I thash ish gruas "Une nuk te jap leje per tu martu kurse une per ty nuk maj zi"! | Histori Të Jetës
zbulova gruan

I thash ish gruas “Une nuk te jap leje per tu martu kurse une per ty nuk maj zi”!

I thash ish gruas “Une nuk te jap leje per tu martu kurse une per ty nuk maj zi”! – Pershendetje Un du tju tregoj se si e zbulova gruan time mas 12 viteve martes duke me tradhtuar Mora rrugen e mergimit 2015 Dhe e Mora grun time dhe tre femit .e cila nuk deshironte te vinte me mua por ja mbusha mendjen qe ne te marrim ate rrug, por dyshojsha she vertet u bera shum gjeloz sepse kur e don personin me shpirt e me zemer gjithmon del diqka e keqe qe mos te jem zbashku gruja ime eshte shoqruar me nje shoqe qe sjavlen as emrin tja permeni ajo ka qen e martuar ne mergim she eshte ndar kruse gruja ime eshte shoqruar me te dhe ja kam terhequr vretjen te lutem I thash mos u shoqro me te sepse nuk ja vlen te te shohin njerzit duke dalur bashk dhe ti je grua e martuar ke femi me ke mua mos dil mos u shoqro me te jo eshte shoqe e mir mir veq nje gje dije ajo ka nje histori tkalume te hidhur. Qdo gje zbulova duke vezhguar dhe kontrolluar telefonin gruas time. Shkum ngjemani kapa telefonin I pash disa mesazhe ntelefon dhe ubera vertet nervoz qe se kisha pritur prej saj dhe e zura nje mesazhin prej shoqes te saj duke komunikauar me grun time. Duki I then qe u knaqsa me X tuj fol po ma mbush telefonin veq sa te kthehum ne KOSOVE se kam mu knaq me te , dhe e pyta grun kush eshte X tregom po pse pom pyt po te pys dhe dua pergjigje me tha vajza e axhes nuk ma mushke mendjen qe eshte ajo fillova edhe me shum duke ja vezhguar telin por as nje her nuik kam kam mundurtja gjej numrin e tij qe bisedojm me te dhe gjithmon I shlyke mesazhet apo thirjet qe kumunikojke me te nejse shkova ne itali te vllezrit dhe atje e lash ngjemani me femit nkamp in u qmenda kur Mora nje nje rrug te till nuk keshe deshir ta lija vetem sepse un e kam dashur vertet shum dhe as nje minut nuk mundesha te ri larg gruas dhe femijeve tmi shkova te vllaznit ne itali a edi sa as nje minut nuk mudsha te rri duar kryq pa ja degjuar zerin dhe filloj ftohja un thirsha ate ajo nderprej telefonoten qe un e thirsha . Me only he ka fol qe po ma nderpren telefonate sa her qe e pytsha me motren mir Ajt ni her dy her tri po u Ben shum telefonata we smundem mersha ne linje e Mora dikur me zi ne linje po pse nuk ma hap telin po kesh me moter tuj fol po ti me moter nga dy tri or ase tan ditin nuk fol nrregull I thash dhe e Mora motren e saj dhe e pyta a ke fol me motren dhe me kthej pergjigje duke me then se kam harruar our kam fol qa ta thash dua te di se me kan eshte duke kumunikuar se po me genjen eshte duke komunikuar me Dike sa her qe e pys me motren nejse u kthym ne kosove Dhe I ndodhen dy humbje I vdiqen dy vllezer Dhe prap se prap dyshojsha Me numer privat qe mos te dyshoj un duke thirur gruan. Dhe e pyta kush eshte ky me numer privat tuj te thirur Se di Mir. Hajt nje Nate Mora nanen vllaun she shkova per ta ngushlluar familjen e saj. Shkum dhe ishkan ba dhe e pyta motren se qka ka me kan u tuj shkru me tha me shoqen e vet ahaha o zot dhe u bera Duke I then shoqes se jam dal me personin X jam knaq dhe kem me dal prap beso me mir te kisha vdekirse sa tme kish ndodh kjo shkum ne shtepi ja mora telin . Qa me pa Ish dal dhe e kish ke**nuar kur t thiri vi me tmar e nuk del e kqyrum Emora telin dhe shkova te vllavi Sa por vertet nuk pata zemer qtja ipja telin desha ta falja hatri femive qe ikishim sepse dy hmbje te vllezerve ju ndodhen tash kjo ndodhi eshte vdekje per familjen e saj por smund ta falja sepse nuk e pranojke gabimin qe e ka ber Tash u ben 5 vite we jem nda ajo tuj me qit kushte dhe nje dit me thiri motra se motren mas tri vite martes ja kam dhen motren per vlla tsaj po me thir me tha po t thir . Dhe thash qa don tani. Se di thot dhe shkova . Njese u pershendetum u ula dhe me tha arsyja we tkam thirur ndoshta e din jo thash nuk e di Po shiko tha me mdha leje mumartu po tjeter fmit me neshkru se du me shku jashte per norvegji edhe fmit du mi mar po tjetr. Me tha edhe ti je I lire prej meje a ti te martohesh ke diqka me shtu ma me neshkru per tre fmit un I ktheva pergjigje pika e par sa tjam hlgjall kur leje nuk te jap qe ti te martohesh ma kethej un ko mu martua pa prove veq nja ta dish Qatar dit we to martohesh pregadite arkivolin merre me veti E dyta femi skam me humb nuk nenshkruj kur veq ndeksha Un. Dhe pika e tret un per ty zi nuk maj kur du un martohna Dhe spres ngati leje qe ti tme thuash martov.. Sod e 5 vite jemi te ndar dhe zdi se si te veproj vertet eshte vdekje per mua sepse nuk eshte e lehte te me ndodh Dhe skam deshir te ti ndodh askujt kjo qe me ndodhi mua Ju pershendes Juve she stafin tuaj kalofshi bukur…