fbpx

Jam shtatezeen dhe po pres binjake, jam e tradhetuar shume here nga partneri im, o ju la*ire o ju njerez te ulet nese e dini veten...

Jam shtatezeen dhe po pres binjake, jam e tradhetuar shume here nga partneri im, o ju la*ire o ju njerez te ulet nese e dini veten…


Jam shtatezeen dhe po pres binjake, jam e tradhetuar shume here nga partneri im, o ju la*ire o ju njerez te ulet nese e dini veten…-Anonim ju lutem po shkruaj nga nje fb i familjares time.Pershendetje te gjithve shpresoj te jeni mir…Kam shum gjera per te then e sdi nga te ja nis..Kam shum merzi ,trishtim, mllef, deshprim e zhgenjim….Jam nje nen 32 vjecare dhe Momentalisht jam shtatzan dhe me than qe kam bineq…e lumtur se gjithmon kam dashur bineq e deshperuar nga pasiguria qe kam ndaj partnerit….Jam nje femer e bukur,e zgjuar,besnike,e moralshme,,pozitive.e ceki pasi jam tradhtuar shum her nga partneri ,,sja kam pasur per borxh,dhe Ska pasur arsye..edhe Pse tradhtojn njerzit e vegjel,,pa karakter,,tradhtia ska justifikim pikkk.personi ne fjal eshte narcist,,te genjen ne ftyr pa pik turpi,,kenaqet e ka ushqim ditor te te lendoj,,,te ben te flasesh me veten,,,etj…ajo qe dua te them eshte qe me ka ber qe me mos ti besoj asnji mashkullit…Ajo qe e kam duruar ate qe nuk durohet (tradhtin)sepse kam dashur lidhje te shnosh dhe te plakem me te…E kam rujt veten per njeriun e jetes vetem dhe si perfundim mora zhgenjimin..Nuk ja kthej ne te njejten menyr sepse nuk e flliq dot veten per nje legen….Zoti sheh gjithcka e atij ja kam len,,,,doja tu thoja edhe atyre femrave e burecave qe sdin me rujt familjen e sdin me vlersu mos i merni nqaf as partneret e as femijet….ju doni nje burrr/grua/ te moralshme ne shtepi e qe ju duron ofendimet e sharjet,tradhtit e te gjitha i konsideroni si pron te juajen se leni frym me mar e ju si ndalni dot qefet…dhe me interesantja esht qe sikur kto nuk mjaftonin doni edhe me buzeqeshje me ju prit te shpia ,,,sua kemi per borxh ku*verit qe i beni Jo.Mos merni ne qaf njerez kur e dini qe jeni berlloga,,ju drejtohem edhe atyre la*ireve edhe atyre legenve….o njerez te pamoralshem ,keni frig Zotin,,,keni frig lotin e atij qe i beni padrejtsi,,Pse beni fmi e leni jetima o njerez te papergjshem,,,o ju bureca qe shanni ato femra te ulta kur ne fakt ju me to shkoni e i prishni familjet tuaja,,djallin ne shpirt e keni,,o ju la*ire qe harxhoni lekun e burit tuaj me dashnor,,,o njerez te ult nese e din veten qe je pleher ri me pleher e mos e mbaj ate grua/bur si Sherbetor te jetes tuaj se sua kemi per borxh…..asnji nat sdo e beni te qet do dyshoni te cdo partner te jetes sepse kjo rjedh si pasoj e gjunaheve tua,,,bazoheni te vetja….Zoti ju mbarsoft se jeni katastrof…Ja keni nis me jetu vec me partnerin “e jetes”se spo i duroni vjehrit,ja keni nis ku**allekut ashiqare dhe krenoheni,,rendsi pamjes jashtme i jepni e jo personalitetit,,,nuk shiqoni me msu e me punu me qen shembull i mir per femijet por keni devoju…turp turp turp.Sa me shum njerez qe njoh me shum dua te ri vetem.Shpirti po me dhemb sepse nuk e meritova tradhtin dhe akoma me shum kur me genjen ne fytyr Duke i ditur faktet….Po e vuaj shum dhe Skam fjal si ta shpreh…jam keq shpirterisht dhe psiqikisht…me ka humbur pozitiviteti,,,,kam nje inat me veten sepse miresin e besnikerin,dashurin ma mori per dobsi…Nuk u dasht me e fal qe ne heren e par qe e zbulova se isht legen….Un nuk mund tja bej te njejten gje edhe Pse jam me e bukur se ai nuk ma lejon karakteri…esht dicka shum e shemtume…Doja te plakesha me te,e doja ne emer te Zotit aq paster…Ai kishte dhe xhelozi te papar te un…Nuk beja gjeste qe ai te xhelozonte,,,,jam nje tip nese me thyen besimin thjesht injoroj edhe Pse po plas….disa thon e kan prishur shoqeria,un them askush nuk mundet met prish nese ste pelqen…tradhtia nuk eshte gabim ajo behet me plot vetedije…gabon fmija e jo i rituri..kesi gabimesh qe shkortojn familje,jet te njerzve…Skan as frig as turp nga Zoti…Flasin per moral te pamoralshmit,,,flasin per sinqeritet tradhtaret,,,esht per te ardhur keq…..Me e keqja eshte se ke te dhimbje qe me ka kriju Skam me ke e flas perpos Zotit,,jetoj jasht pa familjen time….Skam vulllnet per asgje ….me duket sikur Cdo dit po vdes nga pak…me ka ardhur si boomb kjo tradhti….E kam te veshtir te jetoj pa te ,po me mir pa te se me jetu me nje njeri qe me ka pre ne bes disa her….jam lutur Zotit te mi largoj njerzit e kqi qe me shtiren si te mir dhe ja papritur nje nat lexova ca msg qe kishte len per takim dhe e dini se cfa beri ???nuk dinte si te dilte e te mos e shqetesoja ne tel dhe filloj kishe skena xhelozie un Duke ju betu se nuk ka nevoj,,,heee fole me naj. Kk me thoshte u nervozohesha se un nuk e toleroj mem fol ne ket lloj forme se nuk e kam ber dhe as qe me shkon mendja me e ba,,i thoja ti rin tan kohes ne tel un nuk e perdor fare bile mere me vete se sme duhet,,nuk ka frig nje njeri i paster dhe keshtu gjente justifikime per te dal,u ziheshte pa pik nevoje ja beja bllok e kur perfundote qefet e veta vinte si palaco duke qar..Duke me fol fjal te medhaja “sjetoj dot pa ty”krenohem me ty” perseri bente te njejten sjellje kur e kisht me dal,,,,,Jam lodh shpirterisht e psiqikisht…si kam kerku asnjeher asgje sepse vet kam punu bile dhe at e kam financu,,,esht pendu ket fjal e kam degju miliona her,,,por me sdo e toleroj se kam fillu te flas me veten prej merzie,,duke u tall ai me ndjenjen tem….un meritoj respekt,,,dashuri e sinqeritet sepse deri me sot kurrr ne jet nuk kam genjyer dhe se duroj dot mem genjy dikush ….ai qe ka frig Zotin ai qe e do Zotin nuk kam dyshim qe do me doj edhe mua…..Por keta lloj plehrash qe zotin e permendin sa per sy e faqe e qe mendojn qe Zoti nuk do i denoj e kan gabim…Cdo veprim Cdo padrejtesi qe i ke ber dikujt padyshim qe nje dit dot kthehem vetem se esht ceshtje kohe…Sikur te mereshit vec me partnerin tuaj ndryshe dot isht…sikur at vemendjen tua jepnit grave/burave tuaj e jo dashnorve ndryshe dot kisht funksionu..kur nuk i doni mos qendroni me ta as mos i tradhtoni thjesht largohuni…sepse Cdo kush meriton te mar ate qe jep,,,Kam degju edhe histori tjera qe thon jam me bur o gru per hater te femijeve por jam dashuru ne tjeter kan??? E si ka mundesi?nuk ka mundesi askush te dashurohet perderisa esht i martuar sepse i bie qe gjat marteses ka pasur fokus tjeter kund qe na qenkan dashuru…ky flliqan me shum mund me ka ber per vete dhe aq debil kaq leht mem humb…besimi kur humbet nuk fitohet ,,,ka humbur dashurin e jetes,njeriun qe ishte ne gjendje te jepte shpirtin per te,,per la****t,,,,per rugacet….Por nuk thon kot rugaci me rugace shkon…..Un ne vend qe te ja kthej ate qe me beri po ja le Zotit ne dor dhe do mundohem te magjistroj….te vazhdoj perpara…ai zotriu mendon qe ngase e kam falur shum her do e fal perseri….kjo do jet tani bomb per te…me mjafton Allahu ai sa mbeshtetes i mir qe esht…

';