Ish i dashuri ka kuptuar se m'ka vdek Burri, Une kam vajzen dhe jetoj me prinderit e mij, tani Ai kerkon qe...! | Histori Të Jetës

Ish i dashuri

Ish i dashuri ka kuptuar se m’ka vdek Burri, Une kam vajzen dhe jetoj me prinderit e mij, tani Ai kerkon qe…!

Ish i dashuri ka kuptuar se m’ka vdek Burri, Une kam vajzen dhe jetoj me prinderit e mij, tani Ai kerkon qe…! – Pershendetje juve faqja , e histori te jetes deshiroj ta shprehi edhe un nje histori timen , nese ka mundesi me postu , jam nje vajz 23 vjeqare , kur isha me e vogel njoha nje djal qe me pelqente shum por isha shum e re dhe aj kishte moshe me te madhe , filluam bisedat me te kaluam nje kohe te gjate se bashku , por ai nuk ishte i vendost per jeten me thonte se dua te punoj te kem spaku per ne te dy , mir pranova filluan vitet te ecnin un u rrita me shume vullnet qe kam ne krah njeriun qe e dua , qdo her kur hapjantemen e martesses me thojke ka kohe mir pranova prap , filloi te me ndalonte te rrija dhe me familjen time mire e durova , kur un fillova te jem e nvarunnvet aj me ndalonte jo ske nevoj por isha nje femer qe kisha nevoj te punoja pasi qe me kishte vdekur babai , fillova punen mir bera shoqeri te re kolege dhe un kisha nevoj te argetohem pakza me to , kur papritmas nje dit thash un dua ti tregoj familjes per ne te dy prap nuk vendoste , dhe qaq qe e doja me dukej se aj po luante me ndjenjat emija , dhe kohe pas kohe disi u larguam njeri prej tjetrin erdhi dhe ndarja , u njoftova me nje djal tjeter disi e kaloja u martova me te krijova familje por kursesi te harroj ate .. kur me pas ndegjova se ai esht martuar ja urova te gjitha te mirat per hater te diteve qe kena kalu bashk , linda nje vajz te vogel me bashkshortin tim me pas aj u semur dhe vdiq me la sikur pa krah jeta mu permbys , mir e mora engjullin tim jetoj tek familja ime . ai ende seshte martuaar dhe me kishe shenuar ngushellime sepse me je dhimbsur . nuk ja ktheva hiq u takuam ne qytet ai shikimi ende ishte i reflektuar ne syt e tij .me eshte ardhur gjithmon mbrapa por un nuk doja qe te isha me mete . bashk sepse kiishannje historinte dhimbshme dhe nje e kaluar qe kishte mbaruar . pra desha te ju them juve ndoshta nuk eshte e rendshishme per juve meshkujt nje femer por mundesh te mos jesh as ti i kenaqur me jeten tende . para se te flasesh 3 her mendo dhe njeher pergjigju . po nese e she qet postim ai , inshalla zoti do e behesh siq ta do zemra .. naten emir pershendetje per gjith juve ..por masi qe ndegjova per te qe esht martuar kishte qen genjeshter vetem se tme bente mua te ndjehem keq sepse harrovata cek me lart se vetem kishte qen genjeshter te me lendoj mua por me gjitheate une e urova, por kjo eshte jeta ton nese nuk veprojm ashtu siq duhet dhe kah eshte me e drejta, nga njerher nuk ka shkon te gjitha mire Zoti na qon diqka per te na provuar, por nje di qe nuk do te provoj ti kthehem asniher. Ju falemindeerit per kohen.