Jan familje e mire dhe e pasur por nuk po kam dashni per Burr, du mi lan krejt e mu kthy te... | Histori Të Jetës

familje e mire

Jan familje e mire dhe e pasur por nuk po kam dashni per Burr, du mi lan krejt e mu kthy te…

Jan familje e mire dhe e pasur por nuk po kam dashni per Burr, du mi lan krejt e mu kthy te… – Pershendetje histori te jetes jam nje femer 22 vjeqare nga kosova veren e kaluar e njoftova nje djal ne rrjetet sociale ne fb ishte 7 vite me i madh se une ishte nga i njejti qytet me mua por vetem fshatra te ndryshem filluam biseden me pelqente shume muhabeti me te i shkembyem edhe numrat bisedat tona skishin te ndalur por pas nje muaji me ftoj per kafe dhe une pranova por i thash qe smundem te dal e vetme mduhet te dal me motren per arsye se nuk me lejojn familja te dal e vetme ne rregull me tha por pasi qe paske vendos te dalesh ti me motren tende a ban edhe une me dal me motren time ne rregull i thash seshte problem te nesermen lam takim dola un me motren time e prisnim ulur te tavolina por pas pak kohe erdhi ai me motren e tij u pershendetem ishte me i bukur se sa ne fotografi ndejtem rreth nje ore duke biseduar por erdhi koha qe te ngrihemi prej aty u pershendetem dhe u kthym drejt per ne shtepi une dhe motra ime por pasi qe hym ne autobus ulur ne karriga po me shkruan me pelqen shume edhe un ia thash te njejten por kur erdhi koha me vendos per fejes skisha guxim ti tregoj familjes se e disha qe sna lejojn me i gjet burrat vet por ai e kishte nje shok qe e kishte gruan prej qetij fshatit ku banoj une edhe ishim diqka sebep edhe i thash nese je i interesum per mu mundesh me i than shokit tan le ti thote babit se perndryshe skam guxim me i tregu ok me tha e kishte porosit ket shokin me u bo msit por babi ska qene ne dijeni per asgje qe jam kan ne lidhje me ket djalin babi me tregoi por me tha duhet me pyt dikun ne fshat te ktij djalit te dim ma mire se qfar familje jan dhe qfar djali eshte por kur kishte shku babi me pyt te do kojshi te ktij djalit edhe 2 a 3 vena tjer kish vet i kishin than se nuk tbohet rahat qika jote aty per hallk jan shume te mire por jan e keqja e vetes me shume rrin neper muzika oh sa keq e kam ni veten kur me tregoj babi sa mendova se ai dot behej fati im dashuria e jetes time por su be edhe ne u ndam pasi nuk pranonte babi ishin ditet me te zeza te jetes pas pak kohe une u fejova me nje djal me msit i cili jeton jasht vendit por edhe familjen e ka atje jan shume familje e mire dhe e pasur por nuk po kam dashni per ket djalin qe jam e fejume kam mendu se koha e bon te veten por e kot eshte dje me ka shkru ish i dashuri me ka thene ndaju nga i fejumi hajde te une por spo di qka me bo i fejumi osht tuj mi rregullu dokumentat edhe gjuhen jam regjistru me msu po spo di qka me bo me lan krejt e me shku te ish i dashuri apo qka me bo kaloni sa ma mire ju pershendes.