Jam ne ndarje me burrin dhe dashuroj dike tjeter, familja e tij nuk jane te pajtimin pasiqe une kam femij dhe... | Histori Të Jetës

dashuroj

Jam ne ndarje me burrin dhe dashuroj dike tjeter, familja e tij nuk jane te pajtimin pasiqe une kam femij dhe…

Jam ne ndarje me burrin dhe dashuroj dike tjeter, familja e tij nuk jane te pajtimin pasiqe une kam femij dhe… – Prsh..jam nje “Grua” e vendos fjalen grua ne thojza se vtm e tille sjam ndjere per aq sa sdija ceshte dashuria…U martova shume e re ne moshe ne nje fshat te Shqiperis dhe martesa me erdhi si pasojw e mospranimit te familjes time dhe maltretimes qe ushtronte im aate tek une ..u detyrova ika tek im shoq jo se e doja por te shpetoja nga dh*na fizike e psikologjike qe kisha tek familja ime….nejse ika u martova bera dy femij ..situata ne shtepin tone ishte gjithmon minus(-) si nga e ngrena si sjellja ne familje…nga mospasja nga bixh*zi dhe nga presioni qe me ushtronin njerzit e burrit shpeshhere harroja dicka ne shtepi per te bere derisa nga nervat dhe nga e papasura im shoq ushtronte dh*ne ne mua…u betova nje nat pas tre vitesh martese qe sdo e dua me dhe qw do ndahem me te…dhe ashtu ndodhi..ma degjoi Zoti kete betim…dashuria ime per tim shoq ka mbaruar vtm qw rrim kot se kemi 2 femij (vajza me thot “o ma pse nuk ikim ne shpi tjt kot qe rrim ktu..vtm nga sjellja e tim shoqi)Tn jetojmw ne Gjermani..nuk dua te mendoni qe erdha ne Gjermani dhe me hyri vetja ne qef..jooo Akoma jam me tim shoq edhe po shikoj sjelljen e tij dhe ai po prap vtm punon po rroga e tij shihet ne paketa duhani..birra dhe ka*ino…Gjate kesaj kohe njoha dike qe jetonte ne Greqi …nga ky mesova te behem me e forte dhe te ec perpara ama duke pasur gjithmon ket ne krah…ishte nje gabim kjo qw po fls sepse ai sado qe nuk ishte i mitur po fillonte te ndjente per mua gjithashtu dhe une pwr te…me te vertet me besoni qe fale ketij personi Syte e mia filluan te shndrisnin ndoshta motivi qe jetoja ishin vtm femijet e mi tn kam dy motivi esht dhe ky djali…Tan qe po ju shkruaj juve kam nje vit e gjysem qe fls me kete djalin…ai ka njoftuar familjen e tija pwr mua por familja e tij edhe pse me duan e me rrespektojne prap sme shikojne me syrin e nuses se djalit te tyre..Para ca ditesh me mori djali ne tel me kamer dhe me tha ..Jet fola me mamin e babin por ato se kan me qef qe une dhe ti tkrijojme nje familje…te them te drejten su ndjeva mir por duke ditur se sa me do djali i thash :Me degjo nqs ti e ndjen qe je gati te krijosh familje “beje” dhe ai me tha “Si mund te martohem me dikw tjt kur kam mendjen tek ti”- Bashk do flasim i thash pasi i kemi premtuar njeri tjt qe cdo gje qe te ndodhe me ne asnjehere sdo ndahemi nga njeri tjt…po ashtu nuk dua ta kthej kundra familjes po ashtu e shikoj qe dhe endrrat e mia po shuhen jo te gjitha por ato me te bukurat…Vendosem qe do blejme nje shtepi qe ate ta dinim vtm une dhe ai dhe ajo do ishte shtepia jone e dashuris…Po tretem cdo dite me mendimet qe kam ne koke ..po me vret cdo dite fati im..theksoj se dhe marrdheniet me burrin si kam mire pasi ai ushtron dh*ne tek te gjithe ne edhe nuk eshte i perkushtuar ndaj nesh..Kam menduar qe pas ndarjes me tim shoq do kem nje shtepi vtm per vete e femijwt e mi dhe jeta ime do kaloj vetem me kujtimet e Dashuris sime…Do doja nje mendim nga ju si do i perballonit sfidat qe ju jep Jeta..klm te gjithve.