Eshte martuar me mua, po prap merret me ish gruan, thot se me ka bere sehire, me shkatrroj... | Histori Të Jetës
Eshte martuar me mua

Eshte martuar me mua, po prap merret me ish gruan, thot se me ka bere sehire, me shkatrroj…

Eshte martuar me mua, po prap merret me ish gruan, thot se me ka bere sehire, me shkatrroj… – Pershendetje ju lutem anonim shkruja prej fb te shoqes time sepse un nuk muj te mbaj fb ..Jam nje grua 29 vjeqare dua edhe un shpalosi historin time te jetes ne ket faqe te bukur qe e falemnderoj shum qe na ka munduse qe ti shprehimi hallet tona hekat tona kam pas nje lidhje ne te kalumen me nje djal po me lendoji shum e prita 4 vite e kisha familajrisht dhe ne fund perfundoj gjithqka. Vujta shum dhe me kalimin e kohes e kalova me lypshin ne tana anet familja me ndihmoj shum qe ta kaloj at kriz dhe e kalova dhe takova burrin qe e kam sot u njoftuam kaluam i tregum njeri tjetr te kalumet tona aj ishte kan i martuar po fmi nuk kishte pas me. Je femer nga kosova dhe qe jetonte ne zvicer dhe un e kam pas ashtu ish te dashurin qe jeton ne zvicerr nejse i tregum kaluma shum Mir gjdo dit e nat por te njoft ma shum dhe hynem me familje u njoftum ju lutem pa ofendime sepse kam nje histori shum te dhimshme qe zdi me qka te bej apo te jetoj apo te mos jetoj Lypi kshill prej juve qe te me ndihmoni dhe me prunke ne familjen sepse burri im e ka familjen ne zvicerr e vetem burri im asht ne shpi vetem sepse kti ja kan prish letrat me ish gruan qe ishte dhe ka humb shum sende atje qe kishe dasht te bej te ardhmen gjitha parat firemen dhe nje dit erdhen familja burrit ne pushim me Njoftoj live me ta ne banes dhe nena e burrit undoke shum e mir po e kishin zakonme shum Fjal met prek me punu shum ne shtepi dhe nje mbas nje mujai ishte me shoqri jasht deri mengjes dhe erdhe te nesrmit me tha dua qe te martohmi te behsh gruja ime ne ket minut dhe kallxoju familjes tende un meta e shtangur dhe nuk dianqka ti thoja un e di te kalumen tande ti temen i kemi bisedue dhe dua qe ti ma mos te shkojsh te familja jote ne un vetem ndegjoja u mundova dhe ne fund pranova i krytem ato adete siq e kan familjet shqiptare tona dhe me kalimin e kohesh nen stop folke per te kalumen ka mi lendu kur se la pa marr hak qe ma kan prish jeten ma kan prish ajzvajsin qe kam Hup parat jam larg familjes tem i kam lut qe mos te ma prish po ma prishe. Ish grues i kan ndihmue familja vet vllau vet me kan than qe un do bi edhe ka me ta prish ajzvajsin qiken qe merren nuk po don po letart mos mi prishini lenmi te punoj ata e banen Tan kohen vetem kshyu edhe thojke me kan bo sehir un gati jam kan i lujtur prej menev veq naper psikatra kam Nejet kan lendupue shum familja jem mem sherue por te ish gruas ma banen ket … un thosja o zot qka u be un tash jam familja ti pse ky nen stop flet per te kalumen ajo ka marr fund ma sepse nuk pe di te sigurt a pe don ata hala apo vetem per ato gjitha te qe ja kan hup parat firmen e letrat sepse thojke ktu nuk muj me bo as gje edhe pse i ka dy lokale qe i ka leshu me qira burri edhe familja vet ju qon pare po nuk i mjaftojn ka 500 euro ne dy lokale i merr 1000 euro i merr ne mujt edhe plus i qojn po burri im ishte kan shum i lazdurm Naper muzika gjith probleme kish be si ktu si zvicerr po i thash po pse me more per grua pse me more ne qaf qka u be tash tha edhe hala pa te mar ty un kshtu jam kan po pse me ke rrejt at her po se kam pas nevoj per grua se vet jam kan me femra kam dal nen stop po me ty kam dasht te vendosi te dua per grua ky jo veq 1 her po dy her a 3 ishte kan i martuar se tu kallxu me Kalimin e kohes te njoft ma shum un u dashurova ne burrin tim e dojsha shum Dhe e dua ende por jam lodhur shum qe 4 vite gati po bahen te ndegju vetem te kalumen e tina te jetes se qka ka bo me thot jam i zhgenjym ne jet nese don rrim Vetem kshtu por femi nuk muj me bo u shku koha jem 38 vjet i kam Bo kur mu rrit fmia ma un bahem Plak lloj fjale ndegjoj pre. Burrit me lendon shum nese du ti flas me shan ne eksterm Ka pas raste qe me ka maltretuur kur u dal prej kontrrollit sepse kur e kapshin u hupke a kshtu kur don me dal me shok apo diqka asht krejt oky thu ti qe ska asgje tani nen stop jam ankue tek familja burrit me kan perkrah po Ma bajshin vetem ti je ajo qe e qetson japja tableta po kta nuk po kuptoj kta e kan dit fmien e vet e kam Zan mija her tem tradhtue. Ja kom Fal. Familja jem nuk din asgje sepse nuk dua edhe niher te vuan per Mua se vetem un jam ne familje. Time qe jam provue niher edhe tash nuk po dua ma qe ti bej prap se tash 30 vjet jam ka i bej tash ka pas raste qe kemi kalu bukur shum kur i harrojke pak ata te ish gruas qe i ka pas kemi be mardhnje nemrl me dojn shum rrethi tyne shum jam e shoqrishme Me grat aty te kosjive familja tina me dojn edin qe po heki po me thojen i kalon ndihmoj edhe ti qe le ta kalon ket kris ket depriosn qe ju ka bo se tha ka mos e kemi pas me sherue po kti nuk ju heket kjo hakmarrje prej koke mendon veq ne ta me marr hak te ish gruas ajo ish grua vet u martu ka kriju familje sene thot nuk me intreson per ish gruan po pse ata me ma prish ajzvasin edhe u qu vllu vet me ka thojn un nuk ka me ta lan mi ka hup firmen paret te ardhmen tem. se ata nuk me kan dasht kurr un i thojsha ish gruja jote asht ajo qe nuk ka dahst me ti lan letart se ajo ti ka rregullue edhe gjygji ka vendos ashtu se ti edhe ke pas shum problem ne ch. po ky thojke jo tash shum rrall kemi mardhnje intime sepse pe sheh qe krejt kan be fmi ne jo un po dua te kem Fmi spee vjerra me thot sit keni fmi ndryshon gjithqka dhe ky nuk asht ma ne at deprioson po ky nuk don fmi edhe nese bajm mardhnje burri me run qe mos te kemi fmi un vertet jam nje vajz shum e bukur qe te jav pershkruj pak zoti me ka fal bukurin po edhe menqurin. Kur dalim asht shum gjeloz sepse kur dalim bashk syt nuk mi hekin njerizt ky asht shum gjeloz edhe e man veten ashtu shum krenar se thojke jam kan un bos e sot ku jam ra po mir asht kem pare qe i marim nga qirat qe me pune nuk ja don hiq ky ka qef muzika me dal me pie shum edhe kur ka fal nuk muj me than qe nuk ma ka qel telin ma ka hap gjith por ishte kan saher me femra ose junthojke atyne qe mos folni se grua e vjen me vret ashtu me pat tregua nje femer kur e nxuna ne fb. E tash koht e fundit nuk e kam nxan qe asht tem tradhtue ma len telin por asht shum keq ne at hakmarrje qe nuk ju heket prej koke kur jemi dhe u parp i thash te lutem leje ma ket muhabet sa vite bana me ty vetem ket muhabet ma ban taniqohet me maltretu me shan gjithqka per at hakmarrje te qe po don ky me bo dhe un nje dit i tregova vllut tim tinxa thash qe mos ta din prindrit dhe foli ne tel me Burrin i tha na qik nuk kemi Me Lujt. A na ke vet qe e ke marr pa dasem pa ashje un i pata than asgje nuk dua veq te jemi raht po nuk asht ka ndodh. Burri im Bani fjal me Vllun tim Tash thot jam Shum Keq pse bera fjal Me Miqti thash nje dit loqk a me Don apo jo nuk Mu pergjigjke prap Me Tha vetem se jam i zgenjym edhe pa e kry at pin qe te jav marr hakim se Qka me Kan bo un smuj te jem i qet thahs pse me more ne qaf pse po Ma ban kshtu qa kam Un faj un niher kam Vujt edin. Pse thash o zot qfa mekati kam Ber qe je ka ma ben kshtu. Nuk me ndal askun jam e lir me thot dil loqk vetem Tregon edhe ku te kish me shku unsepse un familjen time larg pe kam se jam Me Kufi. Por kaniher asht mir ma shum keq. Kerr te mir ka motora ka dy lokale i ka pare i qojn burrit tim por prap asht ne at depriosn me Thot i kan veq ne krye. Me folini shum zana. Jan tem Bo beq te ish grues ata jan tem majt hala me Sehire. Ju lutem memkshilloni Jam ne nje gjendje shum Te keqe. shum Jam ka vuja as nuk po me hajet as nuk po me Pihet veq cigare. Pi pse kshtu edhe jam fal jam Nje grua qe besoj shum Ne zot. Jam Nje grua shum e heshtur por. Me duket qe ferri na ka kap ju pershndes shum gjithve ishalla zoti asnje grua as nje burr nuk i shoh keq ne jet!