Gruja me thot " Per hater te vajzes rri me ty se ma ke lodh bo***",Kur e pyes me kend po fol me thot " Kurr mos me pyt sepse nuk do"... | Histori Të Jetës

Gruja me thot ” Per hater te vajzes rri me ty se ma ke lodh bo***”,Kur e pyes me kend po fol me thot ” Kurr mos me pyt sepse nuk do”…

Gruja me thot ” Per hater te vajzes rri me ty se ma ke lodh bo***”,Kur e pyes me kend po fol me thot ” Kurr mos me pyt sepse nuk do”…-Pershendetje per te gjith un vendos me nda historin time me juve un jom ni djal nga kosova jom 25 vjeq jom dashuru qysh ne moshen 18 vjeq u njoha me ni vajze nga shqiperija dhe fillum te folnim un pas ni mujt fillova me u dashuru nta po dhe ajo ne mua kem shkru rrishum deri mengjes pa gjum tu fol mas 5 muj vendosum me ju tregu familjev ajo ju tregoj po familja e saj nuk ishin dakort me e feju kosov se larg po as familja jem po na patum vendos o per njani tjetrin o per kerkan shkova te familja e saj me kerku vet e pash vajzen per her te par isha i dashurun marrzisht nta dhe nuk me dhan pergjigje than te tregojm mramje hini vajza thot a te pelqeva i thash mu bukurija sme duhet po zemra jot ti zemren e ke te mir u fejum me ta mas 7 muj fillun grindjet jo po me trathton un i nat u merzita hina mengjes i thash un kam vendos diqa tha fol qa ke vendos thash a po martohum se spo muj larg tej ma tha po veq hajde cakto daten e shkova e caktum daten e marteses bana darsum a beso ka vim kur ja kapsha doren u dridhke aq fort si me dojke e jetum te lumtur per rreth 3 vjet ajo familjen ne itali tha a let mi shtin letrat se te marr dhe ty mas 5 a 6 muj me qen si ish shtatzan tash kem ni vajze i thash shko edhe kalun mujt lindi u ba ni vit smujt as me me marr as me ardh u ba 2 vjet nuk mujt me ardh kur i nat me morri tel tha un kam i surpriz per ty tha jom ka vi erdhi u gzova bolll kur e kapa at fmi dor beso mu doke si ne anderr me pa fmin mas du vjete e shkum deti bashk e kalum mir dhurata e mija per ta e per vajze nuk kishin te mbarun ju bleva gjith qa po dy dit pa ik i shkruj ni djal tha si u sekretar te puna e per letra po tash jom ba shum gjeloz i tham me kan po fol ku je pse dol pse sjo me qo foto e ma deshmo po u spo muj i besoj se dhe kur ke pushim skish njenja as me me puth rashum shtrat thojke me qen si se kam ba moti kam dhimt e qishtu e bajke pishmsn me mu si mus me me dasht kurr i thash un du shum e kem fmi e tu i fol mir po prap njejt un gjum u qojsha i kqyrsha ka pas nat si deri von kam nejt mes tyn tu jav puth durt se u pata merzit shum per ta si shkoj mi shtini letrat po thot hatri i vajzes rri me ty ti nuk je njeri ma ke lodh bo*** ma ke tesh shpirtin un hatri i vajzes se moti te kisha nda i tham me kan po fol kurr thot mus me pyt ka ni her dhe me tregon po shum po prito me me fol ma vllazer e motra nese dini me ma dha naj ksill te mir falimderit pi juve a me me duru per vajze tem e asaj kur shkoj mus me i dhan dashni a si me vepru