Iku nga Une se jam katolik, tash Ajo eshte paraqitur prap dhe me thot se gjithmon me ka dasht! | Histori Të Jetës

se jam katolik

Iku nga Une se jam katolik, tash Ajo eshte paraqitur prap dhe me thot se gjithmon me ka dasht!

Iku nga Une se jam katolik, tash Ajo eshte paraqitur prap dhe me thot se gjithmon me ka dasht! – Mirmnrema po ju shkruja vetem ju lutem te mbete anonime. Para 5 viteve kam qen i dashuruar në nje vajze nga Mitrovica kam biseduar ne tel rrethe një vit vazhdimisht pasi edhe ajo kishte frik të dilte me mua, dit pas diteve bisedonime gjithqka shkonte si esht me se mir, por tek ne 2 isht nje problem pasi jem te fese se ndryshme une jam Katolik ndersa ajo Muslimane por gjithmon me thoshte familja me kupton nuk kem problem rreth kesaj , ditet ikenin e une bisedoja me të , nje dit vendosem te takohem dhe une shkova tek ajo , kaluam nje dite si esht me se miri , pasi ne ate qytet kishte shum te njofshem sipas saj me tha te shkojm në një qytet tjeter ne Istog zemera ime filloj ta don ate femer, ishim te lumtur e kuptonim njeri tjetrin, me nje fjal nuk mund te paramendoja jeten pa të. Une isha edhe ne fakultet shum here kam humbur edhe provime edhe kollofjume duke biseduar me te deri ne mengjes, pas nje kohe dola edhe nje here me të ku kalum nje dit shum tê mir. Disi lidhja jon filloj te ftohej ajo filloj duke em thënë se familja e saj nuk do e lejon te jet me mua, nuk mundem ta le familje e une vazhdimisht i thoja ka kohe per qdo gje jem te ri me kalimin e kohes qdo gje do te rregullohet, nje dit pas ditesh em tha une kam vendos te ndahem me ty aqe leht me tha saqe as vet nuk e pritja, e thirrja ne telefon ishte busy vazhdimisht ne ora 12 te nates ose 1 asnjehere se hapte tel, me shkatrroj me nje fjal me beri nje person qe fillova te pi cigaren, alkoholim pasi teper e doja, i shkova pas disa diteve shoqes se saj per ta pytur per të e ajo me tha ajo esht e lumtur ka ba frajer moti qe i bije qe ka pas edhe ne kohen kur a kan me mu… Por disi e tejkalova kete gjendje e stabilizova vetveten, perfundova fakulutetin, regjistova masterin por tani ajo esht paraqitur dhe me shkruan me thot se gjithmon me ka dasht nuk e di qfar te bejë pres mendimin e juaj te jeni sa me te sinqert pasi nga ju do te marr vendimin…