Gruas te par burri ja ka plotesu te gjitha deshirat, Kurse mua as ne kafe nuk me qet... | Histori Të Jetës

Gruas te par burri ja ka plotesu te gjitha deshirat, Kurse mua as ne kafe nuk me qet…

Gruas te par burri ja ka plotesu te gjitha deshirat, Kurse mua as ne kafe nuk me qet…-Prsh deshta me mar ni mendim nga ju e kam nje hall ce pe mbaj mbrenda ne shpirt nuk e di a mu bo ma agresive apo jo Burri im nuk ben asgje per mua nuk e kuptoj pse ky kur ka qen me i Ri ka cen i martuar dhe te gjitha kushtet ia ka plocu cdo deshir ce Ajo gruja tjeter e ka dasht ky ka ber amin ka ber darsme te madhe i ka ble qdo sen ce ju ka dasht nje Nuse naper Disko kan shku bash meqense me mua as nje kafe nuk del te pi kan punu sbashku keshtu kam degju nuk jam kunder kan qen bashkort por pse me Mua U Feju me premtoj ce kem me bo nje Fejes te madhe e kem len daten e caktum dhe un i thirra te gjith Familjaret e mi mbas nje kohe filloj te Ankohet ce nuk ka ne rregull thash nuk ka problem kaloj ajo tem e morra Baren permi veti i thash te gjithve se nuk po mundem mbase motra ime nuk eshte ne pranin time por nuk ishte Halli tek Ajo mbas nje kohe erdh koha tek Martesa tha do ikim per ne Antali prap i njejti Rast deshtoj te gjith me thojshin mbase te kesh nje Fmi dot bejm dicka per ty ne rregull un Anderr e kam pas te Dal me vello nga shtepia ime por tgjith endrrat e mia u shuan u martova pa as nje therr ne kemb ashtu siq isha erdha tek ky dhe asgje nuk me blejti Askush ne rregull Asnjeher nuk e kam thene ce e dua patjeter gjithmon ja kam tregu deshirat e mia por asniher nuk mi plocoi deshirojshin tgjith ce te kem nje femi ne rregull dhe ket ia plocova kur e kuptoi ce jam shtstzsn nje Kafe nuk dulem me pi sa shum u merzitsha gjat shtatzanis prap ne rregull erdhi koha te lind nje vajz te Embel te gjith u gezuan dhe me premtuan ce do tbejm nje fest te madhe mbase skam ber asgje un linda u sherova dhe asgje nuk kan ber e pse per mua jo nuk po kuptoj te gjith 3 vellezer i ka dhe 3 kan ber dasme te medha grat e tyre per cdo femi ce kan lind kan bo festa edhe pse nuk kam cen e martuar at her por i kam pa tgjitha ce kan cen shum malleshtore ne Cd tani cika jem e ka Ditlindjen ket Jav dhe i them Burrit tim ce e dua vetem te paren te ia festoj me thot ce nuk kemi kushtet por Ndal nuk e kuptoj te gjith jetojn ne Ks e ne Jetojm ne germani ne te mos jemi ngjetje te bejm Asgje per Bijen Ton dhe te gjith te bejn festa krejt me ndimen e Burrit tim ca mendoni ju te bej pse mua me len mbas dore gjithmon pse tjetres ia ka plocu e ka cu ne qdo ven ce e ka deshiru e kam par ne foto po te ishte me e mir se une dot te thoja ndoshta ka pas dashuri te madhe dhe un e shumtuar nuk em don Por jo as sa gjysa ime nuk kish cen por vetem ne fillim e pranoj ce kam cen gabim ce sic ka then un kam ber Amin nuk ja kam prish asniher se kisha gjynaf dhe gjithmon i kam thene ok sic dush ama e pranoj gabimin tim por tani e dua te bej ose nje fest per ciken mbase per mu asgje nuk ka ber at her per ciken e vet dua kam shum inati kur degjoj car jete kan pas me tjetren e me mua eshte nje njeri i mbyllur nuk e meritoj ket Nganjeher e mendoj dhe ashtu nuk i kem raportet ac mir dua te them edua per vajzen te bej dicka ose nese nuk je gjendje asgje te besh per ne at her vazhdo jeten tende ne tonen edi ce nuk ja vlen per nje fest tbehet ky por kam inati ce nuk me vlerson aspak dua dhe me babin e vet te foli per ca gjona nuk kam kucim te marr definitivesht ket mendin per ket arsyje dhe me ju dua te mar nga nje pergjigjje ca mendoni ju te vazhdoj keshtu apo te ndalem pak me te fort dhe me babin e vet te bisedoj per gjithcka ai me don mua shum ai nuk ka asgje ne duar se pl te kishte ai dot bente gjithcks per mua por ai eshte i moshuar dhe me nje penzi te kosoves nuk mun me ja arrit as per punet e veta personale djemt i ka te gjith me pun dhe secili eshte shef nveti por Burri im esht kryesori tek te gjith tasht nuk di ca te Bej ca mendoni ??