I fejuari i pa sms qe i kam dergu te dashurit,ne diten e marteses me lotojshin syte,burri me tha ndoshta po te... | Histori Të Jetës

I fejuari i pa sms qe i kam dergu te dashurit,ne diten e marteses me lotojshin syte,burri me tha ndoshta po te…

I fejuari i pa sms qe i kam dergu te dashurit,ne diten e marteses me lotojshin syte,burri me tha ndoshta po te…-Pershendetje jam nje vajze 22vjeqare dua te mbetem anonim dua edhe un ta shperndaj historin time me juve para 2vjete jam njoftuare me nje djale nga gjermania ndersa une jam nga kosova por para se te njoftohesha me ate djalin nga gjermania un isha edhe me nje djal ne lidhje rreth tre vite ne fillim ishim shum mire por ai kurr sma shprejke me nje fjale te dua kreijt fjalet i folnim bashke weq te dua kurr sme thoshte dhe per aq vite sa ishim bashk kurr emrin sma permendke weq me ei ose e poshter por me sna shkoij bashke kohe pas kohe me tradhtoijke derisa perfundoij i pash bashke me tietren dore per dore mu dok sa qe pika me rah…ndersa un akoma e doja i shkruja ai sndjejke asgje per mua pastaj pas nke kohe vendosa qe edhe une te fejohem me ate djalin mfa gjermania ia nisa dikur te nshohesha me te,dhe u mundoja qe ta doja dikur mbas so sfidave e telosheve qe kishnim berem edhe fejesen,ndersa mbas dy muajve e patem len qe te bejm kurore..Mesi sa se pritesha dhe ia nisa ta doja me thon te drejten nisi te me hi ne zemer,por si fillim qe doja tia nisja me kte te gjermanis nuk doja qe ta tradhtoja me dhe perfundimisht i shkrujta ati qe kisha me par dhe i thash tmos me kontaktoj me sepse dua te fejohem por i fejuari im kishte paswordet e mija tha ai me kishte shkruare e sheh i fejuari im..dhe teresisht qmendet kur e sheh dhe theret familjen time dhe ju tregon te gjithen se qfar kishte ndodhurë,pastaj mbas shum e shum fjoleve edhe kte e kalova me shum sfida por un pothuajse e humba kreijt besimin te ai ai sishte me si me par , dhe ate nat qe berem kurore berem nje kurore Ne hotel dhem me shum mysafir dmth nje event shum te madh organizuam kreijt i kishnin syt nga ne ishta nata e fundit qe un isha mire me te thoija se ska tieter weq un dhe ai nuk mi hekte syt nga ftyra dhe un sisha lyer kurr aq rend dhe me lotonin syt dhe ai duke me shikuare qaq shum ne ftyr me tha ti a po qan per ate tjetrin me befasoi me tthon te dreijten se un as qe mendoija per te dhe me te thond te dreijten me lendoij se mu dok qe i bike si ofendim dhe i tregova qe un svuaj me per te dhe sndjej asgje dikur ja nisi me mrroke me shtrengoij qaq sdi hupa kreijt dhe ate nat kaluam shum mire dhe preij te nesmeres ai ndryshoij total kreijt dhe un mendoij se neve dikush na beri diqa se cdt kur i nshoijm eshte par diqka mizore qe nuk dua te flas per ate teme dhe kom kqyr edhe ne plumb edhe kreijt mkan thond qe keni te bome e kan ftohe total nga une nuk don qe ne te flasnim nuk don qe un ti shfaqem me si perpara nuk me beson me qdo fjale qe flas me thot weq pse po rren,skish ma zor besomeni edhe pse un se bera me qellim por pasi qe u fejova ja nisi me mshkruh ai qe kisha perpara the me thoshte se tani i ka rahe pishmon tu arrsyetu e ia nisi me mqujt e poshter se kisha besu qe fejohesh sende vende..per mu ajo histori ishte veq tashme e kaluare,nuk mendoja me per te thjesht doja te isha mire vetem sme te fejuarin mire tash gati 1vit jemi te fejuare ai krejt kohen ma ka bo bllok dhe thot qe deri sa te mar nuk dua te flasim me me thot un me nshu gru skom un sdua te ndahem por njekohesisht me ofendon edhe me fjale shum..dhe mua me duket qe edhe me tradheton dhe un sdi se si ta perballoj kte gje un edua ate ju lutem ndonje keshill se si prap te behem mire me te dhe nuk dua qe ta humbas dua qe te jem me te simepar.. Anonim ju lutem