I fejuari me thot je e dobet dhe keqe si grate e viteve te 70ta,nese ndahem ja mar fytyren familjes time... | Histori Të Jetës

I fejuari me thot je e dobet dhe keqe si grate e viteve te 70ta,nese ndahem ja mar fytyren familjes time…

I fejuari me thot je e dobet dhe keqe si grate e viteve te 70ta,nese ndahem ja mar fytyren familjes time…-Mirmbrema edhe un po e shkruaj historin time jo nga deshira jo nga qefi por nga deshprimi i madh para 3 vjete jam njoftu me nje djale e kam dasht ma shume se jeten tem,po me ka tradhtu edhe jam nda e masanej e njoftova nje djale tjeter edhe aj u sillke mir me mue me rrespektojke me thojke kurr ske me kajt as me kan keq po ke me kan e lumtur me mue te premtoj qe qdo enderr kam me ta plotesu edhe un i besova me propozoi fejes pranova sepse mendova qe ka mem rrespektu si femer mu kujdes per mue po mas fejese ndryshoj me shan tan kohen thot je e dobte edhe dokesh si gru e ktynehershit si me jetu ne vitet e 70 ta e keqe nuk je kurgjo qdo femen a ma e bukur se ti ti je 0 aj nuk jeto ne ks po jasht e kam lut me jave hajde ne ks hajde se po du met pa nuk vi kurr un se ndjej veten qe jam feju nuk vi as dimrit as veres ne pushime met pa thot nuk e mban unazen kur e pys ku e ki thot e kam lan dikun un qaj me lot i thom pse je tu ma bo kshtu me ke premtu qe ske me kan njeri i keq me mue pse sme rrespekto ma pse me shan thot mshele gojen nuk je kurgjo ti dy her kam provu me lendu veten se nuk du qe per fajin tem familja mu turpru me than e ka pas qiken e fejume nuk muj me lendu babin me than qe qika vet ja ka hup vlerat familjes po nuk po muj me jetu ma kam besu qe ka me kan i mir me mue e jo mem than e shemtuar je kur i thom pse je feju thot per naj dite kur i thom pse se mendo martesen me mue un gruja jote jam thot hala sje gruja jem ti nuk po muj me duru ma i vetmi sen qe jam mundu tan jeten u kon me bo familjen krenare per mue me kan shembull e aj do mu nda prandaj kam tentu me lendu veten veq familja mos mem than te la mos me i fol tjert keq familjes e un qka jam mundu deri sot aj e ka shkatrru tan kohen qaj merzitna po kam shum stres depresion ju lutem per keshilla un e di qe me zor smundesh me mbajt kerkan veq krejt qka kam besu aj e ka shkatrru nuk ka mbet ma ne zemren tem kurgjo veq dhimbje kaniher po me doket du mu qmend se per familjen tem nderi fjala e mir a gjithqka po un nuk kam dasht kurr me ju bo keq qata ma mir du me lendu veten se sa me jetu me i pa te familjes tu u ndi keq qka kam bo me falni shum se as me shkru nuk po muj mir kam shum dhimbje Zoti ju shperbleft