I fejuari im e kuptoi qe po e tradhtoi dhe u ndam, tash me duket vetja si nje zog i lir! | Histori Të Jetës

u ndam

I fejuari im e kuptoi qe po e tradhtoi dhe u ndam, tash me duket vetja si nje zog i lir!

I fejuari im e kuptoi qe po e tradhtoi dhe u ndam, tash me duket vetja si nje zog i lir! – Kam pasur nje te kaluar te veshtir me plot sfida por te gjitha i kalova disi por tani kam ngecur ne mes jetes dhe vdekjes, ne moshen 16 vjeqe njoha ni djal i cili me bente te lumtur fillova ta dashuroj po nuk i thoja dot sepse nuk i besoja dhe isha shum e re per nje lidhje por pas disa kohe u bem bashk dhe isha femra me e lumtur ne bot kalum ca muaj bashk dhe lidhja jon filloi te shkonte keq nga xhelozia e tepert keshtu erdhem tek ndarja u bera shum keq dhe e humba veten kjo ndarje me lendui per se gjalli pas nje kohe njoha dike doja ta harroja ish te dashurin disi, ket tipin qe njoha u dashurua marrezisht ne mua un mashtroja veten duke menduar qe do ta dua me pelqente por e kot ishte qe te dashuroja dike tjt ndodhi gjithqka shum shpejt nuk e di si me hyri ne familje dhe nuk ishte ai qe njohja un ma humbi virgjinitetin me forc dhe nuk me lejonte te dilja as me familje qajo qdo nat dhe tentova te lendoj veten por nuk pata sukses i tregoja familjes por ata e donin shum ate ne syrin e familjes time ishte nje djal i sjellshem dhe i respektushem por tek un ishte nje bish! Syt e mi u verbuan per ish te dashurin e shikoja qdo nat ne enderr dhe mallkoja veten pse nuk e humba virgjinitetin me te, i dashuri im me detyronte te beja mardhenje me zor nese beja ze me maltretute u lodha nga kjo jet por gjithqka ndryshoi kur mora lajm nga ish i dashuri ai ishte mir dhe nuk kishte asken ende me donte por kishte mesuar gjithqka per mua qe isha fejuar dhe qe e kam humbur por ai nuk e dinte qe keto gjera me ndodhen pa deshiren time deshta te takohem me te ai pranoi rrezikova shum qe ta takoja kur e pash u ndjeva si diten e par marrezisht e dashuruar me dolen lotet dhe e perqafova aq shum sa nuk merrja dot frym ai me puthi ne ball dhe me tha shyqyr qe koke mir dhe shikoi unazen time ne gisht un nuk dija qfar ti thoja nuk mundesha tia tregoja te verteten por ma theu zemren kur me tha qe un isha fejuar me shokun e tij te femiris ,un nuk e dija kete ai sma kishte permendur ndonjeher filloi te me bente pyetje : Pse nuk u bere e imja? Pse nuk i dhe nje mundesi lidhjes son? Ishte shum i deshperuar nga un dhe nuk me shikonte as ne sy, kaloj pak koh dhe ne filluam te takoheshim dikur dhe te kishim mardhenje ai me luste qe te ndahem nga ai keshtu dhe ndodhi i fejuari im kuptoi qe po e tradhtoj dhe me maltretuu aq shum sa 1 muaj nuk dilja dot nga shpia por ish i dashuri im nuk e dinte nuk doja ti tregoja sepse do te ishin sulmuar me njeri-tjetrin por e dini isha e lumtur qe u ndava nga ai me dukej vetja si nje zog i lir por nuk zgjati i tregova familjes per ish te dashurin por ata nuk pranonin nuk e donin ate sepse dikur konsumonte narkotik mua nuk me interesoj mendimi i tyre kisha vuajtur aq shum per te nuk doja ta lija perseri qdo dit e doja dhe me shum por erdhen dit te keqija i fejuari mu kthye serish un nuk pranova por ai me kercnoi qe do ta mbyste te dashurin tim nese nuk behem perseri me te por serish nuk pranova nuk mundesha. Nuk e dashuroja fare ishte nje bish per mua qe me shkatrroi jeten time por ai erdhi tek familje ime dhe familja ime pranuan un u detyrova serish ta le te dashurin tim qava shum grithja veten dhe menova qfar kam ber qe po me denon keshtu allahu ne mars se bashku me at bishen do te shkojm ne zvicerr te jetojm pergjithmon pasi familja e tij ka vite qe jetojn atje e di e kam zgjatur por kam nje lutje me tregoni nje zgjidhje nuk dua ta kaloj jeten me nje njeri qe me maltretoj dhe me maltretuu jam ne depresjon mendoi vazhdimisht per te dashurin tim e dua me shum se gjithqka ne jet jam e dashuruar o motra e vllezer nuk munt te mar frym me gjithashtu i dashuri me bllokoi me shau dhe me tha qe kam lujtur me te ai me urren qe e braktisa perseri me tregoni nje zgjidhje ju lutem nuk mund te kem nje martes pa dashuri flm per mirkuptimin qao!