe tentojsha me lendu veten po e disha qe per ni person denimi prej ma tmdhajve a mi ba dam vetes. Na kan rrit me shum sakrifica nuk du me livdu veten po qysh i vogel thmi e kum kuptu situaten edhe jam ba krah pune kur tasht sezona i maj edhe ka dy puna veq nat koh mtrajtojn qysh a mas miri pastaj me ba me nejt 1 dit nshpi trajnojn. E du shum vllaun e motren jam ngjendje per ta me dham edhe jeten po edhe per familjen amo nuk ma kthejn at dashni qe jua dhuroj perveq Nanes kam edhe shum me shkrujt amo nuk jam ngjendje pisiqke me shkrujt. Rrethi ne tre veq siperfaqsisht na dojn jan munu shum vllaun me kthy kundrejt nesh edhe mduket qe ja dulen nfund. Nana nuk e ka nda kurr prej neve dyve bile gjith e ka dasht e e ka rrespektu shum ma shum se neve amo njerzt nven tzemres kan vendos gur po qdo sen ja kum lan Zotit tasht. E di qe ka me marr edhe komente ofenduse amo mos e merrni mundin me shkrujt se ma jam msu me fjal negative. Faleminderit nqofse e publikoni. Ju lutem Anonim.