fbpx

Erdhe msiti te dera po babi nuk pranoj te martohem aty, se ndegjova dhe ika, me detyruan te lindi ne shtepi dhe po jetoj nje jete te...

Erdhe msiti te dera po babi nuk pranoj te martohem aty, se ndegjova dhe ika, me detyruan te lindi ne shtepi dhe po jetoj nje jete te…


Erdhe msiti te dera po babi nuk pranoj te martohem aty, se ndegjova dhe ika, me detyruan te lindi ne shtepi dhe po jetoj nje jete te…-Pershendetje sic do njeri ka vuajtjet e tija se zoti i ka caktuar dicka si pune sprove po une tju them te vertete kjo imja ka qene nje tortur e vetrete Isha 15 vjece me shikon nje djale nga larg e i thot nene te tij nga eshte kjo goca ajo i thot po me pelqen syrin ja kam ven une perpara per ty e per kete vajzen te kam then . Nje bisede e shkurter zjati 2 3 minuta me thot qe ti me pelqen e une te dua me thuaj kur te dergoj njeres ne shtepi .e une si e pa pjekur asaj kohe i them kur te duash per dy dit dergoi njeres te prindrit e mi po bbabi me mamin nuk doni se ata i njifnin qe nuk ishte cun i mire po une i ka then qe nuk ta jap cupen ty per djalet i tha vjerit tim .po une nuk i degjova e ika me te .gabimi me i math i jetes time .babi nuk me mbajti inat me erdhi shpet ne shtepin e burrit per te me takuar e i ju ka thene qe vajzen te ma trajtoni mire se eshte e voge nuk di mesojeni qe ajo te dije te gatuaj te bej pune .qe kjo gje nuk ndodhi kurre qe muajn e parre vjerra filloi nga ofendime ti je e hicit ti nuk patur asnje gje te prindrit e ty .se te familja e prindrve nuk ishim aq mire nga ana ekonomike . Mir po nuk beja ze burri ateher me thoshte ti mos fol gje me thuaj mua e siqaroj une gjerat mir po gjate gjithe kohe qe maltratoni me llave nga me te poshtra me flisni ti mos i thuaj gje burrit se e merzit me njerzit e shtepise .e une si e shastisur s thoja gje burrin vetem e kazonin qe ben punet e shtepise pas ca muaji filloi e burri me me ofeendu aq sa me kane deturuar te pi helimin isha 16 vjece e me ofendonin ik pe shtepise i qe ketu djalit tim une ja gjej qe neser nje nuse tjeter e me te m ire se ty e une e pa pjekur piva helm burri vazhdonte te me ofandonte kam bere e 2 aborte pe sikletit qe ka patur brenda vitit me ne fund e binda burrin te ikni jasht kujtoja se do ishim te dy e do i sqaronim gjerat me mire do kuptoheshim me njeri tjetri e ikem ne itali atje ishte tortura e vetrete kam jetu atje 3 vjet po une di kam lindur gocen atje se vetem ajo ma ka mbajtur shpirtin gjalle ikte gjithe naten nuk vinte ne shtepi kur vinte vite tape i pire deshi te me perzente nme ca fjale te bukura qe ne thoshte e une deri ne minuten e fundit pastaj i kam then o do ikim te ty oas njeri u zemrua nje jave nuk erdhi ne shtepi mbeti pa lek se nuk punonte i kam kerkuar babit tim sa me ka prere bileten e kemi ardh ne shqiperi e i kam qar hallin vjerres qe djali jot bete shum qera te pista me ka tradhtuar qe e di shume mire me fakte si perfundim vjerra me thote ti e prishe djalin nga inati tim i blinte makina ai kte gjith diten djithe naten e une qe ju thosh mos i blini po mblimaltretimi te gjithe bashk e te bejme nje pune te perbashket keshtu vazhdoi pas 8 vjetesh te gocesh mbetem pra shtatezane qe kesaj here me thoshte qe nuk e ke me mua pas shume shum vuajtjesh lind djali prematur 600 gram nje tmer i vertete rrezikoja jeten une djali lind ne shtepi nuk me qonin n e spital he se keshtu i kemi lindur te gjithe vjen vellai i m i thot car mi keni bere motres do ma vdisni pavarsisht se linda mu me ta te vikte me merr vellai me con n e tiran direkas lindjes m me futinne sall te operacjoni si kisha patur emoragji e me kathen nje doktor atje qe ka. Shumrespekt keta jane the gjithe per ne burk me tha bej me nje denancim .3 muaj spita derisa e mori djali vete pas e shume e shum vuajtjesh burri pinte vinte zirshe me doktorat infermjeret po ju lutesh qe lereni si shume shum budalleqesh vendosi ta linte pijen e la e une u gezova sikur linda e nje here 4 vjet nuk futi gram pe alkoli cdo gje shkonte shume mire familjaret e ti xheku nderynin nga njehere po dinte si te pergjigjej tani filloji prap te pije ben akoma e me keq se atehere qe pinte me ofendon cupen qe tani ajo eshte 18 vjece nga nje here me godet e djalin ik i thote se ti je kopil kur pihet une vec se nuk kam nje ekonomi te mire pa do ja bej testin e adnes e ta perplasja ne fyture . Edhe nje hap perpara nuk e kam bere qe te largohem prej tij vetem se mendoj turpi se ketu ku jemi ne mentaliteti ka ngeli po ai qe ka qene perpara kam 20 vjet eartuar e nuk kane ndryahuar .kush do e lexoje le te me jape nje keshille .faleminderit ju lutem anoni

';