Ish te dashurit vec i buzeqesha dhe ika, vinte mas meje, xhelozokje kur me shifte tu kercy me djemt tjere! – Histori Të Jetës

vec i buzeqesha

Ish te dashurit vec i buzeqesha dhe ika, vinte mas meje, xhelozokje kur me shifte tu kercy me djemt tjere!

Ish te dashurit vec i buzeqesha dhe ika, vinte mas meje, xhelozokje kur me shifte tu kercy me djemt tjere! – Prsh, anonim ju lutem jam nji cik 20 vjecare ne fund te gjimnazit u njofta me nji djale qe e kisha pas ne shkolle,por kurre sja dijsha emrin,e kisha pa vec 3 her,dhe kaq. Ishte fundi shkolles dhe un me shoqet e mia shkojshim perdite me ni lokal, se ishte shume qetsi e bojshim gallat pa u shqetsu cka tjeret thojshin, aty ishin nje dite 5 cuna, 2 qe i kishim ne shkolle dhe tjeret ishin shum ma te mdhenj se ne. Shoqaj ime i njifte ato dhe ky cuni qe behet fjale ne kte histori ka qen i limaltretim me nji cik te shkolla jone, ket ciken e kam pas qe ne kopesht, oshte e mire po fort llastice. E mami vet e ka lidh me ket djalin(me falini ju lutna po mamin e ka me fame). E pyes shoqen teme vec per kureshtje qe pse osht nda ky djali me ate ciken pas dy vitesh bashke, mtha se ky djali ska lek osht i varfun, tu e njoft at ciken ishte normale se ajo esh ambicioze ee mire, dalim prij lokali e krejt kto cunat fillun tu na ngacmu, as e kam kthy koken, kur hap fb mkishin cu request 2 prej tyne,si pranoj asnjonin po kur pashe emrin e djalit te ksaj historie sdi po zemra nsi me mdal pri veni. Pas ca ditesh e pranoj ket cunin nfb (sh..) dhe hyj ne mhb me to,sa mire po shkojshim, folshim vec per universitetin se dojshim me e fillu universitetin me ni ven. Skishe asigjo tkeqe me nesh, ishim thjesht shoke kshu, por ndjente dhe ai per mu dhe un per to.njese nji nate mtha se nuk ndihej mire, dhe sme shkrujti kur shoh un e kish nxjerr ne nje marredhenje ne fb, mra pika, se di pse po u merzita shm keq. Per 5 dite prita me mshkrujt e as qe e mori munimin,i shkrujta un e i thash qe pse sme fol a ms je lidh sdo me ja dit per tjeter kon, mtha do te tshpjegoj nji dite, i thash ske ca mshpjegon asnjo gjo, un pas provimeve pata nji operacion dhe ky me premtoi me mbo ni portret timin per dhurate, e kur fola i thash ti mke rrejt se sme ke bo portet, ai vec mtha do flasim e kaq, ne mbremje te matures erdhi me ate ciken, vec i buzeqesha dhe kaq, ka shkojsha vinte mas meje, por as i fola as asigjo, xhelozokje kur me shifte me shoket e klases tu kercy, masi maron mbremja me shkruan isha bo ma e mira, e sdi si po nisim tu fol, me kerkoi falje dhe e lame te takoheshim ne qyteti per tpi kafe e per tme dhon portretin, kaluam shume mire po smi hidhke syte, shifte vec ntavoline, un vec folsha e qeshja se jam shume humoriste. Kaluan ditet dhe 1 jave pas mbremjes u nda me ate ciken, me propozoi mu, nuk i thash jo por i kerkova kohe, isha shm e pavendosur, me pelqejke por jo se e dojsha, e takoj dhe kur i them qe jo sben me kon bashke se jena moshatare syt e tina u mushen me lot, e perqafova e ika, kshu filluam 4 muaj, takoheshim kalonim bukur sa niseshim per shpi e largoja nga vetja, kisha frike nga ai, nga lidhja qe mund te kisha me to, se skam pas dasht asni ma para, po kshu bojsha si budalle kur e takoja, kisha fillu me e dasht por se kuptoja, ne fund te gushtit iki jashte e kur kthehna pas nji muji i shkoj te puna surprize, menova mos jan zhduk gjonat po ai debili me perqafoi ne mes te rruges, me puthi dhe me kerkoi te jem me to, i thash po, ecem nates perdore e kur erdha nshpi dridhesha, skisha nejt naj her vone, (sa ishte errsu dmth ). Jam ndje aq e lumtur, kte here u zume keq se sme jepte fb e tina, llaf pa mthon e pa i thon si lam nj-tj, por u pajtum prap, Ndjenjet per to u bon ma tforta, ai ishte bo tjeter, me dojte po jo si ma para, u ndame perfundisht, kam qajt per dite e nete me rradhe, sdojsha as veten, fillova shkollen por me zor shkojsha, i shkruaja sme pergjigjej, i beja telefon ma myllte, e kam kerku kaq here qe nga tetori e nji nate fola me kusheriren e tina e mtha do fejohet, mka rrejt se sdi pse sdon me mtaku, se llafi i tij i funit ka qene: sdu te takohemi se po ashtu gjonat ndryshojn, e un du te marre fund ktu.