fbpx

Isha e bukur e sjellshme dhe nga qyteti, u martova ne fshat me nje burre i cili mu versulke nese e pytsha ku ke qene, dikur u lodha psiqikishte dhe nuk...

Isha e bukur e sjellshme dhe nga qyteti, u martova ne fshat me nje burre i cili mu versulke nese e pytsha ku ke qene, dikur u lodha psiqikishte dhe nuk…


Isha e bukur e sjellshme dhe nga qyteti, u martova ne fshat me nje burre i cili mu versulke nese e pytsha ku ke qene, dikur u lodha psiqikishte dhe nuk…-Pershendetje kisha dasht edhe une te shkruaj historin e jetes sime nese mundeni ju tma qittni te faqja juaj shkruj prej fcb te shoqes.Jam ni non qe sot eris djalin e vetme.U rrita ne ni familje te shendosh nuk me ka mungu dashnija e familjes u martova ne mosh 33 vjeqare jo qe kisha tkalume te keqe perkundrazi kam qen per lavdata me sjellje me gjitha une jom lind dhe rit ne qytet kom mor kultur nga familja mos me bo dallime katunar qytetar , u njoha me nje djal fshati edhe pse sisha e pergaditur te jetoj ne fshat e deshta dhe vendosa tre mujt e par gjithqka ok pas tre mujve nisi me mungu tri nat dukur edhe ka ni jav kur e vetsha ku ishe mu versulke ta mer menja qe une isha fajtore familja burrit mkan perkra e i kan fol tan kohen naku qy qfar gruje e shellshme e kulturume plus e qytetit ata gjithmon kan qen ne anen time mbeta shtatzan pas shtat vitev , e lshijke punen kudo qe familjart e mi e shtishin tin kohen ne tel shkrujke me tjera thojsha hajt se ndryshon , dhet vite kom prit e duru se po ndryshon qa osht ma e keqja nuk e pranojke qe pom tradhton edhe pse i kisha me shkr**e qe folke nje dut mthret ni za femre mthot une me burr tindin duhemi nuk me erdh rind jo qe po thom jom dikushi po isha e bukur e sjedhshme ise mka mar ose o tranu ok qka osht ma e keqja nisi edhe borgje me hi perdit vishin borqlit ne shoi ne rrug me ndalshin o zot sa keq u ndisha une per to dikur nisi me ngrit dor u lodha fizikisht e psiqikisht dhe u ndava.Tru seanca thijke nuk kim gru me u nda e kom per qef edu kajke artistet osht kon une veq vendisa kthim per nu mo skish seu lodha , djali normal me takoj mu kujdestarija , kur sekim mendu mu martu gati tet vite as te dashur skom bo as qemka interesu poma propozun njo te qytetit tim pas shum bindjev dola fola i thash mate veten se jom gru me thmi besen ma dha kanet dasht e resoektu e thmija juaj kane kin si thmija im shum koh kom mendu si qysh pas ni viti vendisa mu martu gjithqka ndryshij kush mendu se une kur bina bashk kome kon pas dire thmin tim e veqatuj meja kushtu jo po meresh me dhal ma shum se me mu perdit nisi pranija djalit mi pengu dhe kishim fjal e oer mos mi ni e ditdjali jem kto fjal vendosa mu ndapa e demtu thmin tim se di akim vepru mir po kur isht ne pytje thmija im sado me dasht at burr nuk muj me demtu thmin per ni burr se kom prit e besu se ni burr i pjekun ndryshon mesiguri munenu mem gjyku e thin qa dini sekom meritudyher me vujt une per qefe eknaqsi te tjeter kujt sot mu vujt une.

';