Jan bere plot 9 muaj fejes, nese kisha pas munsi mi lyp Zotit kaq mir s'kisha dit, ni djal me edukat qe... | Histori Të Jetës

Jan bere plot 9 muaj

Jan bere plot 9 muaj fejes, nese kisha pas munsi mi lyp Zotit kaq mir s’kisha dit, ni djal me edukat qe…

Jan bere plot 9 muaj fejes, nese kisha pas munsi mi lyp Zotit kaq mir s’kisha dit, ni djal me edukat qe… – Historia ime eshte ndoshta dhe historia e shum vajzave qe nuk shprehen qe mendojne se po marrin vendimin e duhur marrin ne dor jeten e tyre mendoja qe e dija kush ishte e drejta jam un ajo qe vendoss kur kalojm moshen 16 mendojm qe jemi rritur ne femrat jemi pak delikate biem shpejt dhe mendojm qe do tja dalim kemi forcen qe mund te bejm gjithqka te mbajm familjen dhe nje mardhenje por ja qe nuk ishte keshtu per mua rezultoi totalisht zgjedhje e gabuar e kuptova sepse un gjdo dit po e mbyllja jeten po largohesha nga njerzit duhet te beja shum sakrifica kur do dike duhet ti rrish pran ne gjdo moment donte qe une te isha vetem per te dhe vetem te qendroja ne shtepi mos te takohesha me shoqerin dhe as me motrat e mija shumicen e kohes i kam keqperdorun djersen e prindeve te mi per luksin e atij. Nuk punonte sepse e mbaja une veten leja keq kurse atë jo filluan fjalet ofenduese maltretima kaluan 2 vite une gjdo dit e me shum po shkatrrohesha po vdisja pak e nga pak arrita ne ate pik ku nuk e njihja dot as veten nuk gjeja dot shpetim e kisha te veshtir te thoja stop sepse nuk doja qe mardhenja te prishej per shkakun tim kisha humbur mes mureve te shtepis mora vendim dhe hoqa dore u largova ne familjen time erdhen disa burra kishin ardh mem lyp babi im ju tha vendimin perfundimtar e mer vajza kaloi nje jav duke bisedu me babin tim i thash a je i knaqum ti nese un e bej ket fejes mu drejtu e shtrenjeta ime ti kurr ske qen as nuk do te jesh nje barr per mua jan familje e mir ti vendos babi mbas fjales tende eshte. Po pranova lumturia e babit ma knaqte shpirtin edhe dola ntakim si sjellje e par mla shum pershtypje ni djal me edukat dhe shum respekt me at respekt qe un nuk isha mesu me u sill kush ashtu me mu kalun dit u fejuam sot jan ber plot 9 muaj fejes jam vajza me me fat zoti ma ndryshoi jeten nese kisha pass munsi mi lyp zotit kaq mir skisha dit. Njeriu mund te dashuroj serish ne jete por ajo qe mbetet unike eshte dashuria per prinderit dhe familjen. Aty je gjithmon e mirpritur siq ndihem sot un ne krahet e familjes time!