Jam martu me djallin, pas 3 vajzave ajo me tradhtoj me nje njeri me ngjyr dhe iku... | Histori Të Jetës

Jam martu me djallin, pas 3 vajzave ajo me tradhtoj me nje njeri me ngjyr dhe iku…

Jam martu me djallin, pas 3 vajzave ajo me tradhtoj me nje njeri me ngjyr dhe iku… – Mirdita histori te jetes.jam nga fb i nje shokut, shkruaj sepse ketu esht edhe ajo qe do ta lexoj kete histori dhe shpresoj teme jep vetem edhe nje shanc qe ti qendroj pran. Un qe po ju shkruaj jam nje bur 38 vjecar, kam qen i martuar per 13 vite resht. Nga kjo martes Allahu me bekoj me 3 vajza. Nuk e kam dit se me cfar djalli jam martuar, nderi sa shocnia nuk mi hapen syt. Ajo punonte naten, ne nje firm te madhe ketu ne ch, ndersa un diten. Pas shum fjalve qe degjoja fillova ta ndjek gruan, dhe ati e kuptova se po me tradheton me nje zezak. Nuk kaluan ca muaj dhe undajtem. Mir po pas divorcit rash ne depresion total nuk dia se cfar po beja dhe ku po shkoja. Kisha nje shok te cilin e konsideroja si vellaun tim. Edhe aj isht i martuar, dhe zoti e bekoj me nje djal pas shum viteve martes. Nuk ishim vetem shok por ishim si vellezer pasi dyt ishmi djem hasreti. Pas divorcit fillova te shkoja pak si shpesh te shoku im, aj kisht nje grua teper bujare, familjare. Tamam grue sic edon koha, ajo me te vjetrit u sillte si e vjeter me te ri jet si ere. Mekan qendruar shum pran pas divorcit si shoku im ashtu edhe bashkshortja e ti. Mir po me ndodhi ajo qe nuk e pritja. Un sa me shum shkoja tek shoku im ac me shum fillova te kem ndjenja per bashkshorten e ti, ajo kur sme ka kshir me sy te ndrishem, pasi ajo edonte shum shokun tim. Nuk edi cme ndodhi ndoshta ekisha edhe nga xhelozia pse aj me pas ate grua ndersa un nje rugace. Ndoshta djalli me futi ne kok gruan e vellaut tim, nuk mundesha me ta maja vet kete bar vendosa dhe ja shpreha te gjitha asaj, ajo u habit kur me degjoj. Me tha je ne vetdije se cka po flet? Edin gruaja e kujt jam? Edin se te kam respektuar si vellaun tim? Tekam qendruarpran pas ndarjes me bashkshorten e ty?? Ithash se ikerkoja falje por e doja edoja sikur i cmendur e enderoja ne shtrat, e shikoja cdo kund. Nuk kaluan 3dit shoku im pesoj nje aksident te rend, kete lajm udesht qe tja jepja un asaj, pasi policia me lajmruan mua te parin. Ajo ekish djalin 6muajsh ne kra, kur me pa ne der me tha te largohem se kish vendosur te fliste me burin e saj. Un e ula koken dhe itregova se bashkshorti saj kish pasur nje aksident, ajo nuk bertiti, thejsht qau, qau gjat dhe ne heshtje. Me tha qe un te largohem nga ati, dhe ashtu bera. Pas 6javesh ne spital shoku im nderoj jet. Aj nderoj jet ndersa ajo nuk ndrishoj mendimin nuk me la qe ti shkoja per vizit ne spital vellaut tim as nuk me la ne varimin e ti. Me tha se shok sikur un indjeri nuk meriton. Me tha se kur skam qen i vertet me vellaun tim ,me akuzon per gjithcka mua. Dot kisha dashur tmos ja thoja te gjitha qe ja thash, vetem ti qendroja pran ne keto momente te veshtira, sepse ajo esht plotesisht evetme. Nuk ka as vella e as moter. Kan kaluar 3muaj nga vdekja vellaut tim, ate me nuk e kam par, mundohem ta gjej, shkoj reth shpis e pres qe te del dua vetem te bisedoj dhe ti kerkoj falje, ti them se nuk do te kisha dashur te ndodhte kjo qe ndodhi. Kam vetur gjith ata qe e njohin por askush sme jep informata per te. Nuk di cte bej, ju lutem me kshilloni si mund ti qendroj pran nje engjulli si ajo? Cfar duhet te bej qe ajo teme fal? Ajo sot esht mbuluar ne te zeza dhe asken vec familjarve te ngusht se pranon ne shpi. Kam ra ne hall dua thjesht ta pyes aka nevoj per dicka?dua thjesht ti qendroj pran ashtu sic me qendruan ata mua kur undava nga gruaja… ju lutem me. dimoni me kshilloni. Edi shumica nga ju do te me gjikoni mir po as un sdo te kisha dashur te. Dodhte e gjith kjo. Por ja qe me ndodhi.