Gruaja jote eshte shum me fat qe ka nje burr si ti, Une nuk e kisha ate fat gjithnje kujtoj dashurin... | Histori Të Jetës
Gruaja jote

Gruaja jote eshte shum me fat qe ka nje burr si ti, Une nuk e kisha ate fat gjithnje kujtoj dashurin…

Gruaja jote eshte shum me fat qe ka nje burr si ti, Une nuk e kisha ate fat gjithnje kujtoj dashurin… – Prsh dua te ndaj historin e jetes time me ju. Jam nje vajze 22 vjeqare. Isha 16-17 vjete per her te par takova diken qe sa her qe e shikoja me shkelqenin syt. Ne filluam nje lidhje ku ajo lidhja zgjati dy vite. Ishte i pari ne jeten time, per her te par ndjeva diqka kur me kape doren me shtrengove fort, me the te dua, dua ta kaloj pjesen e mbetur te jetes time me ty. Gjithqka shkonte per mbrekulli. Nje dit kur po shkoja tek nje shoqe me telefonoi me tha se dua te takohem kam diqka per te biseduar.. Ju luta qe te me tregoj ne tel..me tha me fal qante familja me kan fejuar me dike tjeter.. Akoma nuk e harroj at qast mu duk se e ter shtepia mu shemb mbi koke, nuk dija nga cila rrug po ecja mbeta pa frym..nuk e besoja i thoja nuk eshte e vertet.. Aj qast doja qe te ishte enderr..por ishte realitet nuk kisha qfar te bej vetem te pajtohesha me fatin se te humba ty. E di Zoti eshte percaktues i fatit per te gjith. Te falemenderoj qe ishe pjes e jetes time. Ti me mesove shum gjera. Me mesove te mos jem kok fort, te ju bej njerzve mir dhe kur ata ta kthejne me te keq. Nese dikush thot se nuk ka mashkull perfekt un e them se ka aj ishe ti. Kan kaluar shum koh..ti vazhdove jeten krijove familje..Une mbarova Universitetitin por nuk takova akoma dike si ti.. gjdo gje me kujton ty..nuk mund te harroj nje dashuri aq te bukur qe perjetuam te dy.. Nuk te mallkoj asnjeher te uroj nga zemra qe jeta jote te jete gjithmon e mbushur me lumturi, ti i meriton keto. Jam femra me e lumtur ne bot qe te njoha ty. Nuk e di ku do te me dergoj fati, por nese Zoti do me dergonte 50% nje burr si ti..do te isha shum e lumtur. Gruaja jote eshte shum me fat qe ka nje burr si ti. Un nuk e kisha at fat gjithnje kujtoj dashurin tone me lot ne sy.. Gjdoher shkoj tek vendi ku u takuam per her te par.. Sa her qe shkoj aty qajj duke shikur qjellin i lutem Zotit dhuroj lumturi.. Gjdoher qe dikush me therret me at pseudonim qe ti me therrisje me duket se je ti Shum kam qare per ket dashuri.. Nuk mbyllet as nje nat qe ne syrin tim nuk veshtron loti per ty Me fal se dhe tani po qaj.. E di pse nuk kundershtove ket fejes?! un kisha enderr te shkollohesha qe ti beja prinderit e mi te lumtur..nuk deshe qe ta shkatrrosh at enderr.. Ti hoqe nga dashurija qe un te vazhdoja endrrat. Isha shum e re me fal ndoshta nuk te vlersova aq sa e meritove me fal te kujtoj dhe sot si dikur .