Jam i martuar dhe i lumtur, por nuk mundem ta harroj dashurin qe kisha gjate studimeve, e lus per... | Histori Të Jetës

dashurin qe kisha

Jam i martuar dhe i lumtur, por nuk mundem ta harroj dashurin qe kisha gjate studimeve, e lus per…

Jam i martuar dhe i lumtur, por nuk mundem ta harroj dashurin qe kisha gjate studimeve, e lus per… – Pershendetje te nderuar bashkbisedues te kesaj faqeje te bukur qe na bashkon me histori te ndryshme qe din te na ofrojne valet e jetes.Edhe une desha te ndaj nje fragment dashurie nga jeta ime.Ndoshta do te jete pake e zgjatur mirepo mganjeher detajet e bejne me te qarte dhe me te embel nje rrefim.Tani jam 23 vjeqar,jetoj jasht Kosoves i lumtur gjithsesi fale zotit me gruan time qe jemi lindur per njeri tjetrin.Mirepo padyshim se qdo njeri nga jeta rinore mban ne arkivat e kujteses shume qaste te lumtuta te jetes te cilat i kujton me nostalgji.Nje histori e imja qe te them te drejten shpesh me shkon ndermend edhe nje lidhje dashurie 2 vjeqare qe pata gjat gjate kohes se studimeve ne Kosove perkatsisht ne Prishtine.U njoftuam ne oret e mengjeseit krejt kot ne qytet kur ajo me nje shoqe po iknin ne banese nga diskoteka ndersa une i tregoja qytetin nje shoku qe me erdhi per vizite at nate.Te them te drejten jam nje tip mjat komunikativ dhe dy fjale humoristike mjaftuan te lidhemi ne bisede.Biseduam gjate tere rruges dy me dy deri tek banesa e tyre dhe aty u pershendetem.Por me te vertet gjilangjikes i pelqej shume stili im dhe me ftoi per kafe.Shoku im nuk u besonte syve qfare po ndodhte ndersa une i thashe se ktu je musafir i imi.Ate nate flejtem aty.Shoku im nuk ra dakort me ate vajzen tjeter ndersa une fjeta me te bukuren time por per qudi nuk me lejoj ta prek e as nuk insistova sepse nga natyra jam durimtar.U lidhem aq fort saqe edhe kur e kpt te nesermen sa isha dy vite me i vogel se ajo etj etj nuk donte te ndahej nga ai engjull qe kishe takuar dhe keshtu kaluam dy vite se bashku.Mirepo problemi ishte se une isha i dashuruar me kete qe jetoj tani dhe zemra ime nuk maltretute per askend tjeter,e kto qe perjetoja ishin sikur ato shume aventurat tjera qe i ndodhin shume meshkujve.Ajo me donte teper.Per te mos hyre ne hak me te pas pak kohe i tregova gjitje te verteten por besoni ose jo prap nuk mund te distancohej nga une per dy vite deri sa u martova e pastaj ngadal ngadal filluan mardheniet tona te distancohen.Sod ajo eshte e fejuar me dikend tjeter une i martuar.Por kurre kurre ne jete edhepse nuk e kam dashur aspak,nuk mund ti harroj dy vitet me te,lotet e saj,netet e zjarrta se bashku,bashkjetesen qe e beme,dhuratat darkat e mengjeset me te,cigaret,humoret,shetitjet…etj etj qe besomni kur po i kujtoj pom krijojne shume shume nostalgji.Edhe sikur te shkruaj tere naten nuk do perfundojne rrefimet qe perjetuam bashk.E di se do me quani tradhtar e gjera tkera fyese,por nje gje tua them se sado dashuron mashkulli edhe preferon lirine avantuart por me rensi eshte mos ta tradhtoje me zemer personin qe do.Kete e dine mashkujt me.pervoje dhe femrat e menqura-te pjekura.Kam perjetuar shume momente ne jete qe i kujtoj me malle rinie ngase vet ashtu jame tip i hareshem dhe i dashur e i shoqrueshem,por vajzsn te cilen e rrita vet dhe u deshem nga vogjlia nuk e harrova kurre e ne fund e martova.Jeten rinore qe e bera ndoshta ishte shkak se ajo jetonte jasht Kosoves.Ne fund fare desha tju them se pas gjithe asaj dashurie,romance,jete me gjilangjiken e bukur, sod nuk e mer guximin as nje kafe te dal te pije me mua,gje te cilen nuk do e besoja kurre.Por jeta ish e tille,shfrytzoje momentin e lumturine sod se neser koha ndryshon qdo gjeee.Ju pershendes nga zemra e ju kerkoj falje per kohen qe u mora.Ju don shume te gjithe rinine shqiptare,i riu simpatik e avanturier me shume kujtime nostaligjike rinore.