Femija im asnjeher nuk ka me qen si te tjeret,mjeket ma lane te palevizeshem,s'ka nat qe nuk qaj dhe qe nuk... | Histori Të Jetës

Femija im asnjeher nuk ka me qen si te tjeret,mjeket ma lane te palevizeshem,s’ka nat qe nuk qaj dhe qe nuk…

Femija im asnjeher nuk ka me qen si te tjeret,mjeket ma lane te palevizeshem,s’ka nat qe nuk qaj dhe qe nuk…-Mjeket nai shuajten endrat kshtu quhet historia jon isha ritur ne nje familje te lumter nje dit takova dhe personin e jetes isha dhe me e lumter kaluam pak vite dhe vendosem u bashkuam nje dit kuptuam se ne trupin tim esht nje kries e vogel o sa u gezuam ishte nje engjell i vogel qe ritej qdo dit e pritsha me pa durim kaluan muaj qdo her vizitoja gjinekologjin me thoshin je ok e lumter prap sdoja te dija per gjinin doja befasi per mua skishte rendsi kaluan plot 8 muaj at dit festoja ditlindjen time te 19 vitev te lumtura festuam ishte nje dit e buker si qdo her por dhe engjulli im kishte 8 muaj ne barkun tim ne mbremje me kaploi nje dhimbje gjith trupin sa me detyroi te kaloi ne urgjenc atu me than esht koha e lindjes edhe pse kishte koh dhe nje muaj pranova skisha zgjidhje mbas 7 orve erdhi engjulli jon qe eprisja me pa durim ishte gjini mashkullore me than duhet ta vendosem ne ocupator pranova atu e mbajten plot 8 dit qendrova pran e mora ikem per shtepi ishem tlumter gjith familja kaluan plot 16 dit biri im ndryshoi kaploi nje smundje sa qe qajke deri sa zeri i hupke skishte me nuk lam mjek pa kekru dhe sa ishte largsia sna interesojke vetem tja shuan dhimbjen as nje doktor nuke kuptoi se nga kush vuan engjulli im qe kish nevoi te ritet kaluan plot 9 muaj dhe qdo barna qe me kshillojshin mjeket ishin qen te kota gjith kunder smujes tim bir nje mbremje ishte muaji nentor mora tim bir ta pastroja dhe ne trupin ti passh te nxira u trishtova e mbulova shpeit sma dojke zemra te shija diqka mbas pak minutav mkap nje siklet e shvesha dhe pash trupin e ti te vogel ishte fryer sinje balon u trishtuam shkuam shpeit ne urgjenc atu e kuptuan smundjen e tia se qka kishte vuajtur ishin te njejti mjek qe e kishin kontrollu ma heret por ishte von me than vetem nje or ka jet oo mu permbys bota dhe pak minuta erdhi nje mjek me tha te provojm ta operoim fmia im kishte vuajtur nga veshka dhe stomaku at nat e kuptuam paramendone 9 muaj resht qdo her nuk kuptuan as gje e trishtushme me tha ta operojm por nenshkruaj se as atu esht 5% i sigurt nese mbijeton nenshkrova skishem zgjidhje ishte e fundit ma moren engjullin mu shpraaz krahrori shpirti undijsha bosh e trishtuar e putha ne dor sepse iter trupi ishte mbuluar paisjet e mjekve dhe sikur ndiva ma shtrengoi doren e pom thot mos me le vet o ngava mbrapa ma mbylllen deren hyri ne at vend ku un kisha frik se nuk dot me shoh me e as un ate por nga frika e madhe kisha nje siguri sepse zdoja ta humbja prita te dera ku biri im luftojke me jeten dhe un kendej me frike. Dhe lutjet si ndala asiher kaluan kater or ne fund u hap ajo der dhe pash nje mejk po qesh dhe te tjeret po duar trokasin me uruan biri im shpetoi u ndjeva e leht e gzuar e lumter po me than esht ende koma dhe atu e mbajten dy jav qdo her qendrova para deres njerzit me shihnin ndryshe sepse e harova veten qe ekzistoi sme interesoi asgje pos biri im tjet mir mbas dy jav erdh nje lamj i mir me than esht mir pe transferoim nje tjetr repart po atu ki me qendru ti me te 24 or sa e lumter isha atu mora tim bir ne krah shikoja su ngijsha me ftyren e ti tbuker e i pa fajshem mbas dy dite biri im me percilllke me njihte o sa e lumter isha se pse nga dhimbja qe kishte nent muaj e nuk pushoi se qari asi her nuk kishte mundsi te me njihte ne mbremje po vjen dy mjek me than duhet tja japim nje gjilper ne kurriz por ti duhet ta mbajsh 24 or trupin ndrejt nje levizje e vogel tha nese e bon mundet me pas probleme te mdha po kit gjelper duhet pa tjetr me ja dhon esht per te miren kshtu me than pranova ashtu e mbajta tim bir por ajo ishte sepse jo 24 or por gjithmon ma beri ta pa levizshem dhe me kalpoi dhimbje jam larguar nka vendlindja qe 9 vite une e im bir se spe asniher spatem sukses tash im bir ka mbush 10 vite dhe me shpresen por jo dhe pse qdo dit thur endra per jeten e vet sepse nuk edin pergjigjen qe e kam un nuk mund tja them dhe me ben pytje shpesh qka pata une pse un nuk jom si ju pse nuk mund te leviz dua tjem nje lojtar i mir te premtoi me thot vetem ma japni nje pergjigje a kam sherim qka thojn mjekte por une qdo her jap shpres zemra po coptohet qdo dit shpirit im eshk i kputur mundohem tjem e fort per te mundohe te buzqesh por zemra me qan dhe aj me vren ne sy se qka po ndij i kam edhe nje vajz qe qdoher me ben pytje pse kshtu qka ndodhi a ka shpres une nuk kom pergjigje vetem po thom por i lutemZotit te mos me ndaj prei ti esh engjell esht i pafajshem i buker qdo her fytyra i shendrit por une jam e turbulluar e coptuar me mllef kam mendime por nuk di kon do ta fajsoj per vuajtjen tim bir historia esht kjo e imja pata deshir tjem anonim ktu u shpreha sepse une qdoher shprena ne heshtje dhe pse ndoshta ka njerz me shohin ndryshe po ata njerz nuk e kuptoin sepse neve na interson vetem nje ender tim bir ti behet realitet po mbledh gjith forcen por kam friken se po ndina qepo shkatrona e tale tim bir vetem sepse aj nga un ushqehet dhe mban shpres ju pershendes sepse nuk po mundem te shprehem ma shum se me kap panik ju uroi lumturi ne qdo familje dhe mos ju mart ky fat qe na kaploi ne ve kshtu vazhdon nuk e di se qka i vjen fundi tim bir kam shum frik poju le me kaq mfalni per donje keq kuptim.