Jam lidh me dike tjeter qe ta harroj ishin, nuk e dua aspak por vetem po e qfryzoj... | Histori Të Jetës

Jam lidh me dike tjeter qe ta harroj ishin, nuk e dua aspak por vetem po e qfryzoj…

Jam lidh me dike tjeter qe ta harroj ishin, nuk e dua aspak por vetem po e qfryzoj…- Psh desha te ndaj me ju historin time. Jam nje vajz 20 vjeq . Ne vit te pare njo nje djal filloj te shoqerohem me tr ishte nje djal i mrekullueshem por i varfer. Dilja shetisja me te shkonim shum mir . Nje dit e kuptoi familja ime qe un jam e lidhur me te m than mos te shoqerohesha me sepse ai esht i varfer dhe ti je nje vajz qe nk e meriton ate sepse nk je mesuar ne kushtet e tij. Por mua m kishte hy ne zemer ai dhe ai me donte shum dhe bente shum pas meje. Nejse koha kalonte ne u takonim fshetas gjithmon te shkolla . Me bente kaq te lumtur dhe ndihesha vetvetja te ai person . Ne cdo veshtirsi me qendronte pra ne me priste kur dilja nga shkolla me priste ne provimet e matures si te ishte nje vlla per mua. Perseri familja e kup qe un nk isha ndar nga ai me n fund i binda disa dhe me n fund u fejuam endrra jon u ralizua ishim nje cift perfekt.dilnim cdo kush qe na shikonte thonin ky esht nje cift perfekt shkojn shum bashk. U zinim ndonjeher por na zgjaste veq 5 min jo me shum. Por … nk e di as vet si u ndam . Ndoshta na ben ndonje magji. Ne nk u zinim kurr me njeri tj . Thjesht nje dit se ne bashkjetonim bashk ne nje shtepi me qera m tha nk ja dalim dot se nk kemi lek te paguajm qeran . Mami i tij na kishte nxjerr jasht per shkak se un u semura 2 muaj duke i then atij leje kete se esht e semur. Ai m zgjodhi mua la familjen erdh pas meje. Uff u ndamm .. ekonomia na shkatroi ,ndoshta nk ka qen veq kjo sepse ne kaluam shum veshtirsi bashk na ben ndonje magji te na ndanim . Sepse shum persona u plaste zemra kur na shikonin bashk. Tn km 9 muaj pa te m digjet shpirtii . M thon se ai ka fillu rrug te keqija . Nk e di qa te bej ? Jam lidhur me dike per t harru te shkuaren por esht e pamundur faree. Dy persona qe u deshen shummmm te rrin te ndar duke len pas 1000 endrra esht gjeja me e dhimbshme ne kte bot. Flm.nese e postoni