I tregova Burrit se e dua dike tjeter, Ai me lot ne sy tha djalin nuk do ta shohesh me, u merzita shume sepse... | Histori Të Jetës
e dua dike tjeter

I tregova Burrit se e dua dike tjeter, Ai me lot ne sy tha djalin nuk do ta shohesh me, u merzita shume sepse…

I tregova Burrit se e dua dike tjeter, Ai me lot ne sy tha djalin nuk do ta shohesh me, u merzita shume sepse… – Pershendetje per ju te gjith nkado qe jeni deshta te tregoj pak ne pika te shkurta historin time jam nje vajz,grua,nene 26 vjecare jetoj ne gurbet,kur isha 18 vjecare u fejova me msitni pa dashuri nuk dojsha te fejohsha pasi kam desht ta maroj shkollen por familja ime nuk ma lejuan at gje pasi dikush i kishte then familjes time fjal qka sfolen per mu qika juve anej knej, por asnje fjal nuk ishte e vertet masanej familja ime ma gjeten burrin me msitni dulem me ket djalin ai aty me tha pom pelqen, me te vertet jam e bukur ama mtha spo te marr per bukuri po shihesh qe pej zemre qenke vajze qe me duhesh mua, nejse edhe ky ishte i bukur shum 4 vite para meje , ajo dit shkoj hatri mos mi qit familjen posht dhe ti ndali fjalt qe fliteshin per mu vendosa te fejohem , u martum 1 vit nejtum ne ks taj dulem knej perendim un kurr nuk e kam desht burrin po deshti zoti u bem me femij kur e morra vesh qe jam shtatzane mu si mem lendu e ky burri jem u gzu beso skisha zemer me ba abort se krijesa ska kurrfar faji , na gzoj zoti me 1 djal te mrekullueshum te shendosh burri im gjat gjith kohen thuajse u merrke me shok te vet neve nuk na kushtojke rendesi , dhe nje dit sa ai nuk ish ne shpi hina ne Chat folsha me nje djal dhe fillojsha qdo dit u dashurojsha me të , burrin Tim jo kur me preke gerrdi me vike prej tij , mas 4 muajve un veq Chat burri e kish vrejt qe dicka kam pasi nuk i kryejsha obligimet e mia si grua , dhe nje naT vendosa ti tregoj burrit se ty nuk tduu ata tjetrin po I tregova ai ne ato momente ishum jasht mtha eeja him mbrenda flasim mos te na degjojn kojshia , ai u nis me Hi mbrenda une jo u tutsha se mos po me maltretuh nuk guxojsha te Hi un me vete thash cka bahet det bahet do hy mbrenda se ashtu kshtu kom pas me u largu prej tij , hyna aty burri im qajke me lot pasi edhe ai e dinte qe un nuk e dua , ai me tha Eja ngat meje mos u frikso , me tha ngadal un sjam burrec me shtru maltretim ndaj femres po ti tregom pse e ke ber ket per cfar arsye un i thash nuk jam Martu me deshiren time me ty familja me martuan ndersa ty kur erdhem ktu nuk na kushtojshe rendesi as mu e as djalit veq me shok tu ter kohen andaj un fillova te hy neper chata dhe e dua 1 djal aty ai Lot smujke mi mbajt mtha qe deren ku e ke shko kur dush nese tha nuk mendon per mu mendo per femijen Ton ai ska kurrfar faji un nuk ndali , amo djalin harroe kurr Ski me pa per mu djali ishte gjithcka un aty mesova prej gabimit tim hatri djalit Tim kam nejt aty dhe e bllokova chatiin e ndrova Nr e telit edhe burri jem ma nuk dilke me shok gjat ter kohes rrike me neve , un per dit shkojsha u dashurojsha ne burrin tem Faleminderit prej Allahut tash tmerrsisht e dua shum tash jetojm te lumtur me 3 fmi qe i kemi punojm dyt kam msuuu shum prej gabimit tim kurrgjafi spo vlejke ma shum se familja yte kur ke lumturi , dashuri i ke te gjitha , veq me burr e fmi jetojm skem perzim me kerkanin pasi familja e burrit jetojn ne ks ata me dojn shum per vjehrri e kam fjalen edhe i dua se skam pas kurr zullum prej tyre roj qe te gjete te kuptojm gabimet tona se vetem nje Zot eshte perfekt te gjithe e kemi gabime dikush me ndryshe e dikush me ndryshe me vjen mire kur degjoj se kan mesuar sikurse une me rendsi eshte dim se ku kemi gabuar, Faleminderit shpresoj te kaloni mire te gjithhhee.