I dashuri nuk e din qe jam qep te gjinekologu,E di qe nuk vlej kurgjo po nuk po du me e humb te dashurin tim... | Histori Të Jetës

I dashuri nuk e din qe jam qep te gjinekologu,E di qe nuk vlej kurgjo po nuk po du me e humb te dashurin tim…

I dashuri nuk e din qe jam qep te gjinekologu,E di qe nuk vlej kurgjo po nuk po du me e humb te dashurin tim…-Pershendetje histori te jetes anonim ju lutem, e di se ka asi qe keni me msha e nuk keni me mlan sen te keq pa ma than po une nuk jam e vetmja qe kam bo ksi sene se mos te kisha bo nuk kisha pas ftyr me dal para dashnis te jetes tem po jeta koka me sprova te shumta qe duht mi perballu,kur isha me e re e bera gabimin me te madh ne jeten time, u mashtrova nga fjalt e ni idioti qe me premtoj shum dashuri qe me premtoj nje te ardhme me te qe me beri ta prek qiellin me dor, e doja aq shum sa qe fjeta me te, sa e cmendur jam, po mbasi ja ariti qellimit koh pas kohe filloj te me largohej e te me bente mu fajtore, erdh ajo dit kur u ndam erdhen ato dit ato muajt ato vjet qe vetem shpirti jem e din si i kam kalu, kisha humbur njeriun qe e doja shum por edhe virgjerin time, e kisha lejuar veten te me mashtronte nje njeri pa shpirt si aj, por si gjeth mas shiut del dielli, dhe e harrova me ne fund e bera, tash jom ne lidhje me ni djal qe e dua teper aq shum sa sdi as si ta them, kemi plane per jet per fejes, po gabimi im me i madh qe kam ber perseri esht qe nuk kam qen shum e sinqert me te, nuk jam kam treguar te verteten, dhe ky sen me lendu qdo dit qdo minut, sa her jam e lumtur me te un merzitem se nuk di si do tja them, e di se kam hy shum ne gjynah qe kam fjetur me ni mashkull qe nuk esht buri im e di, e di qe po hy ne gjyna qe po e mbaj te msheft nga aj po nuk kam qfar te bej smuj me humb ate nuk mundem , tash qe jam e lumtur, jam detyru e kam gjet ni gjinekolog edhe jam kep se skom pas qare tjeter pa e bo ky djali qe un e du shum osht teper i mir me mu edhe me ka dhon premtime shum te mdhaja ne gjdo aspekt te jetes a besoni qe une e du teper shum edhe jam ne gjendje me bo per to gjithqka qka osht e mundhsme ama po me vjen marre qe ky nuk e din qe ma heret kam flejt me at tjetrein e plus nuk e din qe jam e kept qata po me munon shum se ton kohen me rrin ne kry ky problem,nese e zbulon heret a von une ma fytyr nuk kom as te burri as te familja ime,e di qe do te me shkaterrohet jeta komplet e tani veq me i dhon fund jetes tem se tjeter sen nuk me mbet , po tutem mos e kupton aj mos e zbulon, e di qe jom tu bo keq qe po e rej e di qe po hy ngjyna, e di qe un meritoj mem lendu jo mem maltretu per ket gje ama jam mashtru sa kam qen e re e tash po e vuj gabimin por prej asaj histori skam tentu mo kur me bo apet mardhenje me ni mashkull tjeter kur kur kur kur hiq,por un duhem ose te ndahem me te ose te bej ndonje gje qe aj mos ta kuptoj skam zgjidhje tjeter , kam nevoj per nje keshill te juaj e di qe e meritoj mem ofendu mem sha mem than qka mos boneni nuk esht problem e di qe e meritoj edhe nuk vlej kurgjo e ishalla Allahu mi fal gabimet,se teper e ron koka me u perball me kesi lloj situate,e tash noshta dikush prej juve me thot po pse je kep po pse si ke tregu se ka shum si puna jote anej e knej,po une skom pas fytyr me i tregu qe nuk jom virgjine e lere ma mi thon qe une jam kep oh tybestikfa ma mir ndahna prej tij krejt edhe nuk ja pranoj kurr.E di qe femrat e sodit jan tranu e po bojn gjithqka pa marre ama une nuk jom prej atynev femrave,kjo qe mka ndodh mu ka qen gabim i jetes dhe jo pse kam dasht me qen kshtu .Shpresoj shum qe Zoti mas pari te me fal e pastaj un ta fali veten por nuk po e di a jam tu vepru drejt apo po boj gabim hala me te madh,shum kisha pas qef me mtregu e me mndihmu si te dal prej ksaj situate.