fbpx

I thojke vjehrra burrit tem " kur te qojsh te nana mos e kthe ma as ne ch as ne ks", nga nervoza e madhe u shku me fol me te dhe...

I thojke vjehrra burrit tem ” kur te qojsh te nana mos e kthe ma as ne ch as ne ks”, nga nervoza e madhe u shku me fol me te dhe…


I thojke vjehrra burrit tem ” kur te qojsh te nana mos e kthe ma as ne ch as ne ks”, nga nervoza e madhe u shku me fol me te dhe…-Pershendetje Histori te jetes, pata qef prap me shkru mu shpraz e mu liru me juve anonim..so hera par as hera dyt qe jam tu shenu ktu, kam shenu shum e shum her edhe gjithmon jam qudit prej do komentev kur i kam lexu pallalendu jan kto,shpifje kan kto etj etj , e me veten thojsha ishallah allahu sjau bje nqaf kto qe mi ka pru mu se i kishin ra pishman per negativitetin qe e shkru,sbesojn kur dikush metvertet u malltretu.Un e di qe edhe pse ju tregoj so qe mndihmoni naj sen e mi hjekni problemet a gajlet a rendesen qe e kam po tpakten kur i lexoj komentet kshillat e juja mqetsohet shpirti mlirohet frymarja pak.Pas ndodhis qe mqiten me fmi nrrug, e pas ndodhis qe hatri Allahut tmadh minxi e pajtova burrin me familje tvet prap Vjehrra e Vjehrri Kunata e Kunati skishin ndryshu, po badihava skan than ujku kimen e ndrron e zakonin se harron.Hala sod mundohen me mbush burrin kunder meje, hala i folin fjal prej mat kqiav per mu dej sa erdh momenti i pushimit veror domethon kjo ngjarje o tasht e fresket e murrem kerrin e prej Zvicre u nisem me fmi per deti kur mrrinem aty te hoteli jon u takum me vjehrri na erdh si prej qille nuk e pritem at rastesi ata po at dit qe kem mrri na kishin pas mu kthy per kosov po i ndrrun planet vetem mos me na lan rehat sefte pushimin e par mas 4 vjete me ba bashk qendrun te njejtin hotel me neve me demek me na ndihmu me fmi edhe pse sna kan ndihmu sen, neise edhe qato 5 dit qe i patem kishe me pushu na bonen shkrum u kthym per kosov Kunati kish pas gjet qik mu feju e majshin msheft prej neve se u tutshin po del dikush realitetin asaj qike me ja tregu se cfar njerz jan e sa mkan malltretu mu sdojshin as me njoftu me mu tu tut qe un pi thom naj sen dej sa i kan kry procedurat jan ba familjarish kur e kan caktu daten e fejeses na tregun burri jem sdojke me i nejt vllaut as ne fejes as ne perhajrime e un budalla prap i thojsha sban se vlla ata tgjujn me gur na pi gjujm me buk apet ma mir e binda dyqysh per me nejt edhe vjerra jeme per inat tem edhe pse elhamdulilah prej tmadhit e tlumit Allah inat nkerkon skam secilin kam qef me pa mir e ma mir se veten tem sdu me ndi keq per kerkon qasi zemre kam, ish qu i kish ble dukat 600€ edhe swarovski 500€ fustana e papuqe e kto sene qe shkojn me boqe kishe qe kto pe dojm e pi blejm ty stkem dasht e stkem ble sen perpos qe ma ka ndu ni komplet argjentit 150€ edhe thojke kur tvese dikush thuj Ari bardh o, mu sum vike inat kurgja bile thojsha ishallah jan mush men e qa mkan ba mu asaj sja bajn po burrit tem i vike kogja inati ja nisi mej hy xhelozia pse tash nuses vllaut spo guxojn me ju sill e mi qit fjal e mi lshu kungja e me malltretu si grus tem qysh ja kan ba, un u munojsha mos me mush me mllef se veq ishke i musht me print e vet i thojsha leje se kto sene ari dukat e pasuri svlejn per mu nese sjam mir me ty e nese sjemi shnosh e rehat na me fmi po prap e disha qe met drejt e kishke se kunatit ja dhan banesen e burrit tem sdojshin me ja dhan se i thojshin me hy ajo ku*ka nto boll u perbisha sdojsha mu tregu e paedukat me ju kthy met njejtin fjalor. Masi u fejun e u kryten kto perhajrime qe 3 dit komt e mia si di qe i kam qekjo e keqja tu ngajt vjerres krejt tu ja ba edhe nfund ske ngjendje ni Falemnderit me than. Dasht me shku pak te nana jem se nuk mra hiq me pa u qu i tha burrit tem Ku do mej qu fmit ajo te nana vet mi malltretu fmit baba vet i thojke mej traumatizu u munova shum mu perbi mos me fol po apet smujta pa fol se mdjegi qaty shum fmit e mi ma shum e njohin nanen tem se sa vjehrria qe i kem ma afer e kurr svin mej pa mesat as sthirrin kurr ntel i thash ja te nana jem nuk traumatizohen se ma shum e njohin ato se sa juve qe 5 minuta na dajn largsi, sun e majta veten ma qe 4 vjet me malltretime me fjal me poshtersi kurr falemnderus per kurgja mos me kan i thash burrit tem spo muj ma so kam man shpirti me kto sene ma mu sum respektojn nan e moter e vlla qata qe mkan met si respektojn as si folin biles mej pa prej larg edhe rrugen e ndrrojn a prej meje po pritni pavarsisht qa mkan ba me ju nejt nkom hala e me ju respektu nfund apet nona pom shulohet mu, mqetsoj dyqysh burri mqoj te nana jem edhe aj qat nat nejti aty kur mramje i kersiti telefoni nona mesazhin ja kish qu leje te nana vet mos e kthe ma as ktu as zvicer e ti hypi nervoza ta kapi kerrin kop nates u qu shkoj gjilan mu mar vesh mo me ta mu sqaru se 4 vjet sjon tvogla cdo dit ama cdo dit met sha met ofendu met malltretu edhe e kam kuptu hajde sa kam jetu me to ja pasna nxan frymen hajde padashje e kam lendu amo tash qe jem nveti qe 3 vjet sjam tu e kuptu pse so tum lan rahat me burr e me fmi tmi.Edhe ma e keqja jam lodh ma jam dorzu realitetin pe foli me juve ndash shajemni ndash komenti fjal prej mat kqiav po jam ftoh ma boll jam munu mi ba me kuptu qe gabim jan kurr si kam rondu apet jam sill me ta si sen mos mem pas ba amo kot spo muj ma nuk po shkon mo edhe kurfar zgjidhje sun po boj burrit sun pi thom sdu me ti pa ose me ti prit ma se pom dhimet nan e bab i ka skam ku ja qoj prind jam vet e prind kam lan vet Zoti hajr e boft po shum ron.