Familjes te burrit ju kam then"ju nuk mund te me tregoni ne sa me u qu,un flej sa te dua dhe zgjohem kur te dua"... | Histori Të Jetës

Familjes te burrit ju kam then”ju nuk mund te me tregoni ne sa me u qu,un flej sa te dua dhe zgjohem kur te dua”…

Familjes te burrit ju kam then”ju nuk mund te me tregoni ne sa me u qu,un flej sa te dua dhe zgjohem kur te dua”…-Pershendetje ju lutem anonim jam nje vajz 25 vjeqare deshta per kërkoj mendime e juaja kam qen e feju me ni djal ne gjermani jeni njoftu vet e keni dasht nje tjetri ma masi deri momenti e fejese familja jem nuk ka dit asgjë per lidhje ton por erdh ne ks edhe u feju familja jem Ishte kunder kesaj lidhje po une sa shum e doj edhe nuk Doja ta hubja mora vendi per mu feju edhe familja u pajtu 8 muj ndejta e fejuar keni Kalu shum Mir bashk po mas 8 muj ardh ne ks edhe ta dije tem erdh ne shpi me dajt Daten e martese tani u martun ban kunor nejt ai ne ks ni koh te shkurt e mu dashke mu me njet te familja e ti deri sa ti marr letrat po mas 3 mujve e dorzova viz ishum shum Mir te lumtur me telfonjke gjdo dit po mas ni muj shku te prind me nejt e kish nanen te semur shum Janis nga dal me nrdyshu nuk me telfonjke rradh e hiq gjithmon gjejke arsyje edhe une I besoja mas nje koha me thirr per viz me marr ne intervju edhe u gezova tej mase po nuk ma leshu ne at moment me than me prit masi 3 dit ai shkoj te motra ne nje shtet tjeter edhe u merzita shum ketu te familja e ti ja nisa me bo probleme se ata menojshin qe une tash jam skllav i tynev e me tregojn se nsa ora mu qu e e qka me ba me jeten tem thash jo asnjani sun um kallzoni nsa mu qu se un e di vet nsa duhet edhe kqyrni punt e juve se bburrin se kom ktu e ju skeni tdrejt me mthan kurgja hiq mu ja keshtu ja ashtu thirra Vllavi me ardh me marr nejse me LAN me ardh te familja jem kur erdha te familja po thirr ne tel pse nuk i ke thirr te shpije pse ashtu pse keshtu veq gjajke arsyje une e Doja shum sa qe nuk muj me besu sen keq me ka than une Mir kam than Sdi sa shum e kam dasht a e ka shti te shpije vet a qka u kan pun nuk edi edhe prej ati momenti une jam ne familje tem ma ka ba nuk ke pun ti ma me familje tem edhe me tha viz nuk tu ka bo mas ni koh thirr ne ambasda me than qe landa jot haje esht qel edhe prita 2 jav po I shkru burri tim e ai po ma ban qe viz e kum nderpre shko merr letra ose ban qka dush edhe te nestrit po shkoj NPR I morra letrat edhe u ktheve ne shpi tuj e prit qka po baht 7 muj nuk kem fol hiq masi 7 muj ka ardh ne ks te familja vet as nuk me ka shkru as nuk me ka thirr as nuk u ardh te une kunoren ende e kem as nuk ju ka than sen familje tem as hiq nuk u laimru ma po di qka me ba une ende e pres nuk po muj me veq dor prej ti a mundet dikush me tregu qka po mendoj per ket ras edhe a muj me boj najsend masi e kam kunoren ne gjermani ju lutem I me keshilloni qfar te bëj ju lutem shum anonim