Edhe une e kam tradhetuar gruan por eshte normale,ajo eshte personi me i shtrejte ne jeten time... | Histori Të Jetës

Edhe une e kam tradhetuar gruan por eshte normale,ajo eshte personi me i shtrejte ne jeten time…

Edhe une e kam tradhetuar gruan por eshte normale,ajo eshte personi me i shtrejte ne jeten time…-Mos paragjykoni ju lutem mos jepni mendime te prera se njerzit edhe ndryshojne.Jam nje burr 40 vjeqar dhe i lexoj rregullisht historin . Ka shume keshilla te mira po do edhe ofenduese e thjesht hajgare. Tema ime qendron te tradhetia. Kur shoh se te martuarit e me fmi tradhetojne edhe un behem nervoz edhe shpesh, komentoj rand po kur Asht puna te vajzat e reja pa martu ka 19 a 20 vjeqe qe jon në lidhje po me djem te asaj moshe jam ma i matur në keshilla, Pse vetem nga pervoja. Edhe un kam tradhetuar në fillim gruan time po mendoj sa ishim në lidhje , Nja 3 het ajo e pat kuptu po nga dashuria ma pat fal . Un normal e kom tradhetu se as ni mashkull nuk munet me thon per 8a 9 muj un pe du shum edhe qita ko me marr! Po e dashura ime vitin e par ka qen e durushme Pasi qe edingen qe un edhe shoqerin e kam pas shum te keqe me durimin e saj me largoj nga ta. E un pas nje vit e gjysme u dashurova qaq shum në ta qe qdo gje lash mas , u fejova u martova dhe kam 19 vite martes edhe 4 femij si drita. Besomni se qe nga fejesa e Deri me tani un gruan time e kam njeriun ma te shtrejt në jetën time. Ato gjera qe kam bere në at koh me bejne mu ndi keq në nje Ane po në anen tjeter në nje mosh 20 a 21 vjeq Asht veshtir qe nje mashkull mos mi bo kto gabime. Po un me 21 vjet Jom martu e qe 19 vite betohem në kok te fmive qe kurr nuk kam qen i pa bes. E krejt Qka Deshta me than Asht qe qoftese në at mosh nuk bon mi keshillu ndanu meniher se duhet pas parasysh qe nje djal 20 vjeq Asht shum i ri qe edhe ndryshon e mujn me pas jeten shum te mir nese vazhdojn bashk, a sa i perket burrav te martuar e me femi edhe un i perkrahi sepse njeri kur vendos mu martu e e kalon moshen 25 vjeqe nuk bon mi bo ato gabime se familja eshte shum e shejte . A sa i perket te rejav qe jon veq në lidhje ju kisha thon mos merrni meniher japin e ndamjes se djemt ndryshojn edhe shum bile se në at mosh te gjith jon ashtu. Edhe ma mir qe i kryn ato sene para marteses e në martes hyn e nuk bojn immoraliteit. Besomni se Gjith keto qe i kam than Jan te gjitha te verteta ,dhe kam shkruajtur realitetin, sepse edhe un tash kam djalin po në at moshë edhe e shoh se edhe ai te njejtat gjera i ben desht a pa desht mosha ja imponon. Edhe nje gje po ju thom se nje mashkull 21 vjeq Asht nje adoleshent i pa pjekur ,edhe besoni qe as nje mashkull nuk mundet mu dashuru qaq shpejt mrena disa muajve per me hjek dor nga femrat tjera , po dashuria vjen me koh. Me falni nese e zgjata pak po nuk jam asesi mi komentu per te mir tradhetit po veq me bo pak dallim ata para marteses si i ri qe ndodh te shum djem po asesi nuk bon me ndodh nga dita qe je martuar asesi. Flm