Jam pak e plote dhe kur u martova krejt m'thonin "Burri t'ka mar veq per letra", tash qe 13 vite... | Histori Të Jetës
Jam pak e plote

Jam pak e plote dhe kur u martova krejt m’thonin “Burri t’ka mar veq per letra”, tash qe 13 vite…

Jam pak e plote dhe kur u martova krejt m’thonin “Burri t’ka mar veq per letra”, tash qe 13 vite… – Un si 17 vjece u dashurova ehh fluturat ne barke dashnija ime e pare dhe tashme burri im tash e 13 vite! Edhe ne kemi pasur veshtersira ne dashur si gjdo njeri ne bote as nje gje perfekt nuk esht per veq All-llahut un ne gurbet ndersa ai ne kosov dhe erdh dita me u njoftu me familje babi i cili esht edhe shoku im i ngusht e priti shum mir kete lajm ndersa Nena jo edhe aq sepse ishte pak nga ajo kohra e ati mendimi se qa do thojn njerzi se qika e filanit e gjet burrin vet. Babi e priti mir ndoshta pak te ai ndikonte jetesa ne gurbet dhe ndoshta ishte me i civilizuar nga ata qe jetonin ne kosove. Nejse u be mir u fejum e martum punonim te dyt sepse un e mora fill ktu ne gurbet e bem dasmen smun ta quaj bash ashtu si deshem ne sepse nuk ishte vetem dasma e jon por edhe e vllaut të ti qe dote thotë u martuam 4 vet per nje dite e keni parasysh po at gje qe spo e deshirojshe po ndodhke po ne u pajtum sepse po te martohej ai edhe me nje datë tjeter shpenzimet esht dashur ti heqim ne kshtu që na konvenoj te bejm 4-tit bashke OK mir gjithqka. Ja nisen fjalt per rrotlla per burrin tim (se ky kinse mka marr mue per letra sepse isha pak e plote nuk me don neve mbas 1 vit e gjysem bashk jetese ne nuk deshim femi sepse njeher duhet ndrequr financen ishte dasma e sene vene) por pytja qe atynve ju sillte ne koke (esht e vertet qe e ka mar vetem per letra e shef nuk ben femi. Sipas atyve na sa u bem bashk u dasht un atë nate me jet shtatzane qe me ju tregu ktyve a me don ky mue per gjithmone apo per letra) të them te verteten un u merzitsha mos ndoshta njerzit thojn ndonje te vertet ndoshta din diqka me shkojke dita tuj qajt edhe burri kur vike nga puna me shifte dhe pytja ishte qa ke i tregoja dhe ma bente ti a budalle je un e di per qfar të kam marr ose i ndegjon fjalt e hallkut un u lehtoja ne shpirt pak kur ai mi thoshte keto fjale sepse e kisha fat jete dhe i besoja gjithmon te ne shiptart esht si te martohet nje nga kosova me nje vajze ne gurbet dhe esht pak e plote gjithmon para gjykimet jane e ka marr per letra po pse more duhet me qen patjeter me letra nese je e shendosh per met mar dikushe po ato ne kosov qe jetojn jan te plota do te thot ato skajn shance per martese apo si esht puna se kuptoj nuk mendoj se lumturija esht tek nje vajz qe esht e bukur trupin miss ka edhe nga ato qe jan trupin yll por mendjen fyll me mir njo pak sa te plot po qe esht me e rrespektuar dhe e din qe ajo esht vetem per ty dhe per askend tjeter sepse tash me esht ber mos vet se ke me grun vetem per vete por edhe per ngjehti shpresoj te ta gjej sekush fatin e jetes dhe te jetoj ashtu siq e ka paramenduar martesen e vet gjithqka me te mire pa paragjykine dhe pa mendimin se qa do thojn njerzit kur ti e don si e plot apo e holl qrendesi kan fjalt e hallkut e birat e gardhit mendoj se agje apo si thuni ju lexus te nderuar dhe te rrespektuar! E zgjata si shum desha te them se gjdo sakrific ja vlene fal zoti un sodkam dy femi me dashnin time te parë dhe qe esht burri im ajo dashuri shoresoj te vdes ne krahet e ti dhe te jetojme te lumtur sa jet qe. Naj ka shkru All-llahu sbashku (duro sepse durimtari esht fitimtarë) 13 vite bashkë, të dua gjdo dit e me shume!