Jam prap aj plakuqi qe jam i dashurum me nje femer te re, nuk ka kush qe ma heq nga mendja dhe kurr s'do martohem deri sa... | Histori Të Jetës

Jam prap aj plakuqi qe jam i dashurum me nje femer te re, nuk ka kush qe ma heq nga mendja dhe kurr s’do martohem deri sa…

Jam prap aj plakuqi qe jam i dashurum me nje femer te re, nuk ka kush qe ma heq nga mendja dhe kurr s’do martohem deri sa… – Pershëndejt histori ,pershendejt lexues e komentues besnik te saj ,ju pershendes gjithve e posaqrish disa komentues qe gjithmon kan fjal e shprehje qe ta knaqin sbpirtin me i lexu te thurura me logjik ,po ashtu pershendetj per shum tjer qe bejn humor e fyerje sepse secile ka mendimin e tij . Mund ti cek me emra ato që i lexoj gjjthmon komentet qe shkruajn po ,jo se pastaj me shajn tjert. Edin kush jam ,jam ai plakushi mbi 40 që jam e dashuruar ende ne një femr ,dhe nuk jam martuar kurr ,ekam rujt at dashuri ne zemr ,edo eruaj deri ne vdekje . Ekisha me borgj me ju tregu që ne kët ver u takuam pas kaq e kaq vitev ,ehhhh jet o jett ,sa je e bukur aq je e zymt per dike ,kur e pash se vinte drejt meje ,doja të lshoja ni frymarrje që të ushtonte gjith ai vend. Doja t ngrihesha ne këmb e ti thoja gjith ati njerzimi kjooo ësht gruaja qē dashuroj me vite evite kjo esht ne zemren time dhe ska vend per asken ,njeher dashurova kët jet dhe sdeshta ti perzi ndjenjat kurrr . Ajo erdh dukej aq e bukur ,aq elegante ,mosha nuk e kishte ndryshuar fare ,e bukura vdes e bukur,vetem ishte plotsuar pak,ata sy ishin të njejt qe shponin perseri zemren time ,ata sy katakteristik,qe kur te shikjon të dridhin gjith trupin. Eh u takuam u pershendetem bem lafe llafe e muhabete ,nganjher me kapte doren me shtrengonte aq shum e lot i shkonin,ata lot i shklqenin ata sy edhe më shum,me tregoj gjith jeten e saj,e un skisha qfar vetem ti tregoja se dashurija per te su shua kurr. Edhe ajo smë kishte harru ,edhe ajo mi trgoj gjith ato letra qe ja shkrove që i kishte ruajtur ,tju them se u knaqa me të kaluam qaste dashurie romantike ,qaste që do më mbajn edhe shum e shum gjat ,në jet . Mos gjykoni sepse jemi dy dashuri t pa fajshme ,jemi ata që e vuajten ndarjen shkaku i tjerve ,at koh skisha mend ta merrja e t ikja larg pa ja pas friken askujt ??? O njerz luftoni deri pike. E fundit per një dashuri që ju dridh zemren e trupin,ajo dashuri që ti she ënderr që e njdjen qdo dit afer edhe pse se ke ,ajo dashuri që te rri para sysh,ajo dashuri që tëben me qajt mos me pas gjum e oreks ,ajo është dashuri jo ato vetem me plqen si duket edhe u kry jooo Flm komentes qe me mesuat shum keng dashurije qe tash i ndgjoj dhe e kujtoj at , ajo me sjelli ni dhurat një suvenir ku mbas shkruante stë harrova asnjher ,dhe sdo harroj deri në vdekje dashuri e jetes E un i bera një cd me keng dashurije thash kur e ndegjon je me mua . Ju pershendes gjithve ju them flm per perkrajhe sygjerime ,kshilla keng e gjithqka që humbet koh per mua ,e pershendes edhe te dashuren e jetes edi që lexon ne ket faqe ,i them flm që ishe me mu flm qe me dhe jet të vazhdoj tutje me endrrat per ty ,të ndjej aromen tende ngado që ec ,të endrroj ata sy qe me shpojn zemren ,flm që me ringjalle persri me ktheve n jet ,flm që tashme jem ne kontakt dhe vetem një fjal nga ti qe me shkruan mua me zgjatet jeta dhe dashuria , flm që egziston në zemren time dhe do jesh aty deri në frymen e fundit Të adhuroj