Jam shum krenare qe kam shku e virgjer tek burri, femrat qe skan nder dhe moral ato nuk… – Histori Të Jetës

Jam shum krenare qe kam shku e virgjer tek burri, femrat qe skan nder dhe moral ato nuk…

Jam shum krenare qe kam shku e virgjer tek burri, femrat qe skan nder dhe moral ato nuk…-Mirmbrema motra dhe vllezer jam nje lexuese jo bash e regullt por vetem kur kam definitiv koh lexoj ktu perndryshe per mua esht ne krye te vendit familja po nuk pata diqka pa mbaruer pun ne shtepi jo telefon por as Tv nuk sho domethen kam burrin femit dhe per mua jan ato drita e syve te mi kur zgjohem ne mengjes siq me ka mesuer mami me bismilah dhe pika e par per mua jan femit pastaj burri e tjer e tjer … desha te them per vajzan ktu te vuajtur nga dashuria sigurisht dhe djemt mbasi ju ka ndodh e keqja ajo ndodhi dhe nuk kthehet më per qfar do situate te jet buka kur ndahet nuk ngjitet më… mirpo ne fund te fundit spresat mos i humbni gjdo gje ka vendin e vet vetem gabimi nuk duet perseritur … ktu pash disa femra qe ishin te prekura pse i kan sha qe kan humbur virgjeritetin ..kuptoj po te isha ne vendin tuaj e kam parasysh qe sa do lendoesha por per dersa nuk kam ber at gabim un jam shum krenare me veten se femrat normal duet jo pak por shum ta ruen moralin mos ta le veten posht qe te luen meshkujt si duen vet se aty ju duket femres karakteri dhe morali i ndershem … kur nje femer nuk ka moral dhe nder shum rrall mundet nje mashkull ta terheq … vetem po te jet edhe ay si ajo …te ne i thuen si kapaku tengjerja …. me lan disa femra pershtypje japin ktu mendime se si jan ato me virgjeritet dhe si jan ato pa vigjeritet interesant me vjen e kam parasysh dhe si folin ne jetin private me miqet dhe armiqet ..ok kuptoj keni then mendimet tuaja por mos shit ment se njeriu jo vetem femra por edhe mashkulli me kalimin e kohes do duket se sa e sinqert edhe dret esht … un jam nje nga femrat qe nuk pash rinin u martova e re por prap pyshman nuk jam ber se esho vet kur nje femer jep mashkullit te jetes moralin dhe nderin te paster trajtohet si princesh ndoshta jo te gjitha se ka mashkull nuk ta vlerson por ajo mvaret nga familja kur nje familje nuk ka trajtur femiun e vet mir dhe shumica femi e marin per gjith jeten at trajtim qoft per mir dhe qoft per keq … domethen kur nje mashkull trajton gruen ose femren si princesh esht rritur pe nje bretereshe … edhe pse u martova e re mora ate qe desha luftova deri ne diten e fundit shum njerz folnjen interesant gajlen nuk mbanjen miqet qe i nje dhe qe nuk i nje por ta dini keni kujdes se rrethi familjesh sa me posht duen te shohin prandaj kur she ket situat tremni me zotsi te mir qe ti plasni .. nuk desha te them se kam nje jet perfekte se qdo familje ka grinjet e veta ….ne pershembull grindemi shpesh per femit ton duemi ti rrisim sa me mir si qdo print … dhe sa per grindjen qe si disa femra qe kan per te kalueren nuk edi sa me besoni nuk kam as nje pik te dobet qe te fole se edin qe aq ere isha sa qe vet shpesh me thot te kam marr si nje fare lule qe te kam mbjellur vet dhe te kam ujdisur qdo dit dhe e shikonja se si rriteshe dhe qilnje si nje lule per re marr ere ….. mir po koha e ben te veten dhe burri qe esht burri ose guja qe esht grue duet te di se si merr frym per njerin tjetrin … dhe duet mbajtur trajtimet te mira dhe nderet per njeri tjerin deri ne frymen e fundit jo si disa historija ktu qe lexova si burri grua bejn pislleqe mbas shpines sa e pa dret esht kjo veprim prishin jeten per 5 min pun pastaj i bijen pyshman mosni vellezer dhe motra mos i bijen te mires me kembe …kisha fjalen per qiftet se jeta ngadenjer thoshte gjyshim im qfar bari i jep lopes ashtu tomli te jep ose si ke mbjellur ashtu do korrish … edhe pse skam perse te mbaj gajlet dhe nuk i mbaj gajlet te tjera por ktu do tju tregoj qe ekam nje femer ne fam ajo pa jeten para martese vend me vend qosh me qosh … ere sa mua u martua mir po para martese ajo sot qdo her me thot ne sy dhe rref gjoksin pash jeten un … me vjen interesant pa pik turpi ja uli vleren familjes … dhe aty ku esht martuer ajo burri ja ka ndaluer te gjitha e shkreta vetem shtepin e vet eshe ne te nenes por edhe aty nuk esht rehat imbeti burri ne tel ku je qfar bon gjith kohes domethen aq shum nuk i beson ay asaj qe ajo e shkreta vet thot ahh jeta im qe jetova ishte para martese kurse tash qvar kam ber e hek por vetem un edhe zoti edi thot … ezgjata shum motra dhe vllezer jetoni mese miri me nder dhe me karakter se qdo gje eka kisnetin dhe reskun e vet shpresat mos i humbni … dhe te miren mos e shkilni ju uroj qdo te mir dhe shendet ne jet !!!