Hini ne burg edhe e lash, a bash n'qat koh Une u kon dasht mi nejt afer, skom dit kurgjo 3 vjet per to dhe... | Histori Të Jetës

Hini

Hini ne burg edhe e lash, a bash n’qat koh Une u kon dasht mi nejt afer, skom dit kurgjo 3 vjet per to dhe…

Hini ne burg edhe e lash, a bash n’qat koh Une u kon dasht mi nejt afer, skom dit kurgjo 3 vjet per to dhe… – Mirmbrema histori te jetes jeni nje faqe e mrekullueshme ,ju pergezoj per punen qe beni , ju kisha bo lutje ket histori me publiku neser kur ju e shifni t arsyeshme. Ju faleminderit per mirkuptim. Kjo histori ka nisur qysh para 3 vjete. Gjithmon me shkruante, por un e injorova gjithmon, se nuk ju kushtoja shum rendsi djemve. Edhe ra rasti qe e mora vesh shoqja jem e kish t aferm. Ai ishte i nje qyteti tjeter edhe e lam me shku me at shoqen te veni ku ai bonte muzik . Te nesrit shkum edhe ja nisem mu njoftu , e disha qe atij i pelqeisha amo edhe mu ja nisi tum terhek se diqysh njeri pa komplekse edhe shum vetbesim. Neise qat dit u patem knaq . T nesrit e kish qu ni taksi me ardh mem marr me pi kafe apet . Shkova edhe ish kon tum prit , i loke kejt punt veq mu ul me nejt me mu. Ton diten me nejt me to mu doke si gjys ore. Dita dites sun rrisha pa e pa ,u pata msu me to ,edhe mthirri me ni nej shkova un. Aj bojke muzik un rrisha qaty me to . E la muziken me nejt pak bashk , ja nisem tu kcy ,edhe ma boni a po don mu kon me mu ?! I thash po, mputhi edhe me njoftoj me shokt e vet. Tani u bo von e la punen mqoj te shpija Tu nejt me to qdo dit e mora vesh qe perdorte land narkotike, amo kurr sjom tut prei tij,as sma ka ni. E ngucsha ja bojsha po du edhe un me provu ,ma bojke kurr sta jap ty ,edhe pse kejt femrat sha i kom pas i kom msu. U kon tip qe se ka dasht kurr kerkon, edhe un jom kon qashtu. Kurr ska kqyr mem shfrytzu, as mem bo dishka se e ka dit qe jom pa prek. Amo ai ja kish nis mem dasht qat koh edhe pse kurr sma ka shpreh. Sa her mka thon tdu un tu bo hajgare me to. Situata u perkeqsu kur ja nisi tu bo probleme, policia dojshin me shti n burg, e un ja nisa tu mos mujt me kuptu ,u sillke shum keq me mu, edhe sun e durova e lash a bash n qat koh un u kon dasht mi nejt afer, amo skom dit kurgjo 3 vjet skom pas kontakt me to edhe ja pata nis me harru,edhe pse kujtimet me to gjith kan mem met nkry . Un u bohna me dikon tjeter,edhe mas 3 vjete mka shkru ,mi ka sqaru kejt senet, qe mka dasht shum, edhe halo mdon, qe su bo me kerkon se ska mujt mem harru. Qe krejt senet e kqija i ka lon veq me kon me mu gjith. Nqat koh qe u sil keq e kish lon landt narkotike, tani tu pas kriza sene, bash qateher kur u kon dasht me pas perkrahjen tem un qateher kom ik, edhe shum i bi pishmon, amo se kom dit. Jeta e tina o film. Sdi qysh ka mujt me ndryshu per 360 shkall. Ni njeri qee ka bo shum probleme. Edhe ka mkallxojke mu ka dhimt diqysh gjynah sha ka hek kejt per fajin tem gati. Ai o n franc edhe ma bon sdu me ta prish jeten un ty , e di qe je me tjeter kon edhe ishalla ai t bon t lumtur masi un skom mujt. Edhe gjith ki me pas ni ven n zemren tem edhe kur t bohesh non e 5 fmive. Kurr sko me desht kerkon perveq teje. Sdi qysh kom mujt me lujt me to, tu e dit n qfar gjendje o. Edhe qe u rrit pa bab. Tasht qe kom fol me to pe ni qe halo smu kan hek ndjenjat per to sa do qe du me mshef, e di qe nese e shoh najher kom qef me perqafu shum edhe me kalu qat koh apet. Amo koha s kthehet tasht u bo von mu kthy me to mu bo bashk apet, smuj me lendu dikon tjeter, edhe pse e ni qe n zemer e kom halo qat person. Naten e mir miq, mfalni qe e zgjata por te shkruash ket histori nuk mjafton nje liber u mundova sa do pak ti bie ne pika te shkurta.