Jam Ajo qe desha mendime si ta ndaj te dashurin nga e dashura e tij, e pash qe me thate "Mos..."! | Histori Të Jetës

desha mendime

Jam Ajo qe desha mendime si ta ndaj te dashurin nga e dashura e tij, e pash qe me thate “Mos…”!

Jam Ajo qe desha mendime si ta ndaj te dashurin nga e dashura e tij, e pash qe me thate “Mos…”! – Pershendetje jam ajo vajza qe desha mendime si ta ndaj dashurin nga e dashura e tij dua te bej nje replike ndaj komentuesve qe sic e kane zakone dine vec kritika te bejn e disa dhe te ofendojne por ne fund kultura e secilit tregohet ndaj respekte dhe per kshu tipash theksoj qe un dhe i dashuri jemi ne nje moshe madhore ku dim ceshte dashurija dhe mbi te gjitha dim cfare duam nga jeta apo cfare partneri na ploteson kshu qe nuk jam nxituar se nuk u martova po e njoh dhe per aq sa e njoh e dua e kte e di un e jo ca qe lexojne dy vargje ktu e nje zot e di cfare jete bejne per vete, pashe qe disa me komentuan qe mos hyja mes tyre ato as jane te fijuar as jane te martuar qe u hyra une e bera mekat ato jane te dashur dhe po njiheshin nuk perputhen ska ndenja nga njera pale nuk funksionon kshu nje lidhje kush ste do qe ne fillim ska per te dashur dhe ne fund pike pastaj nese ajo vertet do ta donte nuk do ja nxirte familjen ta presi me zor pa e njohur ende mire dike vetem me synimin qe ti ngecet dikujt sepse dhe po te ishte aq fanatike apo e devotshme sdo flinte me dike pa nje unaze ne gishte tjetri njihet brenda normave dhe i lihet liri me vendos jo inponim dashuria nuk mbahet as me kanun as me maltretime as me zor gjithmone per ato qe arsyetojne sic ju thashe e njoh vajzen e shoh vete cfare karakteri ka e cfare njeri eshte se ndryshe nuk arrija ne kte pike as nuk vija ktu te degjoja lloj lloj njerezish apo komentesh e treta dhe e fundit me interesojne vetem komentet se si tja bejm te qarte ksaj femre te cuditshme qe dikush se do ska ndjenja dhe do ndarje prej saj kaq pres. Asnje nuk do arrinte mes ktyre presjoneve te ngulmoj ne ndarje po mos kishte ndjenja sidoqofte seshte aty problemi ato jane gjera mes nesh nga ju me duhej ndihma per ate qe ceka me larte respekte per kedo dhe faleminderit per cdo koment klm. Te lutem shto dhe faktin qe ne nuk e kemi tradhetuar ne asnje momente te dashuren e tije kuptohet pa marr fund kjo situat nuk do fillojme dicka zyrtare bashke dhe ky eshte mendimi i te dyve bashke dhe fakti qe ju shkruajta ktu per ndihmen e kerkuar eshte me aprovimin e dihenin e te dyve ne ,sa per disa paragjykues kur te njihni karakteret e secilit prej nesh ju jap te drejte te flisni per sa kohe dini nje asgje te madhe mbajini per vete gjithe komentet tuaja qe dhe per muaj ramazan nuk ditet me mbajte gojen vaj me det cte presesh me shume nejse kuptohet pa qen ne kepucet e tjetrit eshte kollaj te kendojn bylbylat sa te duan puc!