Familja e burrit po me thojn je shume e trash, po e mbylli veten ne banjo qe te ha pica tinza... | Histori Të Jetës

Familja e burrit po me thojn je shume e trash, po e mbylli veten ne banjo qe te ha pica tinza…

Familja e burrit po me thojn je shume e trash, po e mbylli veten ne banjo qe te ha pica tinza… – Tung Histori te Jetes flm qe ma lejuat mundesin qe te shprehem sa me lirshem dhe te tregoj se qfare kam hek une nga familja e burrit qe ata kurr nuk me lan te qete per peshen time. Kushdo qe me pajke me thoshte a je shtatzan a ndoshta une isha vetem e fryme pak nga ushqimi edhe e theksojshin sa e trash jam. Une kam jetu ne Gjermani edhe pernime kerkush atje nuk te thot asgje sepse se cili e kqyr punen e vet edhe nuk kemi kohe te merrem me kto lloj thash e thame por se cili e kqyr vetem trupin e vet dhe jeten e vet. Ktu ne Ks prej se jam ardh qe jam martu krejt po me kritikojn tu than kqyre trupin tan pse pe lejon veten mu ba kshtu ama edhe une po merzitna qe jam nda prej familjes e mos di qka bo e ha tani. Ni dit u ula me hanger krelan me familjen e burrit edhe sdisha mu ngi ma boni vjehrra kadal se kerkush spo ta merr edhe aq me erdh inati u qova nga buka krejt.. aq shume u bona nervoz se me erdh inati qe ajo me tha ashtu nersy krejtve se nuk e kam zorrin kerkush mem ul apo me ma veshtirsu jeten per peshen time. Une kurr se kam pas kompleks qe te mendoj te mbaj diet apo te shkoj ne fitnes apo ta lidhi lukthin qysh mkan than ktu ne KS shko te mjeku edhe lidhe lukthin wtfffff man!! kurr skisha pas nij qysh mundet njeri mi than dikujt shko bone lukthin kshtu kshtu sepse osht absurde me i than najkujt ashtu sidomos ftyres. Tasht spo di qysh me ja ba se tamon du mu ul me hanger buk ja mthot dikush pse po han ose mthot qa je ba kshtu si lop ose najsen te ngjajshem edhe pom vjen inatiiiii du me plas sepse kerkush ska drejt mem kesh ose mem ul poosht per peshen time kur mu nuk me pengon aspak! une jam e trash edhe jam proud qe jam plus size! burri kurr sem thot kurgjo veq familja e tij se atij vet i kam pelqy qishtu aj vet mka than po tdu qishtu qysh je mos ndrysho veq pse thojn ata veq nese don ti qata jam dashuru nta vallahin se ma kupto trunin ama familjes tij teper po i pengon se neper dasma kur po shkojm krejt pom kqyrin tani po ni fjal masanej tu than aa koka nusja shtatzan a sepse skam fmi hala edhe jam e martume qe 3 vite. Tasht qa po baj po porositi pica ne telefon edhe po ma bin te dera edhe dal tinza e marr edhe iki nalt ne banjon qe e kam afer dhomes edhe po ha ne banjo tani kur po vjen koha e bukes ulna edhe veq ni kafshat e qona e para tani krejt po jesn tu mendu qe une po ruhna ne buk a ne vertet une po ngihna edhe spo muj pernime me hanger ma shume se ne banjo po ha e tani kta po mendojn qe me ka hi inati me u dobsu por nuk muj gjith jeten me qit buken mbi kapak te sholes se asht gjynah me pas sofren ne banjo une nuk jam msu kshtu po spo di qysh me ja ba ndryshe ose me met unt ose me i duru ata tu mkungjav gjithmone ne buk e tu mthan gjithqka ti je lop e ti je kshtu ashtu ncnc spo di qysh me ja ba.. tlutem ma japni naj kshill kisha qene shume mirenjohese flm shume shume bitte vetem ndihme dua nga ju jo ofendime sepse duhni te kuptoni rastin tim edhe krejt qa kam sakrifiku per me mrri ktu ku jam un sot.