Jam dashuru ne Ashkalike, por Baba po m'thot "Pasurin tem nuk i vjen reni me mar Ashkalikja"! | Histori Të Jetës

Jam dashuru ne Ashkalike, por Baba po m’thot “Pasurin tem nuk i vjen reni me mar Ashkalikja”!

Jam dashuru ne Ashkalike, por Baba po m’thot “Pasurin tem nuk i vjen reni me mar Ashkalikja”! – Pershendetje shpresoj qe hallin tim do ta postoni anonym… Jam ni Djal 30 vjeqar jetoj ne Zvicerr – Kosov Gjilan e kam pas edhe ni vllau ai ndrroj jet para 6 Vite aksidentalisht ishte vetem 27 vjeqar kto 6 vitet e fundit ishin vitet ma te shtira te jetes shum merzi qe perjetum muj me than qe prind e mi 55-58 vjet shum jon plak nuk po kan forc te perballojn humbjen e vllaut jom mundu me kan per te dyt siq esht Mas mirti Bile pak mi forcu e kom edhe ni Moter e Martume dhe shum Rahat me burr e 2 thmit e saj esht shembull rahatija e saj prind e mi e dojn pa mas, halli jem esht ky e kem pas ni jet shum te mir asgje nuk na ka mungu prinderit na mundsun te gjtha deshirat po qe fati nuk deshti dhe ndodhi rasti vllaut, une jam dashuru me nje ashkalike nga Peja Para 8 mujve nuk kam besu qe bi ne dashuri ne ket mnyr ,erdh dita Nana ime e mur vesh Pas Pak kohesh vendosi me bisedu me mu se qka esht puna jote a Pak jemi ra per toke me vllaun tend qe ndrroj jet tash po Don me na largu krejt shum fjal mi tha qe edhe Baba jem vendosi tmi Thot disa fjal a Me kan lan ment mu lidh me ashkalike me ma flliq emnin te kam parasysh ishalla nuk ndodh qikjo se per ndryshe nuk kam me te bo hesap se kush je boll e kom zemren e plast te gjith pasurin qe e bera nuk i vjen reni ashkalikja me mi Mar nuk durova dhe ju thash besoj qe sjom I vogel mem msu se qysh me kriju une jeten tem boj qa du une, Kurqysh nuk po muj mi bind Familjen problemi esht ketu qe shoqja ime esht shtatzan e ket nuk e din prind e mi, me motren kam bisedu si i tregova qe shoqja esht shtatzan ke tu qmend me tha je aq I bukur te gjitha tmirat ne jet shpi ketu shpi ne kosov prind syt ne ty I kan siq munesh pa menu me bo ket I ki te gjitha mundsit me zgjedh qfar qike te dush po jo ashkalike kajti qe tlig ke tu I ra dhe me dyteroj ta ndjeki ka shpija ti Ski qa me mson e ki jeten tende Mos u perzije ku nuk ki drejt mi fut hunden ku Ski drejt, e qajta hallin me shoqen se qa po me thojn Familja ajo me qe Kur te lind beba nuk kan qare pa e akceptu se vetem ty te kan Skan ka ja majn ndoshta menoni qe ekstra e ka bo shoqja ime me met shtatzan po une menoj ketu te dyt skem menu ma larg dhe esht kan keshtu e shkrume tash ka ndodh e une e akceptoj ket a Me leqitin Familja a jo nuk du me menu ma larg, njo e di qe prind e mi kan mem qit prej shpis nuk e akzeptojn veprimin tim po une jam dashuru, dhe du me qu jet me té kom pas shum femna po nuk e di pse u kembgula ketu ju lutem a jam qaq gabim qe familja ime jon ka dojn mu qmend besoj qe prind e mi Kur ta marin vesh qe esht shtatzan kan mu smu, jom edhe vet ne nje Situat shum pa lakmushme po qa me bo a ka shpresa qe me akzeptojn a po esht Krim qe jam ka veproj? Domethan Familja ime po e menojn qe qka dush bir ne shpi vetem ashkalike jo Kjo esht per mu e pa besushme pse esht kjo situat kaq e turpshme! Ju falendorj qe gjetet koh me lexu hallin tim shendet e gjitha tmirat per te gjith!