I kam then burrit ne prezenc tenden do te shikoj djemt e tjer,ai u be shum xheloz perpak sa nuk me ... | Histori Të Jetës

I kam then burrit ne prezenc tenden do te shikoj djemt e tjer,ai u be shum xheloz perpak sa nuk me …

I kam then burrit ne prezenc tenden do te shikoj djemt e tjer,ai u be shum xheloz perpak sa nuk me …-Pershendetje miq desha te ndaj nje histori me ju, para 3 vitesh u martova tani kemi dhe femije neper rrjete sociale e gjeta dashurin e jetes sime kemi kalu shum mire ashtu edhe vazhdojme e duam njeri tjetrin aq shum dhe ne gjum me perqafon besoj ne dashurin e tij po te mos me kishte dashur nuk ishim martu e te krijonim familje jemi shume te lumtur problemi i tij eshte shum xheloz normal dhe une jam xheloze kush dashuron xhelozon ne fejes vendosem te shkojm ne pushime veturen e kishte po ju desh kunatit kshtu qe na u desht te shkojm me autobus nejse u nisem aty ishte nje femer shum e bukur dy karrike para por si e kthente koken e shiqonte burrin tim edhe ai e verejti se e shiqon nonstop une nuk bera zë u hiqsha sikur nuk shoh ajo vazhdonte hiq pa ndal desh plasa e pranoj se ishte me e bukur se une po besomni gjat gjith rruges veq jom zi nder vete sa zbritem nga busi i thash pse te shiqonte edhe ti e shiqoje e mohonte nuk me intereson ndoshta shoh njerez me sy po me mendje pale ku mund jem nejse kaloj veq kurr se harroj oj femra mos kqyrni burra te martum a nuk e mendoni se neser mund tju ndodh e njejta Inshallah o Zot ju kthehet u ndodh e njejta edhe nje rast tjeter ju tregoj ishim ne nje darsem te ftuar ne restorant nje vajz ishte ulur perball nesh edhe ajo e shiqonte vazhdimisht e shihte se jemi qift por nuk ja hiqte syt aty e vrejta edhe buri im e shiqonte njeher nuk bera zë mbas pak kohesh se nuk munda ta permbaj më veten dhe i thash pse e shiqoni njeri tjetrin ai me tha oj gru pse me ke pru ketu me u knaq apo mi pa ko** e mia me falni ne shprehje me hypi xhaku sedi sa veq e di se veshet all mu banen ne at moment desha largohem nga aty po prap e mbajta veten si i kom than ma nuk e ka shiquu.. njer rast tjeter shkova te familja ime per ndejt 3 dit me pushu sepse ne at kohe isha operu kisha nevoj per pushim familja ime nuk paten mundesi tme dergonin tek burri sepse ishin te gjith ne pune edhe nuk e bera shum te madhe ket pune thash shkoj me taksi une jam nga podujeva ndersa burri im eshte nga peja e lam takohemi n stacion dhmth jemi pak larg kur hypa ne taksi kishte qen nje grue dhe nje djal dul me priti burri te stacioni kur zbrita nuk e di pse veq ai djal me ka shiqu deri sa jam ber bashk me burrin tim qudi as nuk me njihte as nuk e njihsha por se di pse me shiqoi ashtu e pa burri im se me shiqon desh plasii nga xhelozia shum me qortoii e 100 pyetje kush eshte ai pse te shiqoi veq sa sme maltretu ne rrug aq i eger se kisha pa ndonjeher ashtu u drithte i teri me erdh shum mir qe ndodhi qajo qe le ta din cdo thot ta shiqojn tjeret grun plus une nuk ka ndodh ndojeher t shiqoj tjer sa here kemi dal djem kom pa po as qe nuk me ka interesu i kam then dhe nje her shiqon tjera ta kesh medie se te njejtin veprim do e bej dhe une kam frik edhe me burr tim dal e shiqojn femra tjera jam xheloze po me shum e mbaj ne vete ne jeten e perditshme shume mire e qojm me ben shum te lumtur me do dhe e dua shum vetem se une spo kam qef me kqyr burrin tim tjerat.I kam then edhe une sa ta shoh nje djal para teje ka me shiqu ta dish se qdo te thot te shiqoj edhe une tjer ai mu betu ne Zot nese bên dicka te k till ste le te gjall as ty as atè kushdo qoft por une vetem e provokoja, Me falni por kam dhe nje pyetje keto jan jasht temes une kum qen shum nen pesh 38kg te gjith me thoshin je shum e dobet katastrof fillova perdori disa hapa dhe nje sirup e cila ma rekomandoi nje shoqe imja Ato jan hapa dekort dhe sirup sipraktin sa fillova ti perdor 20 kg shtova per 6 muaj te gjith u mahniteshin me bukurin time me ndryshoi te teren ne barnatore i kum ble farmacistet nuk mi rekomandonin arsyeja se jan shum te demshme por ato i kishin per ti shit i mersha gjithmon sa i perdori fitoj pesh sapo i le kthehem ne gjendje te meparshme kshtu qe vazhdoj ti perdor sot e 4 vite nejse u interesova hyra ne gogle as aty nuk flitej mire pere keto ishin shume te demshme sidomos per veshkat eshte shum e vertet se jan te demshme ndihem shume keq kam dhimbje ne veshka burrit tim nuk i kum tregu ai e sheh se i perdori po i kum than vitamina jan kam frik se mos po behem per spital e kupton burri a din dikush ndonje menyr si te shtoj pesh sepse nuk mund ta shof dot veten prap ne gjendjen e me parshme si kam qen nen pesh nuk mund ti le sepse vetem kto me bejn te shtoj pesh dmth vetem me ajin ju pershendes ju lutem me ndihmoni jam shum keq, qfar mendimi keni ju a esht dashuri kjo ju pershendes